Meedia ja opositsioon valetavad: Mart Helme ei öelnud mitte “jooksku Rootsi”, vaid “jooksku Rootsis”

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Mart Helme esinemas.

Mart Helme intervjuust meediakanalile Deutsche Welle on tehtud valetõlge – intervjueeritav ei öelnud mitte “jooksku Rootsi”, vaid “jooksku Rootsis”.

Saatejuht küsib. “А то что набегут геи и затопят эстонскую нацию…”. Mart Helme ütleb kaks korda: “Пусть бегут в  Швеции!” See kõlab intervjuu 23. minuti lõpus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Jooksku Rootsi!” kõlaks vene keeles “Пусть бегут в  Швецию!”

Tavapärane kirjeldus meedias kõlab: “EKRE-sse kuuluv Helme vastas Deutsche Welle küsimusele, kas geid tungivad peale ja ujutavad eesti rahva üle, et “las [geid] jooksevad Rootsi”.

“Las jooksevad Rootsi. Seal on kõik olemas, kõik vaatavad nende peale viisakamalt,” ütles Helme.” (BNS, 17.08)

Seega ei soovinud Mart Helme sugugi mitte öelda, et geid peaksid Rootsi lahkuma, nagu väidavad mitmed opositsioonipoliitikud, vaid viitas pigem sellele, et homoseksualismi ülimuslikkus on pigem omane multikultuursele Rootsile ja Eestis LGBT-l traditsioonilist peret tahaplaanile suruda ei õnnestu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused