Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Eestil oleks nagu Lusmägi õlgadelt langenud. Kas „Koos“ värvis keskerakonna logo enda tarvis üle? Kaljulaid impordib ennast Aafrikasse? The Killers põrus Gruusia kontserdiga

-
18.08.2023
“Ja oma rahvaga mul meeldin olla Koos. Mulle meeldib naer…”

Käisin täna poes ja seal vaatas mulle ajaleheriiulilt vastu Õhtulehe esiküljelt suur pealkiri „LIIS LUSMÄGI KOLIS PEREGA VÄLISMAALE: „Sõbralik ja toetav Norra on suures kontrastis Eesti kibeduse ja kadedusega!“

Sattusin veidi segadusse. Ma sain küll aru, et Eestist kolis välja terve Lusmägi, aga vat see siinse kadeduse asi… Kadestaks ka, kogu hingest ja sapipõiest, aga ei tea, mille puhul, sest mul pole õrna aimugi, kes see Lusmägi on.

Õhtulehe esiküljel on ta küll väga muljetavaldavas seltskonnas: kõrvuti on lood „EESTI KUULSAIM PORNOPAAR: kolime palmisaarele seksivideot väntama“ ja „Kolibakter lõi Vastse-Kuuste rahval põhja alt“. Aga ikkagi ei saa ma aru, milles point.

Maailm on lai, issanda loomaaed suur ja seal kohtab vastavalt ka inimesi, kes näiteks elavad kellegi kodus poole oma elust, aga pärast kolivad kuhugi järgmisesse kohta, ja et pererahvast mitte tänada, löövad ukse pauguga kinni ja kuulutavad, et nad pääsesid lõpuks ometi kadedate, rumalate ja kurjade inimeste juurest minema.

Ameerika filmidest teame me seal sageli esinevat stseeni, kui mõni liftis koos teistega sõitev isik näitab enne väljumist kaassõitjatele keskmist näppu ja veel rikub õhu ära ka.

See saladuslik Lusmägi meenutab mulle midagi vahepealset: elas Eesti kodus, nautis sõprust, armastust, peret, loodust, tööd ja tõenäoliselt kuulsustki (miks muidu on tema pilt täna esilehel). Aga nüüd otsustas lahkuda. Ja, sulgedes enda järel Eesti ukse, peeretas Eestisse jääjätele näkku. Et nendel hing kinni jääks. Ja Õhtuleht jagas seda õhustikku kõigile, laotades mööda kogu meie maad, nagu sealäga põllule.

Head teed, keegi Lusmägi. Et Norras teie perel kõik hästi läheks.

+ + + + + + +

Partei „Koos“ kutsub oma pooldajaid suvepäevadele Toilasse Pühajõe kanti. Kahe päeva kavas on tervituskõned, tee, pirukad, külalised Lätist ja Leedust, diskussioonid, bankett, muusika, konkursid, tants, väljasõit piketile Sillamäel.

Soovijatele saun, 100 euroraha per kärss. Ja embleemiks võõbati keskerakonna ristikheina leht must-sini-valgeks.

+ + + + + + +

Õhtuleht õnnistas oma lugejaid täna veel ka looga „KERSTI KALJULAID / Kui kõik on kõigiga tülis, siis me edasi ei liigu“.

Mis see siis nüüd on: alles see oligi, kui „president“ Kaljulaid pillas välismaa meedias eestlaste aadressil sõnu „I Hate Them!“ ja „Shitstorm“, ehk „Ma vihkan neid!“ ja „Pasarahe“. Kas siis selleks, et „kõiki kõigiga tülis olevaid“ omavahel ära lepitada?

Kui ta kasutas igat oma esinemist selleks, et eestlasi noomida ja alandada? Kui kutsus taasiseseisvumispäeval roosiaeda mikrofoni juurde mingi rõvediku Sveta, kes eestlasi nendele tähtsal päeval poriga üle kallas?

Ega „kõik kõigiga“ ei lepi Eestis ära enne, kui Kaljulaidi taolised estofoobid kolivad siit minema võimalikult kaugele. Sest nad „ei saa vaiki olla“, kui tekib väikenegi võimalus eestlasi kuidagi riivata. Sest ta ei anna rahvale andeks seda, et rahvas teda ei valinud ja põlgas täiega. Isegi Kaja Kallas, kes lülitas Kaljulaidi „võitlusest“ teise ametiaja eest.

Alles mõni päev tagasi soovis K. Kaljulaid Paide vilepuhujate festivalil importida Aafrikasse „Eesti lugu ja lootuse“.

Kersti Kaljulaid, Teie olete Eesti lugu! Teie olete Eesti lootus!

Importige end võimalikult kiiresti Aafrikasse.

+ + + + + + +

Batumi kontserdisaalis Black Sea Arena gruusia fännid vilistasid välja maailmakuulsa ansambli The Killers.

Ameerika bändi liider Brandon Flowers kutsus traditsioonikohaselt lavale suvalise inimese saalist trummimeheks, kes osutus venemaalaseks. Fännid sõimasid ta läbi ja vilistasid bändi välja. Ameeriklaste frontman hakkas ajama iba sellest, et ei tohi jagada inimesi rahvuse järgi, mille peale poolokupeeritud Gruusia kodanikud sundisid muusikuid lahkuma poole pealt. Radio Thbilisi aga kõrvaldas eetrist kõik The Killersi laulud.

Ansambel siiski palus vabandust selle eest, et kutsus venelase lavale ja tõotasid, et Flowersi sõnu „vendlusest“ mõisteti valesti.

No ei taha grusiinid näha laval fašistliku riigi esindajaid.

Ivan Makarov