Meedia kallutatus kahjuks süveneb, ka TV 3 ei ole patust puhas

Rubriik Eesti On
- Updated

Uued Uudised toovad ära Varro Vooglaiu kirja, mis juhib inimeste tähelepanu ühele seigale, mis iseloomustab tabavalt meie ühiskonnas maad võtvat ideoloogilist kliimat ja kallutatud olukorda meedias:

“Nimelt helistati mulle eile hommikul TV3-st ja kutsuti õhtusesse uudistesaatesse kommenteerima “homoabielu“ seadustamise jõustumist Soomes. Andsin nõusoleku ja lubasin 15 minutit enne seitset kohal olla.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ca tund aega enne saate algust helistati mulle aga uuesti ja öeldi, et tegelikult ikkagi “ei saa” mind stuudiosse lasta. Kui küsisin, et miks siis ei saa, sain teada, et minu osalemiseks nõusoleku saamise järel esitati kutse ka kellegi homoaktivistile ja tollele ei olevat sugugi meeldinud mõte, et saates osalen ka mina.
Ja mis Te arvate, mida nähti lahendusena? Kas seda, et kui Reimo Mets ei soostu minuga ühes saates osalema, siis ärgu osalegu? Ei, lahendusena nähti hoopis minule esitatud kutse tagasivõtmist, et Reimo Mets saaks saates osaleda ilma minuta. Ja nii tehtigi.

Kutse tagasivõtmine on loomulikult alandav, ent eraldivõetuna pole see kaugeltki nii tõsine asi kui tunduvalt laiem probleem, mis selle tagant välja paistab.
See, et telekanal on nii kergekäeliselt valmis homoaktivistide nõudmisel oma põhimõtteid painutama, on iseenesest kõnekas. See näitab ideoloogilisi jõujooni meie ühiskonnas ehk seda, kelle pilli järgi tantsitakse. Kui homoaktivistid nõuavad, et pereväärtuste eest seisjad saatest kõrvaldataks, siis nii ka tehakse, taandades saate diskussiooni formaadist puhtakujuliseks ideoloogiliseks propagandaks, nagu võite saatelõiku vaadates ise veenduda.

Viited uudislõigule leiate Objektiivist 

Ilmselt on antud juhtum eriline üksnes selle poolest, et enamasti ei saa me üldse teada, kuidas tervet mõistust ja perekondlikke väärtusi kaitsvad hääled peavoolumeediast kõrvale tõrjutakse – seda tehakse ilma, et see oleks väljastpoolt nähtav. See omakorda näitab taas, kui vajalik on meie oma meedia ülesehitamine, et meie sõnum saaks peavoolumeedia vaenulikust hoiakust hoolimata kuuldavaks tehtud.”

Varro Vooglaid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused