Meedia kirjeldab Itaalia siseminister Matteo Salvini täiesti mõistlikku tegevust pahatahtlikult

Rubriik Eesti On
©FB
Matteo Salvini tegevus on teinud ta enneolematult populaarseks uue Euroopa ja Itaalia liidriks.

Peavoolumeedia on asunud süüdistustega ründama Itaalia siseministrit Matteo Salvinit, kes lubab hakata karistama migrandikorjeorganisatsiooni Sea Watch, kui selle alused peaksid sisenema Itaalia vetesse.

Kogu lugu on kajastatud vürtsikate pealkirjadega nagu “Salvini on asunud võitlusse Saksa heategevusorganisatsiooniga”, mis on ilmselgelt pahatahtlikud ja üheülbalised.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siseminister ja mõjuvõimsa Liiga esimees Matteo Salvini andis välja määruse, mis kohustab õiguskaitseorganeid rakendama kõiki vajalikke meetmeid, takistamaks Sea Watch 3 aluse sisenemist Itaalia vetesse. Määrus näeb ette 50 000-eurose trahvi ilma loata Itaalia territoriaalvetesse siseneva aluse kaptenile, omanikule ja operaatorile. Muidugi on see kaasa toonud migrante merelt kokku korjavate abiorganisatsioonide pahameele.

Salvini populaarsus kerkis hoogsalt möödunud aastal tänu karmile poliitikale massimigratsiooni suhtes, mis sisaldas muu hulgas sadamate sulgemist migrandilaevadele. Põhjaliiga liidri hinnangul on hukkunute arvu vähenemine Vahemerel saavutatud tänu Liibüa rannavalvega sõlmitud leppele, mis takistab neid Euroopasse suundumast. Ta on korduvalt rõhutanud vajadust Itaalia sadamad migrantidele sulgeda.

Ehk siis üritab Itaalia lõpetada ohtlikule mereteele asumise ja inimkaubanduse nii, et vastuvõttu leidmata ei asuks paadid Vahemere lõunarannikult üldse teelegi – paadirände puhul on tegu täiesti ebaseadusliku ja sageli surmava toiminguga. Abiorganisatsioonid aga tõttaksid migrantidele oma laevadega lausa Liibüa rannikule vastu ning tassiksid nad Euroopasse, kutsudes nii üha uusi inimesi ohtlikule surmateekonnale, kus neid endid ei pruugi vastas olla.

Eriline on see, et abiorganisatsioonide laevad rikuvad kõiki seadusi, alates merereeglitest, töötades asukoha varjamiseks sageli väljalülitatud transponderitega (juhul kui ollakse Liibüa vetes, mis tähendaks migrantide tagasiviimist sellesse riiki); neid on tabatud vale lipu all ja valedokumentidega sõitmast, laevadel tekkinud jäätmeid valesse kohta sokutamas ja mis kõige hullem – nad veavad migrandid Euroopa rannariikidesse ja panevad sealsed valitsused edasise suhtes lihtsalt fakti ette.

Laias laastus on abiorganisatsioonide tegevus ehtne piraatlus, ja kuigi Matteo Salvini tegevust kirjeldatakse ebainimlikkusena, päästab see tegelikkuses elusid, ning inimesi seavad ohtu hoopis Sea Watch tüüpi pseudoheategijad, kes meelitavad inimesi surmateedele ja aitavad inimkaubitsejatel suuri rahasid teenida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused