Martin ja Helle-Moonika Helme alustasid rahvuskonservatiivide tuuri mööda Eestit Hiiumaalt

Eesti,
- Updated
Martin Helme

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) alustas oma poliitikutega ringsõite mööda Eesti maakondi, et tutvuda lähemalt kohalike probleemidega ning kuulata rahva rõõme ja mursid. Esimesena külastasid EKRE esimees, rahandusminister Martin Helme ja riigikogu EKRE fraktsiooni liige Helle-Moonika Helme Hiiumaad.

Juba praamil said Martin ja Helle-Moonika Helme lähema ülevaate laevaühendustest Hiiumaaga, mille andis Rohuküla ja Heltermaa sadama direktor Riho Sõrmus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi tutvuti Kõrgesaare kalatehase varemetega, mis pärast pankrotti on terve asulale pitseri jätnud, sest enne andis see tööstus tööd 250 inimesele, kuid pärast tehase sulgemist on paljud inimesed Kõrgessaarest lahkunud ning tehasest jäänud vaid varemed.

Erinevatel omanikel on olnud erinvaid plaane, kuni keefirispaani välja, kuid seni seisab see kompleks seal tondilossina. Kohalikud vallajuhid arvasid, seal võiks koha leida mõni rannakaitse või muu militaarõppe keskus.

Kärdlas kohtus minister kohalike ettevõtjatega ning nendega räägiti nii koroonameetmete mõjust turismile, interneti arengust kui ka pankadest ja laenuturu tõrgetest.

Külastati ka Reigi kirikut.

Külaskäigu põhisündmus leidis aset õhtul Kärdla kultuurikeskuses, kus toimus „Kahekõne rahvaga“, kus räägiti asjadest nii, nagu need on ja millest suur meedia vaikib.  Saalitäiel huvilistel jätkus küsimusi ligi paariks tunniks ning samas leidus ka uusi erakonnaga liitujaid.

„Me oleme probleemidele rinnaga peale läinud ning see on tekitanud poleemikat, sest me pole erakond, kes jõuab valitsusse ja jääb sinna tiksuma,“ lausus Martin Helme.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhtpoliitikud jätkavad rahvaga kohtumiste sarja juba sel nädalal, kui laupäeval kell 13 kohtuvad Kuressaares hotellis Meri poliitikast ja Eesti tulevikust huvitatud inimestega riigikogu spiiker Henn Põlluaas ja riigikogu liige Jaak Valge.

EKRE korraldab poole aasta jooksul kõnekoosolekuid kõigis Eesti maakondades, et saada tagasisidet erakonna tegevuste ja poliitikate kohta, tutvustada konservatiivset maailmavaadet ja julgustada EKRE liikmeid ja toetajaid.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused