Mary Kross jätkab valetamist ja ühiskonna lõhestamist, prokuratuur peab naise käitumist kahetsusväärseks

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Eerik-Niiles Kross ja Mary Kross.

Reformierakondlase Eerik-Niiles Krossi naine, EKRE-vastase laimukampaania elluviija Mary Kross jätkab oma infooperatsiooni Eesti ühiskonna lõhestamiseks, olles nüüd sihikule võtnud ka politsei.

Valetamise tõttu algatatud kohtuasjast oportuniteediga pääsenud Kross saatis Delfile kirjatüki, kus väidab jätkuvalt, et teda Stroomi rannas rünnati ning süüdistab Eesti politseid ebapädevas uurimises. Muu hulgas kutsub ta üles inimesi, kes satuvad taolisse olukorda, kaks korda mõtlema, enne kui politsei poole pöörduvad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kross kirjutas, et nõustus kohtuasja oportuniteediga lõpetama tingimusel, et ta ennast süüdi ei tunnista: „Olin nõus prokuratuuri nõutud rahasumma tasumisega, sest on vaieldamatu, et menetluskulusid on riigil olnud.“

Sisuliselt jätkab Kross EKRE laimamiseks välja töötanud infooperatsiooni ning seab kahtluse alla Eesti politsei professionaalsuse ja usaldusväärsuse. Muu hulgas väidab Kross, et „politsei võttis minu arvates kohe esimesel vestlusel hoiaku, et uurima ei pea mitte toimunut, vaid mind“.

Prokuratuur reageeris Mary Krossi artiklile kiire Facebooki postitusega: „Kohus on leidnud, et Mary Krossi poolt antud valeütluste andmine on tõendatud. On kahetsusväärne kui hiljem esitatakse ajakirjanduse vahendusel avalikkusele pilt, mis ei peegelda adekvaatselt menetluse käiku, kuid seda õigust ei ole kelleltki võimalik ära võtta.

Samuti julgustame kõiki, kes on langenud kuriteo ohvriks, pöörduma võimalikult kiiresti politsei poole. Alati paraku ei õnnestugi kurjategijat tabada, kuid ei tasu karta valeütluste andmise tõttu kohtu ette sattumist – selline süüdistuse esitatakse vaid siis, kui on tõendatud, et politseile kirjeldatud juhtumit pole üldse toimunudki,“ teatas prokuratuur.

Miks jätkab Mary Kross valetamist? Loomulikult selleks, et jätkata infooperatsiooni, mille eesmärk on mustata Reformierakonnaga konkureerivat erakonda ning mõjutada Eesti poliitikat ja valimistulemusi.

Kui Kross oma valetamise ausalt üles tunnistaks, tähendaks see infooperatsiooni lõplikku ja ühemõttelist nurjumist. See teeks Eerik-Niiles Krossist poliitilise laiba.

Kui aga raiuda jätkuvalt, et “rünnak toimus, aga politsei ei teinud oma tööd”, leidub alati lihtsameelseid (ennekõike Reformierakonna valijad ja tühjade südamete liikumine), kes näevad süüd EKRE-l, ja nüüd juba ka Eesti politseil.

Kross koos oma poliitikust abikaasaga on teinud lihtsa kalkulatsiooni: valetamine on tulusam, valetamine aitab kehvast mängust välja tulla. Kui võtad süü omaks, on keeruline vabariigi aastapäeva ballil ja presidendi vastuvõttudel õitseda. Kui jätkad valetamist, oled vähemasti Reformierakonna ringkondades jätkuvalt „oma“.

Mis saab edasi? Eesti õigussüsteemi usaldusväärsuse huvides on hädavajalik, et Krossi juhtum saaks selge kohtulahendi ja süüdlane karistada. Tema tegevust tuleks uurida sama tõsiselt kui vaenulike välisriikide propagandarünnakuid ja sekkumist demokraatlikku valimisprotsessi.

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) kutsub inimesi liituma petitsiooniga, et näidata avalikku huvi Mary Krossi kriminaalmenetluse lõpule viimise suhtes ning väljendada mittenõustumist menetluse lõpetamisega väidetava avaliku huvi puudumise tõttu.

Petitsioonile saab anda allkirja aadressil http://petitsioon.ee/mary-krossi-menetlus-tuleb-lopule-viia

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused