Massimeedia on asunud kirjutama oletuslikke ja taustata lugusid

Ajakirjandus on muutunud ideoloogiliseks, erapoletusest enam rääkida ei saa. Pilt on illustratiivne.

Viimastel ajal on Eesti ajakirjanduses ilmunud mitmeid artikleid, milles sisuliselt pole mingit tausta, on vaid teemapüstitus.

Teisipäeval ilmus ERR-is lugu, mille sisu võib kokku võtta nii: “Siseminister ja EKRE esimees Mart Helme ei soovinud kommenteerida ERR-ile Marti Kuusikule esitatud kahtlustust kehalises väärkohtlemises.” Terve lugu räägib sellest, et ERR-i reporter tahtis küsida nii Marti Kuusiku kui ka Lavly Perlingu kohta, kuid vastust ei saanud.

Nüüd kirjutab ka Postimees: “Mart Helme, kes on varem sel teemal väga julgelt arvamusi avaldanud, on järsku otsustanud, et tema nüüd enam avalikkusele peaprokuröri asjus seisukohti ei jaga.”

“Need on sellised koalitsiooni-sisesed asjad, mida ma ei kommenteeri. Oodake ära, kuni tuleb ametlik teadaanne koalitsiooni ühise seisukoha kohta,” ütles Mart Helme esmaspäeval Postimehele. Sellega peaks kõik olema öeldud, kuid ometigi mängib ajakirjanik Martin Laine solvunut: kuidas nii, me küsime ja meile ei öelda?!

Postimees on üritanud saada mingit infot nii justiitsminister Raivo Aegilt kui ka Isamaa liidrilt Helir-Valdor Seederilt, kuid mõlemad on olnud kidakeelsed. Sestap on Postimees otsinud tausta ka Mart Helme kongressikõnedest.

Ilmselt kujutab ajakirjandus ette, et neile söödetakse kogu info avasüli kätte, kuigi antud juhtumi puhul viitab Mart Helme koalitsiooni-sisestele kokkulepetele mitte rääkida enne, kui on midagi rääkida. Teiseks on Postimees ise infosulu auga välja teeninud – kasvõi seetõttu, et vettpidavat infot saamata on ajaleht pealkirjaks ikkagi pannud “Helme nõudis partneritelt peaprokurör Perlingu blokeerimist”.

Allikad: ERR, Postimees

Kommentaarid