Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meedia pasundab võitudest Ukrainas, nagu poleks abi enam vajagi

17.10.2022
Raivo Olev ja Ukrainasse saadetud kiirabiauto
© Uued Uudised

Järjekordne näide sellest, kuidas EKRE liidritel Martin ja Mart Helmel on õigus, kuid mida peavool püüab naeruvääristada või EKRE vastu keerata, tuleb otse Ukrainast.

„Meedia pasundab ainult võitudest,“ tõi Ukrainasse abi korraldav Martin Tanning põhjuse, miks inimesed arvavad, et Ukraina armeed pole vaja enam toetada. Inimestel on Tanningu meelest jäämas arvamus, et Ukraina armeel on niigi kõik hästi. „Kõik arvavad, et võit on käes, aga kaugel sellest. Tegelikkus on veidi teine, abi on siiani väga vaja,“ ütles ta.

Kui Mart Helme riigikogu saalis sama juttu, kukkusid petteunelmates peesitavad reformierakondlased ja mõned teised nii sotsiaal- kui ka antisotsiaalmeedias räuskama, et tegemist on jällegi Kremli jutupunktidega. Aga pole!

Raha kogumine Ukraina sõdurite toetuseks on järjest keerulisem, tunnistasid Postimehele sõja algusest saadik sellega tegelevad Lääne-Virumaa ettevõtjad Raivo Olev ja Martin Tanning, kes on selleks moodustanud mittetulundusühingu Pariisi Moto.

Tanningu sõnul on raha kogumine muutunud raskemaks, sest inimesed väsivad sõjast. Teiseks arvatakse, et võit on juba niigi käes, et mis seal enam.

Pariisi Moto viimane aktsioon oli Azovi pataljonile kiirabiauto muretsemine, et nad saaksid oma haavatud kaaslasi päästa. Peamiselt oma sõpradest toetajate abiga tegutsev Pariisi Moto on sõja jooksul viinud Ukraina üksustele umbes 1500 kuulivesti, kolm kiirabiautot, kümme muud sõidukit (bussid, kaubikud, maasturid), 500 paari saapaid Overboots ja koos rahvusvahelise organisatsiooniga Ukraine AidOperations 400 kiivrit.

Näiteks EKRE poliitikud Anti ja Evelin Poolamets ja paljud teisedki on samal MTÜ-l käinud vabatahtlikuna Kadrinas abis ukraina võitlejate jaoks kuuliveste valmistamas.

Samuti on just neil päevil liikumas Tartust koos ekrelase Aivar Söödiga Ukraina poole abisaadetis kaubiku ja seal sisalduva näol.

Aarne Mäe