Meedia kallutatus kahjuks süveneb, ka TV 3 ei ole patust puhas

Eesti,
- Updated

Uued Uudised toovad ära Varro Vooglaiu kirja, mis juhib inimeste tähelepanu ühele seigale, mis iseloomustab tabavalt meie ühiskonnas maad võtvat ideoloogilist kliimat ja kallutatud olukorda meedias:

“Nimelt helistati mulle eile hommikul TV3-st ja kutsuti õhtusesse uudistesaatesse kommenteerima “homoabielu“ seadustamise jõustumist Soomes. Andsin nõusoleku ja lubasin 15 minutit enne seitset kohal olla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ca tund aega enne saate algust helistati mulle aga uuesti ja öeldi, et tegelikult ikkagi “ei saa” mind stuudiosse lasta. Kui küsisin, et miks siis ei saa, sain teada, et minu osalemiseks nõusoleku saamise järel esitati kutse ka kellegi homoaktivistile ja tollele ei olevat sugugi meeldinud mõte, et saates osalen ka mina.
Ja mis Te arvate, mida nähti lahendusena? Kas seda, et kui Reimo Mets ei soostu minuga ühes saates osalema, siis ärgu osalegu? Ei, lahendusena nähti hoopis minule esitatud kutse tagasivõtmist, et Reimo Mets saaks saates osaleda ilma minuta. Ja nii tehtigi.

Kutse tagasivõtmine on loomulikult alandav, ent eraldivõetuna pole see kaugeltki nii tõsine asi kui tunduvalt laiem probleem, mis selle tagant välja paistab.
See, et telekanal on nii kergekäeliselt valmis homoaktivistide nõudmisel oma põhimõtteid painutama, on iseenesest kõnekas. See näitab ideoloogilisi jõujooni meie ühiskonnas ehk seda, kelle pilli järgi tantsitakse. Kui homoaktivistid nõuavad, et pereväärtuste eest seisjad saatest kõrvaldataks, siis nii ka tehakse, taandades saate diskussiooni formaadist puhtakujuliseks ideoloogiliseks propagandaks, nagu võite saatelõiku vaadates ise veenduda.

Viited uudislõigule leiate Objektiivist 

Ilmselt on antud juhtum eriline üksnes selle poolest, et enamasti ei saa me üldse teada, kuidas tervet mõistust ja perekondlikke väärtusi kaitsvad hääled peavoolumeediast kõrvale tõrjutakse – seda tehakse ilma, et see oleks väljastpoolt nähtav. See omakorda näitab taas, kui vajalik on meie oma meedia ülesehitamine, et meie sõnum saaks peavoolumeedia vaenulikust hoiakust hoolimata kuuldavaks tehtud.”

Varro Vooglaid

One commentOn Meedia kallutatus kahjuks süveneb, ka TV 3 ei ole patust puhas

 • Avatar
  Andres Leet

  Hämmastav oli lugeda hommikust õukonnameedia ühte väljaannet (SL Õhtuleht), kes oli selle nn. uudise välja toonud.
  Homod, kes nõuavad, et neid sallitaks EW-s, aga ise teevad kõik selleks, et neid ei sallitaks! ……
  TV3 on siis astunud sama reha otsa, mis homod! Kurb, kui summutatakse debateerimine eos ära. Ei ole raske ära arvata, kes oli selle keelaja taga, sm Mets isiklikult.Tuleb tunnistada, et sm Mets ei ole just kõige teravam pliiats pinalis ehk debateerja. Mulle tuleb meelde selline saade nagu “Vabariigi Kodanikud” kus üks osapool oli see sama sm Mets ja Varro Vooglaid ja mis sa teed, kui argumendid saavad otsa, siis tuleb ruttu sildistama hakkata….ja nii oli ka selles saates, saadet juhtis A. Rannamäe.(see saade on kindlasti ERR-i lehel järelvaadatav)….
  See lõik ütleb kõik….”Ilmselt on antud juhtum eriline üksnes selle poolest, et enamasti ei saa me üldse teada, kuidas tervet mõistust ja perekondlikke väärtusi kaitsvad hääled peavoolumeediast kõrvale tõrjutakse – seda tehakse ilma, et see oleks väljastpoolt nähtav. See omakorda näitab taas, kui vajalik on meie oma meedia ülesehitamine, et meie sõnum saaks peavoolumeedia vaenulikust hoiakust hoolimata kuuldavaks tehtud.”

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused