Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Kaitskem Soomet ERR-i eest. Eesti putinistid ülistavad MRP-d. Celentano loobus „L’Italianost“, sest kartis süüdistusi rahvusluses. Ei usu, Ruslan! Ei usu!

-
25.08.2023
ETV+

ERRi ümber on jälle mingi riid ja hädakisa. Nüüd üritatakse jätta muljet, et nendel kanalitel on mingi tähtsus Soome jaoks, et seal tahetakse vaadata kajakallasliku riigi propagandat sama kirglikult, nagu eestlased nõukogude ajal Soome televisiooni. Tulge nüüd mõistusele, meie orava pallaritega telepurgi parunid!

Delfi-Kroonika muretseb: „Mis toimub? ERR-i telekanalite edastus Soomes võib lõppeda sealsete partnerite erimeelsuste tõttu“.

Nagu laulis Laima Sprogis, ja seda lugu enam ei lasta, sest keegi võib solvuda rassilisel pinnal, „Löö kinni musta mure uks!“, delfiilik!

Soome teleoperaatorite klientidel kaob 1. septembrist võimalus vaadata ERR-i telekanaleid ETV, ETV2 ja ETV+. Eesti Rahvusringhääling ootab Soome autorite ühingult ja teleoperaatoritelt kokkulepet ERR-i kanalite edastamise jätkamiseks.

ERR-i juhatuse liige Toomas Luhats möönab, et pärast Vene propagandakanalitest loobumist Soomes, võiks tekkinud tühimiku täita ERR-i telekanalitega. „Meile teadaolevalt on Soome teleoperaatorid lõpetanud Vene propagandakanalite edastamise ning seega on Soome televaatajatele kättesaadavate kanalite hulk vähenenud. Kolme Eesti kanali sisselülitamine võimaldaks taastada vähemalt mingis osas olukorra, kus soome vaataja ei pea rahulduma väiksema hulga telekanalite pakkumisega oma telereis. Seejuures toetaks näiteks ETV+ kanali edastus ka sealse venekeelse elanikkonna huvide teenendamist.“

See, et „Soome televaatajatele kättesaadavate kanalite hulk on vähenenud“, on nii kaunis väide, et tuleb nostalgia peale ja meenuvad ajad, kui ma oma kõrgusekartusega ronisin katustele, et oma mustvalge „Rekordiga“ midagigi näha. Ah et soomlased näevad vähe telekanaleid. Satelliittelevisiooni ajastul. Braavo, ERR-i juhatuse liige. Digirevolutsioon on läinud sinust ilmselgelt mööda.

Loomulikult on arusaadav soov asuda selle kohale, kes maha koksati, ja võtta üle varad ja naised. ETV ju ei oska enam ausal teel reitingut tõsta – ostab selleks üles erakanalite poolt leiutatud ekraanitegelasi, arendab kollast formaati, teeb ebaseaduslikku reklaami, näitab rõvedusi ja muudkui nõuab riigilt rahalisa, nagu Alar Karis. Ja see mure Soome venelaste pärast on eriti südantsoojendav.

Venelased elavad Soomes ühes maailma eesrindlikumas ja õnnelikumas riigis, nad pääsesid Venemaalt ja miks nad peaksid siis vaatama „vene maailma“ provintsiaalset haltuurat ETV+ näol, mida juhib Venemaa kodanik ehk Putini alam ja kus lausa elab Yana Toom ja teisedki lõbusad keskerakondlased? Sõge eesti riik on juba kõik oma venekeelsed telekanalid putinistidega ära seemendanud, seepärast ongi Eesti „vene segment“ petersonide, ivanovide, stalnuhhinite ja muude tšaplõginlaste oblast. Ja te tahate veel ka Soome venelasi vaimselt ära pilastada?

Äkki „põlissoomlased“ ei taha oma kodukanti ETV pedeprogramme, kui „Ringvaates“ näidatakse geide riistu ja külas käivad jultunud kintsulased LGBT-lased? Äkki ei taheta ebaseaduslikku reklaami, kui stuudios õgitakse firmamärkidega toitu, taustaks teatud tootjate keefir, õlu ja pesupulber?

Äkki ei taha soomlased näha AK mädand hammaste ja vajunud õllekõhuga roosat „reporterit“, mis oma olemusega Soomes tähtsa sündmuse ära solkis? Kes laseks sellist tüüpi ekraanile? Ainult provintsiaalsete liberastide ETV. Milleks seda nuhtlust Soomele vaja?

Soomes keelati Kremli kanalid mitte selleks, et ETV AK pikalt ja mõttetult näitaks soomlastele nendesamade vene sõjaroimarite avaldusi ja sajatusi originaalkeeles. Eesti riigitelevisioon kannab ju kogu seda keelatud saasta ise nüüd oma saadetes.

Soomlaste asemel ei lubaks ma sellist kallutatud surrogaatajakirjandust nagu ETV koos „Pealtnägijaga“ edastada ka suure raha eest. ETV õigustas Mihkelsoni näol pedofiiliat, ETV peaks Eestiski keelatud olema.

Nii et rahunege maha, ükski normaalne inimene ei hakka Soomes 2023. aastal ERR-i kanaleid vaatama. Sõltumata sellest, kas kantakse üle või mitte. Ja mis teema see üldse on, kui meie Soome kanaleid ei näe. Miks siis soomlased peaksid nägema eesti omi?

+ + + + + + +

Eestis täiesti karistamatult vaenu õhutav Venemaa sõjaliste revanšistide ja suurvene šovinistide portaal „dokole“ avaldas põlise provokaatori ja estofoobi, kümmekond parteid vahetanud Klenski pika segase loo, milles rehabiliteeritakse MRP-d.

Seal ähvardab dozoorlasest sovett eestlasi lausa otsesõnu: „On olemas selline väljend nagu „kättemaks on roog, mida tuleb serveerida külmana.“ Praegu on vaja rahulikult toimetada sõjalise erioperatsiooniga edasi, ja siis rahulikult, emotsioonide ega halastuseta klaarida nendega, kes praegu mõnitab meie sõjameeste mälestust.“

Ta kutsub üles „arutama küsimust, kas tunnistada 1940. aastat kurjuseks sõjaeelse Eesti Vabariigi jaoks – selle likvideerimist juunis, sotsialistliku korra kehtestamist ja NSVL koosseisu lülitamist augustis?“

Hiljuti lubas Putin oma pooldajatele, et läänlased kärvavad lihtsalt maha, aga rašistid sattuvad paradiisi.

Jääb mulje, et see rašistide paradiis on Eesti.

+ + + + + + +

Itaalia ja paljude teiste riikide muusikasõbrad jätsid just hüvasti legendaarse laulja ja helilooja Toto Cutugno’ga, kes oli konservatiivse mõttelaadiga ja taunis inglise keeles laulmist oma kodumaal, olles mures rahvusriigi ja emakeele pärast.

Nüüd selgus, missugune globalism valitses Euroopas juba siis, kui Cutugno lõi oma esimese ja kõige kuulsama hiti.

Sama legendaarne näitleja Adriano Celentano oma hüvastijätukirjas lahkunud lauljale, mis oli avaldatud 22. augustil, teatab, et lugu „L’Italiano“ oli kirjutatud Cutugno poolt temale, kuid ta keeldus seda esitamast. Enne keeldumist polevat Celentano terve öö maganud, mõeldes, millise edu tooks see laul mõlemale.

Tuli välja, et ettevaatlik Celentano loobus laulust ühe selle rea tõttu: „Ma olen tõeline itaallane“.

Juba siis algas kogu see jama. Üks „viiest isamaalaulust“ on meil nüüd ka juba keelatud, järgmisena keelatakse „Eestlane olen, eestlaseks jään“.

+ + + + + + +

Eilsel Ukraina auks korraldatud suurkontserdil koos teiste kuulsate artistide ja Mihhail Kõlvartiga esines ka Eestis elav Ukraina tulihingeline patrioot Ruslan Trotschinski.

Mees, nagu ikka, kargles sõjakalt laval, nägi välja kangelasena ja tekitas selliseid poose, et valus vaadata. Kuid iga kord, kui ta nii kirglikult räägib ja laulab Ukrainast ja sõjast, tekkib küsimus – miks ta siis rindel ei ole? Noor tugev mees, Ukrainas läksid rindele ka Eurovisiooni võitjad, kuulsad sportlased ja näitlejad.

Eelmisel nii suurel Ukraina toetuseks Vabaduse väljakul toimunud aktsioonil hüüdis Trotšinski isegi „Surm vaenlasele!“

No ja kes peab seda surma vaenlasele viima? Puškin? Või eestlastest kuulajad? Hea küll, muusikul võib esineda probleeme tervisega. Aga miks ta isegi ei lahkunud protesti märgiks Eesti 200 ridadest, kui selgus, et üks selle juhtfiguure on varastanud paljaks eesti annetajad ja ukraina sõjaohvrid? Eestlasedki hakkasid lahkuma Eesti 200-st. Ja libapõgenikust, vene eriteenistuste mõjuagendist Bõkovast, kes imbus siia ukraina põgeniku nahas, ei olnud ka kuulda nurinat. Kaugele vaenlasele näitame rusikat, lähedalasuvat ei märka ka päeval prillidega.

See asi näeb välja hale.

Ivan Makarov

ИХ НРАВЫ: Украинский патриот до сих пор состоит в обокравшей украинцев партии труповозов. Москвичка зарезала сожителя: два ножа, 154 раны. Петербургский фашист оскорбил Зою Космодемьянскую и сел на два года. В Севастополе пожилая оккупантша избила пассажиров автобуса