Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme võimalikust koalitsioonist: “See on kõige vasakpoolsem, kõige radikaalselt liberaalsem seltskond, mis üksteist on leidnud”

07.03.2023
MARTIN HELME

EKRE esimees Martin Helme ütles Delfile, et kui e-hääli kontrollida ei saa, siis tuleks need tühistada. Vastasel juhul on see Helme sõnul vastuolus demokraatliku riigikorraga.

“Kui me võrdleksime e-valimisi pabervalimistega, siis e-valimiste tulemustega on nii, et inimesed käivad nädalaega hääletamas, siis võtab keegi kaenlasse selle kasti, tuleb tagant ruumist välja ja ütleb: „nii oli, me üle lugeda ei saa“. See ei kõlba meile. Tegelikult ei tohiks see kellelegi kõlvata,” ütles Helme, lisades, et erakond on valimiskomisjonilt andmeid. “Ja nemad ütlevad, et me neid teile ei anna, me anname mingeid muid – see ei ole tegelikult valimiste kontrollimine.”

Helme kommenteeris ka Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside algavaid koalitsiooniläbirääkimisi: “Need, kes hakkavad praegu koalitsiooniläbirääkimisi pidama, nende numbrite pealt, mis meil praegu Riigikogus on pakutud.. ma ütlen veelkord, et me ei pea seda rahva tahteks kuni me ei ole näinud, mis on tegelikud tulemused. See on kõige vasakpoolsem, kõige radikaalselt liberaalsem seltskond, mis üksteist on leidnud.”

Ta lisas, et nende häälte tühistamine, mida ei saa keegi kontrollida, on vajalik, et tagada põhiseaduslik kord, sest kui ei ole võimalik kontrollida hääli, siis sisuliselt toimub valimiste võltsimine ehk riigipööre ehk põhiseadusliku korra likvideerimine, millega ei tohiks mitte keegi nõus olla.

“Minu meelest me teeme valesti, kui me arutame, mida selle riigikogu koosseisuga saab või ei saa seni kuni meil ei ole selge, mis tegelik rahva tahe oli,” ütles Helme.

 

Allikas: Delfi