Martin Helme: valitsus peaks prassimise asemel langetama makse

Rubriik Eesti On
- Updated
47RS170918C046

Eesti vasakpoolne valitsus prassib, jagades uue aasta riigieelarvest rahvale kingitusi, selle asemel et langetada makse ning parandada inimeste ostujõudu ja majanduse konkurentsivõimet, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees ja rahanduskomisjoni liige Martin Helme.

„Nii head aega eelarve tegemiseks, nagu on praegusel valitsusel, pole Eestis peaaegu olnudki. Majandus kasvab mürinal, maksulaekumised samuti. Seda enam on kahju, et taolise hea olukorra taustal ei ole valitsus soovinud hoida eelarvetasakaalu, vaid jagab laiali raha rohkem, kui seda on,“ ütles Helme.

„Vasakpoolsed valitsused kogu maailmas arvavad, et valitsuse asi on inimestelt raha ära võtta ja see siis neile natuke väiksemas koguses tagasi jagada ning tagasijagamise eest tänu nõuda. Paraku on see lühinägelik tegevus.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul tuleks praegust head aega kasutada Eesti majanduse konkurentsivõime parandamiseks ning selleks tuleks vähendada makse.

„Kui eelmise majanduskriisi ajal käibemaksu tõsteti, siis lubati, et see langetatakse endisele tasemele, kui elu läheb paremaks. Elu on läinud paremaks, aga käibemaksu langetamisest 18 protsendile valitsuses enam ei räägita. Selle asemel jätkab valitsus hullumeelse ja Eestile kahjuliku aktsiisipoliitika ajamist,“ nendib Helme.

„Gaasi-, alkoholi-, elektri-, kütuseaktsiisi tõstmine on vähendanud meie konkurentsivõimet võrreldes naabritega. Kui me tassime kohvritega raha Lätti ja lõunanaabri kaukasse jõuab kaks korda rohkem maksuraha kui on meie eelarve miinus, siis on arusaamatu, kuidas on valitsusel võimalik praeguse poliitikaga jätkata.“

Helme juhib tähelepanu, et kui Euroopa ja maailma majandusel läheb hästi, siis riik seda ei märka. „Aga kui välisturud hakkavad jahtuma, avastame kiiresti, et meie eksport ei ole konkurentsivõimeline võrreldes Läti või Poolaga. Siis tabab meid väga kiiresti eksporditulu kadu, mis toob kaasa nii tööpuuduse kasvu kui ka maksulaekumiste languse,“ ütles Helme.

„Praegu peaks valitsus tegema ära sellised maksuvähendamised, mida priske eelarve tingimustes on lihtsam teha. Tuletan meelde, et järgmise kümnendi alguses kaob riigieelarvest euroraha ja tööjõud väheneb elanikkonna vananemise tõttu, mis tähendab, et nii või teisiti tuleb väiksema hulga rahaga hakkama saada. Samuti tuleb olla valmis järgmiseks majanduse jahenemiseks, et ära hoida Eesti majanduse suur kukkumine. Paraku laseb valitsus käest võimaluse anda meie majandusele uus kvaliteet.“

 

Foto: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused