Meedia peab laimu lõpetama ja vastutama: advokatuuri eetikakoodeks ütleb üheselt, et advokaati ei või samastada kliendi ülesande täitmise tõttu kliendiga!

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Louis Freeh (vasakul) FBI direktorina 2009. aastal.

Täiesti vastutustundetu, lapsik ja rumal on juba mitu päeva meedias köetav hüsteeria rahandusministeeriumi poolt palgatud USA advokaadibüroo seoste otsimiste kohta klientidega, viidates huvide konfliktile.

Advokatuuri eetikakood (analoogne regulatsioon on ka rahvusvahelisel advokaatide kogul ja ka USA advokaatidel) ütleb sõnaselgelt, et „Advokaati ei või samastada kliendi ülesande täitmise tõttu kliendiga ega kliendi kohtuasjaga“ (§ 4 lg 6) ja „Huvide konflikt. Advokaat ei tohi samas asjas esindada või kaitsta kahte või enamat klienti või osutada neile muud õigusteenust, kui nende isikute huvid on vastuolus.  Advokaat ei või osutada kliendile õigusteenust juhul, kui esineb asjaolu, mis kahjustab või võib kahjustada advokaadi võimet täita käesoleva koodeksi § 8 lg. 1 nõudeid ja tegutseda üksnes kliendi huvides (huvide konflikt), välja arvatud juhul, kui advokaat on sellisest asjaolust klienti teavitanud ja klient siiski soovib, et advokaat talle õigusteenust osutaks“ (§ 13 lg 1).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eetikakoodeksi kommenteeritud väljaande leiab:  „Mõiste “sama asi” seostub ennekõike konkreetse asja, mitte sellega seotud isikutega.“

Antud juhul palkas Eesti vabariik USA advokaadi esindamaks ennast selles, et kui USA järelevalveasutused teevad Põhjamaade pankadele trahvi, siis osa sellest saaks Eesti.

Põhjala pangad on teatavasti Danske pank, Swedbank ja SEB. Louis Freeh ei ole üleüldse neid panku esindanud, rääkimata samas asjas nende esindamisest. Samas asjas nende esindamine tähendaks, et Louis Freeh oleks esindanud neid selles, et nad ei saaks trahve USA-st.

Seega ajab ajakirjandus ilmselgelt sihilikult – sooviga valitsust mustata – kõik segi, eksitades sel moel avalikkust ning laimates rahandusministrit isiklikult.

Ükskõik kuidas käsitleda kõnesoleva lepingu sisu, ei ole Louis Freeh esindanud samas asjas vastaspoolt ehk Põhjamaade panku.

Ja veel. Igaüks peaks aru saama, et näiteks advokaat Aivar Pilve ei saa samastada näiteks dopingu kasutamisega või kaitsjat Oliver Nääsi Savisaarele etteheidetud kuritegudega.

Kokkuvõttes on kogu seda kaasust pahatahtlikult omatahtsi tõlgendatud ning skandaali ülespuhumise eesmärk lõhkuda valitsust blameerida rahandusministrit, kes on tegutsenud üheselt Eesti riigi huvides.

UU

9 commentsOn Meedia peab laimu lõpetama ja vastutama: advokatuuri eetikakoodeks ütleb üheselt, et advokaati ei või samastada kliendi ülesande täitmise tõttu kliendiga!

 • Avatar

  Siis tekib aga küsimus, miks rahandusministeerium välistas bürood, kus on olnud mingitki esinduslikku seost põhjamaade pankadega? Et seotus rahapesijatega on ok, sest advokaat ei ole oma klient, aga pankadega vatasem seotus on kurjast?

 • Avatar

  Minu arvates peaks EKRE juba ammu Luige sopameedia tervikuna kohtusse kaebama, kui rahva lõhestaja, riigis ebastabiilsuse suurendaja, laimaja ja jäledate kommentaaride levitaja (arutlevad ja oravate-sotside suhtes kriililised kommentaarid üldjuhul kustutatakse või pannakse selliste kommentaaride kirjutajale pikaks ajaks blokk peale). Välja on kujunenud teatud liiki kommentaatorid ,näiteks “Tõekuulutaja” või krt.Pärnust jne., kes valimatute sõnadega solvavad EKRE,t ja nende valijaid. Selline lahmiv—räige stiil on domineeriv Soonvaldi “sõna on vaba” meedias.

 • Avatar
  Halamisest pole kasu

  Hakake laimajaid kohtusse kaebama ega muidu siin midagi ei muutu. Saate solki edasi kaela ja mida valimistele lähemale, seda enam. Pigem võiks EKRE hakata venelastele selgeks tegema, et Kesk ja Sotsid on liberastid, homode ja immigrantide toetajad. Tehke see kurat neile selgeks, kui hääli juurde tahate! Poliitika on sõda!

 • Avatar

  Miks veneaegsed filmid ja muusika autorikaitse all on, sel ajal ei saanud loomingut omada?

 • Avatar

  Lingvist tahtis riigi toetust, et eesti keele baasil keeleõpet laiendada, inglise ja prantsuse keel 😜 praegu on, vene keele tahtsid ka teha mõlemat pidi, ametnik vastas, et siis peab firma kuuluma riigile peale toetuse laekumist ja äri jäi katki. Anna vastu kaela sellele ametnikule. See äri ilma riigi abita ära ei tasu, Eesti on liiga väike.

 • Avatar

  Nojah, siis umbes samamoodi rõhub kerstident ka põhiseadusele riivet otsides, ikka väänata, laimata, mustata, ise räägivad kaasamisest ja sallivusest, selline ongi nende liberaaldemokraatlik front.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Meie meedia ei pea laimu lõpetama vaid kogu aeg vihalõkkele agu juurde lisama.Võta või Delfi millist sõimu lausa roppusi aksepteerib selle toimetus kommentaariumis.Sealt võib järeldada,et see on ka omaniku hr.Luige mõtteviis ? Kas sealsed trollid pole mitte isegi hr.Luige palgal või on toimetus nad omaniku teadmata palganud ?
  Keegi on öelnud,et see nn.vaba ajakirjandus on harilikult omaniku nägu ja mida võib mida mitte lugema tema näost!

 • Avatar

  MEEDIAMAASTIKU MUHUD JA LOHUD

  40. Sotsiaalmeedia maailm ja mõnda, mis seal sees leida on

  Siiamaani on mind lohku tõmmatud peavoolumeedia maastikul, sealt ka minu muhud. Kuid nagu selgus, on maailm siiski mõnevõrra rikkam, sest maakera sees peitub teine, vaat et suuremgi maakera. Peavoolu kõrval on endale eluõiguse kätte võidelnud ka sotsiaalmeedia, ning eks peitu sealgi omad üllatused ja kinder-sürpraisid.

  Küll pean ma oma kohuseks teid ette hoiatada, olge ikka ettevaatlikud ja vaadake ette, kus te surfate või kuhu klikite. Mõni üllatus on ikka selline, et võtab lausa hinge kinni ja lokid lehvima.

  Minuga juhtus selline lugu, et endalegi ootamatult sattusin noorte sotsialistide lehele, kus nad omavahel (aga äkki kogu tervele ilmale) omi mõtteid jagasid. Mis seal noortest rääkida, omal ajal öeldi, et neil veri keeb. Nüüd viidatakse rohkem möllavatele hormoonidele. Selge on aga see, et noored, iseäranis siis, kui nad on punase ilmavaatega, ihkavad kõige rohkem siin ilmas teha revolutsiooni. Nii nagu veri viib rähnipoja puu otsa, nõnda kisub ilmavaade punanoori barrikaadidele.

  Küllap terendab neil silme ees 68. aasta, kui hullunud noored veetsid oma aega mööda Pariisi uulitsaid ringi joostes ja esimees Mao tsitaate skandeerides. Noh, kive ja Molotovi kokteili loobiti muidugi ka. Ja kokku oli see siis revolutsioon, mida paljud tollased seatraavi laskjad siiamaani oma elu kõrghetkeks peavad.

  Pole mingi saladus, et kõik kordub – ei ole midagi uut siin päikese all. Tõsi, mõnikord korduvad asjad farsina, eriti siis, kui ka originaal pole päris tõsiseltvõetav, kui nüüd tagantjärgi kaine pilguga 68. aastale vaadata.

  Tänapäevasele revolutsioonile mõeldes kripeldab kõige enam südamel see, kas praegused lumehelbekesed on moraalsete ja tahteliste omaduste poolest ikka sellel tasemel, et jõuda oma soovide siniranda? Ideoloogiliselt võttes võivad nad ju päris teadlikud tegelased olla ja osata veenvalt kõnelda, kuid kas jõuavad nad ka sõnadelt tegudele või haigutab nende asjade vahel ületamatu lõhe?

  Aga see, mida ma noorte sotside saidil nägin, hajutas mu kahtlusi. Valmisolek revolutsiooniliselt käituda on neil täitsa olemas! Nii et jäägem äreva õhinaga ootele ning valmistugem halvimaks, sest kui mäsu ja möll kord lahti läheb, võivad minna piip ja prillid tükkis peaga! Kesse siis enam jõuab peale passida, kes oma, kes võõras. Kui loll olid ja ette jäid, siis võta vastu, mis revolutsioonil sulle pakkuda on – täie karmuse ja vähimagi halastuseta.

  Aga mis ma siin niisama jahun, lähme kohe asja juurde. Sattusin lugema noorsots Karl Aaron Adsoni mõtisklust protestist ja ühiskonnast. Kuna meil siin Eestis, vaatamata kõigile provokatsioonidele, on olukord ikka veel vihastama panevalt unine ja vaikne, pööras Karl Aaron oma igatseva-imetleva pilgu Ameerikamaa poole, kus parasjagu paras mäsu käimas on. No nemad seal juba oskavad, kohe häbi hakkab mustanahalisele ideekaaslasele silma vaadata ja abitult käsi laiutada: „Vabanda, seltsimees, aga meil revolutsiooni – neetu!“

  Nii heidabki Karl Aaron valgust neile ookenitagustele sündmustele, et meie mässumeelsetel noortel oleks, millest eeskuju võtma, kui ka siin mail, Jumala abiga, kunagi mölluks peaks minema. Lubatagu mul selle noore inimese sõnu tsiteerida:

  „Protestid muutusid ka vägivaldseteks, sest politsei huvides on parem näidata protestijaid kui vägivaldset jõuku, kuid märkimisväärne on see, et mitmel protestil alustasid vägivallaakte mundris politseinikud või tsiviilriietuses salapolitseinikud, näiteks Target’i rüüstamine Minneapolises, protestide esimestel päevadel. Isegi kui protestijad ka ise hävitasid poeomanike vara, siis on see ühtlasi õigustatud, sest ühiskonnas, mis hindab tarbimist üle kõige, on tarbimisvahendite hävitamine kõige võimsam protestivorm.“

  Näete siis, protestid muutusid vägivaldseks seepärast, et politseinikud olid sellest huvitatud. Sellisel juhul – miks protesteerijad siis politseiga koostööd tegid ja nende soovi ennaktempos täitma hakkasid?

  Muidugi on väga tõhus kasutada klišeed „tsiviilriietuses salapolitseinikutest“, sest selles möllus võib ju iga poodi rüüstava mustanahalise tagantjärgi kuulutada salapolitseinikuks ja provokaatoriks. See aga, olgem ausad, annab protesteerijate vabad käed teha mida tahes. Kõike saab ju delegeerida vastaspoolele: „Kesse tegi? Värdjaspolitseinik tegi!“

  Aga see kõik on lapse lalin selle kõrval mis järgneb – Karl Aaron julgustab meie potentsiaalseid revolutsionääre, et tegelikult on kaupluste rüüstamine ja poeomanike vara hävitamine igati õigustatud. Ühiskond ise on selles süüdi, ta on selle ära teeninud!

  Hindate, raisad, tarbimist? Aga näe, meie hävitame teie tarbimisvahendid! Surge kasvõi nälga, aga lõpetage see tarbimine! Ega toitu selleks ei valmistata! Aga kui siiski, siis lihtsalt hävitame ära – see on meeldiv ja kasulik, paneb pea mõnusalt surisema ja võtab silme eest hägusaks. Jah pime hävitamine on kõige võimsam protestivorm! Iseäranis nende jaoks, kes ei viitsi või oskagi mõelda, mis tuleb pärast protesti, kas muutub sellest midagi ja mis nimelt.

  Ilmselt ei osatagi midagi tahta, peaasi, et saaks vaid märatseda ja lõhkuda. Küll leidub targemaid ja osavamaid, kes selle energia suunavad neile soodsasse voolusängi. Igaühel on ju selles võitluses oma roll. Ühed ässitasid 68. aastal üliõpilasi, need omakorda jooksid end Pariisi tänavail hingetuks, ise ülimalt õnnelikud oma vaimse ärkamise pärast. Elagu esimees Mao, maha kapitalism! Hakkame uut moodi elama! Make love, not war, ehk eesti keeli – sõtta ei tiku me, parem hoopis nikume. Jah, 68ndat mäletataksegi nagu armastuse suve. Let’s make love – see oli tõhus peibutis, mis toona noori revolutsiooni teele astuma meelitas.

  Noh, ega seksiga meie noori praegu ei meelita ega ahvatle. Nemad saavad neis asjus otsa peale juba lasteaias. Tunnevad mõnu oma keha ja teatud kehaosade katsumisest ning vastastikusest nokunäitamisest. Mis parata, aeg tormab edasi lausa seitsmepenikoorma sammudega!

  Et keegi tema sõnu valesti ei mõistaks, kordab Karl Aaron veelord üle:

  „Siinkohal saab väita, et protesti käigus toimunud rüüstamine on õigustatud nende vähemuste jaoks, keda on pikalt diskrimineeritud.“

  Rõõmustage, pronksiöö veteranid, see jutt on kui palsam teie kõrvadele! Diskrimineerimise narratiivi on ju nõnda palju käiatud, et selle taha varjudes võib oma kunagised rüüstamised lausa vabadusvõitluseks kuulutada. Aitäh noorsotsidele selle meeldiva kingituse eest!

  • Avatar

   Respekt, mr President, hea artikkel! 🙂
   Lisan veel juurde, et jah 1968. a. noorte märatsushoogude peaideoloogil ja ässitajal Herbert Marcusel on kasvamas “väärikas” sotsialistlik noorterroristide järelkasv, kes valmis varsti igal teisitimõtlejal pea lõhki lööma. Huvitav, kuidas ikkagi sellised imbetsillid tekkivad, milline oli nende kodu, kool, kõrgkool? Noh kõrgkoolidega pole muret, ka meil on nende õrnroosa ideoloogiline värving veripunase ja puna- mustaga asendumas, kahjuks ka minu Alma Mater Tartu Ülikool…
   Muide, huvitav kas need sotsialistlikud algloomad üldse teavad, et nende peaideoloog Püha Marcuse langes oma elu lõpus ketserlusse, tunnistas oma irdõpetuse valeks ning kahetses kibedalt pattu???
   Aga vaevalt, nii enesekeskset publikut sellised pisiasjad nagu omaenda ideoloogia põhja äralangemine huvitavad, peaasi, et saaks vahutava suuga loosungeid lõuates amokki joosta, märatseda, teisitimõtlejaid klobida, põletada, lõhkuda ja märatseda! 😈 😈 😈

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused