Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Ja seda sots Raigi tänane tankitoru tants tähendaski. Elva ja Kambja rahvuskonservatiivid: las Tartu linnapeded Rootsis jooksevad! „Sputniku“ propagandistid Baltimaades võrdlevad ennast juutidega sõja alal – miks vaikib Jakobson?

-
17.08.2023
Leidke pildilt Katri Raik

Me juba osutasime Narva linnapea silmakirjalikule keerutamisele EPLi loos „Katri Raik tänasel aastapäeval: esialgu oli Narva inimestel valus. Tank oli „meie tank“, kus see sots ületas isegi oma senised variserluse pärlid.

Täna nimetas ta Narva endist tanki maailmas unikaalseks ja solvas rängalt narvalasi, väites, et eestlasi tapnud masin on „osa inimeste identiteedist, nende juurtest“.

Kas sm. Raik üldse teab, mis asi on juured ja mis asi on kahuriga stalinistlik raudkolakas? Raik tähistas täna tanki teisaldamise „aastapäeva“, mis on iseenesest väga veider, aga ta ajas oma libedat juttu üldsegi mitte juhuslikult: Narva volikogu toetaski täna otsust, millega jäetakse alles punaarmeelaste auks nimetatud tänavanimed. Just „tanki aastapäeval“ toimus see sovettide vetše.

Seal esines ettekandega jurist Aleksandr Gamazin, kes väitis, et Eesti ei olnud 1944-1991. aastatel okupeeritud. See ei ole mingi uus avastus Euroopa ajalooteaduses, need on Putini jutupunktid.

Tänase Narvas toimunud poolumbkeelne tsirkus on nii ennast taaskehtestava Jedinaja Rossija/keskerakonna traditsiooniline okupantlik estofoobia kui ka muude sealsete putinistide „deržaavlus“, mis Ukrainas päädis sõja ja genotsiidiga väiksema rahva vastu.

Aga pole halba heata: paljud said täna kinnituse, et Venemaa kodanikud Eestis võimu valima ei pea. Nii et väga hästi ajastatud võõrkodanike rändtsirkuse etendus. Kaks aastat nad veel möllavad, ja siis on kööga. Valigu edaspidi Kingissepa majavalitsust. Ja see on hea lõuahaak Raigile, kes jõudis täna esineda veel ka Delfis: „Katri Raik ei mõista, kuidas oleks venelaste ja valgevenelaste valimisõigus julgeolekuoht.“

Ma saan aru, kui aus nagu prillikivi karuott väljub metsast, näeb kohvimasinat kuhugi lohistavat Repsi ja ei mõista seda. Punasotsi puhul on aga tegemist kas teeskluse või IQ puudulikkusega. Äkki mõlemad on mängus.

+ + + + + + +

EKRE on Eestis endiselt mehe eest väljas, kaitstes meie naisi, lapsi ja eesti rahvuse säilimist vastavalt Põhiseadusele.

Tartu Postimees vahendab:

„Kahe Tartu naabervalla ekrelased on alustanud protestiaktsiooni Tartu kui tuleva aasta Euroopa kultuuripealinna vastu, sest tolle programmi kuulub muu hulgas LGBT+ Pride ehk geiparaad. Kohalike poliitaktivistide arvates ei ole see kultuuriüritus, vaid propaganda. LGBT+ kultuurifestivali üritused leiavad aset järgmise aasta 12.–18. augustil ning päädivad läbi Tartu südalinna kulgeva vikerkaarevärvilise rongkäiguga. Et ettevõtmine kuulub ametlikult kultuuripealinna ürituste kalendrisse, mille elluviimist aitavad rahastada ümbruskonna omavalitsused, on nüüd Elva ja Kambja vallas Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) esindavad inimesed asunud nõudma koostöö lõpetamist.“

Olen sündinud ja elanud Tartus, aga täna on see homopealinn ja mind ei tõmba sinna üldse. Õnneks olen üles kasvanud just Elva kandis, nagu ka legendaarne eesti trummar Andrus Kerstenbeck. Ja olen uhke selle üle, et Elvas on veel tõelisi mehi ja naisi.

Seksuaalsel pinnal ärapööranud Tartu linna vaimuviletsus ja omavolitsus pühkigu oma suu valdade rahast puhtaks ja treenigu pudrumulk järgmise suve mõnudeks. Või veel parem sõitku Rootsi ja seal jooksku.

Mitte sentigi töökate maainimeste raha linnapervertidele!

+ + + + + + +

„Vene maailm“ Baltimaades, saades „põgenike“ näol võimsa lisa, läheb aina ülbemaks.

Lätis intervjueeris Yana Toomi endine mõttekaaslane Europarlamendist Mamõkin kaht Kremli jutupunktide vahendajat, kes ütlesid lausa järgmist (mis läks ka baltija.eu loo pealkirjaks): „Abistada „Sputniku“ ajakirjanikke täna on sama, mis peita juute sõja aastail“.

Kas nad tahavad öelda, et kõik nad on juudid? Mis õigusega võrdsustavad need valelikud Kremli propaganda kontorirotid ennast juutide tohutute kannatustega saksa koonduslaagrites? Kas nende propagandistide elu on ohus, nendelt võetakse organeid, skalpe ja aetakse ahju?

Eestis tuleks muidugi küsida, miks „eesti sputnikusse“ läks mõni aasta tagasi üle kümmekond ERRi venekeelset töötajat, kes kõik olid aastaid riigimeedia juhtkonna lemmikuid? Kas ERR on mingi siinse Kremli meedia kaadrite sepikoda?

Ja kas neid inimesi peaksime me peitma, nagu juute sõja ajal? Kas juudi kogukond ei tahaks sellise solvava ja küünilise võrdluse puhul avaldusega esineda?

Ivan Makarov