Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: 1917 on tagasi? Bolševikud kuulutavad meedia soomukilt „sibulakuuri“ lammutamist

04.10.2023

Viimastel päeval on peavoolumeedias hoogustunud nõudmised lammutada Nevski katedraal Toompeal. Seda nimetatakse küll „sibulakuuriks“, küll „sibulapeenraks“, küll „Putini sümfooniaks“ (katedraal valmis 1900. aastal, Putin sündis 1952. aastal, ehk rohkem kui pool sajandit hiljem – I.M.)

Sõna Nevski katedraali lammutamiseks on võetud nii Postimehes kui Delfis, kogunisti konservatiivses meedias. Põhiline revolutsiooniline madrus on siin Lehtme parteivend Juku-Kalle Raid.

Provokaatorid ja kultuurivaenulikud marksistid on isiklikult minu jaoks tülgastav nähtus. Minu maitse kohaselt inetu Nevski katedraal seisab, jah, vales kohas ja sümboliseerib Eesti orjastamist, aga alustagem siis sellealaseid lammutustöid EKP KK majast endisel Lenini puiesteel. Löögem sealt välja Tsahkna tema LGBT lipu ja keskharidusega. Tulen ja panen õla alla, sest ma elasin aastakümneid kõrval, nurgamajas.

Mina näiteks jälgin suurema ärevusega sündmusi Estonia rahvusooperi plaanitava juurdeehituse ümber. Sest selle käigus võidakse lõplikult hävitada Tallinna üks ilusaim paik, kolepea juba veeretatigi kohale. Kuulutatakse välja mingi konkurss, mille „võidavad“ järjekordsed arhitektuurilised aferistid, ja nullitakse ära üks eestluse viimseid sümboleid pealinnas. Ehitatakse midagi hallitavast tšehhi klaasist, pannakse katusele tulukestega tünnis Hendrik Krummi kuju.

Meie peaministri pere peab verist äri terroristliku Venemaaga, aga me siin arvame, et paneme Putinile surmava hoobi, hävitades ajaloolise kiriku. Aga alustagem siis Savisaare poolt Lasnamäele ehitatud ja Moskva patriarhaadile kingitud nirust kirikust. Mis õigusega riigireetur tegi seda meile? Ja mis õigusega lubas praegune Tallinna linnaomavolitsus seda nüüd laiendadagi, lubades sinna ehitada ka propagandakeskuse „ligimeste valgustamiseks“? Miks plaanitakse Mustamäele püstitada pedofiili Mahatma Ghandi võigas figuur?

Eestisse on toodud juurde 100 000 uut venekeelset elanikku, siinsed venekeelsed toimetused on üle võetud Venemaalt tulnud propagandistide poolt ja Kaja Kallas maksab nendele miljon eurot igal aastal, vene kodaniku juhitud riigitelevisioon näitab Venemaa sõda ja eriteenistusi ülistavaid seriaale, tänavatele ilmusid vene ultrašovinistide autokolonnid, riigikogulased sõimavad avalikult eesti vabadusvõitlejaid fašistideks, Narvas kukutati eestlasest linnapea.

Ja te arvate, et just praegu, sõja ajal, on õige aeg lammutada Nevski katedraali?

Jah, 1928. aastal arutas Riigikogu ettepanekut kirik lammutada kui venestamise sümbolit, kuid plaan kutsus esile usklike rahvusvahelise protesti.

Nagu Ukrainaski, tuleks Eestis viia õigeusukirik Moskva patriarhaadi jurisdiktsiooni alt minema, ja siis vaatame edasi. Aga selleks on vaja vaeva näha, õhku lasta oleks muidugi lihtsam.

Ivan Makarov

Ivan Makarov: mugulsibul revolutsioonilise madruse lõugade vahel