Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Kas eestlased on gnuu-kodanikud? ETV nagu Viiralti „Põrgu“. Vene matusebüroo Samaras: kadunukesed külmkirstudes „Jäätis“ ja „Liha“

14.07.2023
Konkurss ETV diktori kohale

Ütlus, et rahval on haugi mälu, on muutunud rutiinseks, kuigi eesti rahva kohta see ei kehti. Eestlastel on pigem gnuu-antiloobi mälu, mis kestab umbes 15 minutit, nii et see loom unustab ära isegi lähemad joogikohad ja on sunnitud järgnema palju parema mäluga sebradele. Seepärast nähaksegi neid liike tihtipeale teineteise seltsis veekogude ääres.

Haugi mälu kestab tegelikult vähemalt kaks nädalat, aga Norstati erakondade populaarsuse uuringud toimuvad iga nädal. Ja see, et reformierakond olevat pidevalt Eesti populaarseim partei, räägib sellest, et ei ole vaja solvata haugi võrdlusega meie valijatega.

Sest oleks ilmselt ülekohtune arvata, et eestlased on mingid masohhistid, kellele meeldib Kaja Kallase huulilt soga lugemine, maksude tõstmine, toetuste kärpimine, hüperinflatsioon, totaalne venestamine, topelthinnad, homode gegemoonia, perekonna mõiste rüvetamine ja Mihkelsoni ning Lehtme puhtaksnühkimine.

Eestlastele see ei meeldi kohe mitte üks raas, ainult nad seda süvenevat jälkust lihtsalt ei mäleta. Järjekordne sigadus – ja juba veerand tunni pärast vastab gnuu-kodanik Norstatile, et reformierakond on parim.

Aga ei oleks õiglane rääkida gnuu-efektist ainult oravate toetajate puhul. Nüüd juba endine Isamaa esimees on näide sellest, et ka konservatiivsemal inimesel võib olla gnuu-mälu. Postimehes ilmus lugu „Helir-Valdor Seeder: kõike tuleb teha hoopis teisiti… kui enne valimisi lubasime“.

Postimees vahendab: „Kui näiteks Kaja Kallasest, Mart Võrklaevast ja Signe Riisalost väga muud ei loodagi, siis mannetu on kuulata ja lugeda vanade (kunagi iseseisvaid mõtteid omanud) poliitikute Jürgen Ligi ja Siim Kallase avaldusi, kus aastatetaguste Reformierakonna põhimõtete hülgamise põhjenduste refrääniks on ikka EKREIKE, kirjutab riigikogu liige Helir-Valdor Seeder (Isamaa). Reformierakonna poliitikud on ühel meelel ja ühel häälel asunud põhjendama oma erinevaid rumalaid ja valimiseelsete lubadustega vastuolus olevaid otsuseid ühesuguste argumentidega: nt mitte kelleltki midagi ära ei võeta; me peame tegema kõike seda, mida me teeme, et ära hoida EKREIKE; me elame sõjas; teeme riigi ja rahanduse korda, jne. Erinevad otsused – uued maksud ja maksutõusud, samasooliste abielu, perehüvitiste vähendamine jne –, aga samad põhjendused. Kas see on mõne kommunikatsiooni armastava poliitiku vaimusünnitus, reformierakonda teenindava kommunikatsioonieksperdi soovitus või hoopis «liberaalset» poliitikat jumaldava SALGA juhis. Reformierakond on minetanud iseseisva poliitika ja mõtlemisvõime ning omandanud oma edu tuules üksnes läbiproovitud kommunikatsioonivõtted. Lühikest aega võib see avalikkuse ees töötada, aga tegelikult on see vastutustundetu, vaimuvaene ja ebakompetentne riigijuhtimine.“

Helir-Valdor Seeder ei ole rumal inimene, aga temalgi on gnuu-mälu: „vastutustundetut, vaimuvaest ja ebakompetentset riigijuhtimist“ on reformierakond teostanud ka tänu Isamaa kohutavale silmakirjalikkusele ja lömitamisele, mis võimaldas oravatel ja sotsidel põhjalikult valmistuda ette valimisteks, kusjuures lubas reformierakonnal riigikokku kaasa tõmmata ka oma Eesti 200 nimelist lakeid. Sõnavõttude järgi otsustades lootis Seeder viimase hetkeni, ja isegi pärast seda, et teda kutsutakse kolmandaks, nagu pudeli ümber kogunenud vene seltskonnal kombeks.

Aga ei kutsutud, isegi vaatamata korduvatele avaldustele, et Isamaa on ikka veel valmis koostööks ja kompromissideks.

Ainult gnuu-mäluga inimesed ei mäleta, kuidas härra Seeder, ilmudes ükskõik mis valimiseelsesse telesaatesse, hakkas juba alguses „distantseeruma“ konservatiividest ja sonis nende väidetavast seotusest Prigožiniga. On ikka värskelt meeles, mis näoga ajas HVS juttu sellest, et tema erakond välistab koostöö „Prigožiniga seotud“ EKRE-ga.

Ilmselt täpselt sellise näoilmega kaebas mõni äraandja küüditamise ajal oma eestlastest naabrite peale, kes olevat natsionalistid, kulakud ja fašistide käsilased.

Häbi, härra Seeder. Kaduge parem vaikselt areenilt, te olete alatu poliitik ja tõmbasite oma inetusse valimiseelsesse valelikku keelepeksu sisse isegi tolle ajani kena ja targa eesti naist ja ema kehastanud Riina Solmani. Urmas Reinsalul tuleb veel kaua aega teie häbi erakonnalt maha pesta.

+ + + + + + +

Mis toimub ETV-ga? Nii palju sisulist ja vormilist praaki ei tohiks endale lubada riigilt miljoneid saav kanal.

Eilne Aktuaalne Kaamera kell 21 algas sellest, et saatetutvustus toimus venekeelse sildi all „СЕГОДНЯ“ – sellist nime kannab Kremli kanali NTV kuulus uudistesaade.

Järgnes saateteemade tutvustamine, kus jutt oli videopildiga võrreldes nihkes – tuli nii välja, et USA president arutas oma Soome kolleegiga sellist küsimust, nagu „kuritegevus tõusuteel“, siis aga Elroni tiitrid olid illustreeritud rahakassa röövimise kaadritega.

Joe Bideni tähtsat Soome-visiiti valgustas mingi üleni roosas punaste traksidega tegelane, kelle õllekõht voolas pükstest silmnähtavalt välja. Kui seda ETV reporterit näidati lähemalt, siis selgus, et tema hambad ei ole mitte lihtsalt nagu rehepulgad, vaid veel kohutavamas seisundis.

ERR-i juhtidega, keda oleks pidanud ebaprofessionaalsuse eest ammu vallandama, on juba ammu kõik selge: nende tippsaavutus on tuttavate sugupuus sobrav Anna Pihl ja võõras korteris tuhniv Anu Saagim. Marko Reikop palju sööb, aga tal on vähemalt hambad korras. Hullem on see, et tema jutt on muutunud väga lohakaks.

Milleks teile uus hoone, ETV? Teie pidevad apsakad ja ämbrid, rohke vene keel eestikeelsetes saadetes, reporterite kõverad irevil hambad ja pidevalt kokutavad diktorid – kõik see läheb ju uude kohta kaasa. Kas te ikka ei ole veel aru saanud, et tele-eetrisse ei sobi kõnedefektidega, pikkade juhtmetega, soolatüügastega näol ja mädanenud hammastega suus inimesed?

Millega üldse tegeleb ringhäälingunõukogu? Vaadaku eilse AK algus läbi ja tehku midagigi. Te teete ju häbi Eestile, kusjuures mitte ainult Eestis, vaid ka näiteks Soomes: niivõrd tähtis ajalooline sündmus, aga reporteriks on lohakas kloun.

Ostate sisse kommertskanalitelt sealgi juba kõiki ära tüüdanud lamedaid koomikuid ja pärast imestate, et isegi eestlased vaatavad vene kanaleid.

+ + + + + + +

Kui juba Venemaast juttu: Samara linnas avastati illegaalne surnukuur. Kusjuures surnukehi hoiustati seal ilmselt kaubandusvõrgult renditud poe külmkirstudes „Jäätis“ ja „Liha“.

Moskovski Komsomolets ja rida teisi väljaandeid kirjutavad sellest, et eakate meeste ja naiste laipu hoiustati suures garaažis. Nagu kirjeldab võikas videos kohalik ajakirjanik Ksenija Štefan, „kadunukesed lamavad teineteise peal kokkukülmununa, kehi katab vaid klaasist kaan ja kartongi tükk“.

Ümberringi pärjad ja kirstud: üks kohalik matusebüroo seadis sellised „külmkambrid“ sisse selleks, et mitte maksta ametlikele surnukuuridele. Seega kogu omastelt saadud matuseraha läks ainult surnumatjatele.

Kui keegi praegu (ja õigusega) hakkab ahhetama, et nad on seal Venemaal täiesti metsistunud, siis ärgem olgem gnuu-mäluga ja tõdegem, et 2019. aastal esines Stockholmis toimunud Gastro konverentsil majandusteadlane Magnus Soderlund, kes pakkus globaalse soojenemise ärahoidmiseks süüa inimeste laipu.

Kuid Suurbritannia arheoloog James Cole arvutas veel paar aastat enne seda avaldust välja, et kannibalismi ülemaailmne lubamine ei lahendaks probleemi inimese madala toiteväärtuse tõttu. Kui süüa ära inimene tervikuna, koos naha ja kõigi kontidega, siis saab umbes 144 tuhat kalorit. Üks inimkeha annaks kaks korda vähem kaloreid, kui sisaldub lehma luustikus!

Oma kalorsuse poolest on inimene võrreldav keskmise suurusega looma omaga, näiteks metskitsega. Kui rääkida ürginimestest, siis mammutiliha kalorsus oli 100 korda kõrgem, kui inimlihaste toiteväärtus.

Näiteks kahekümne viiest isendist neandertallaste hõimule piisanuks ühest tapetud kaaskodanikust vaid pooleks päevaks, samas kui ühest mammutist, härjast või karvasest ninasarvikust jätkuks kuni kuuks ajaks.

Venemaalased aga suhtusid külmkirstude vahejuhtumisse vägagi mõistvalt. Üks kommenteerija kinnitas, et kogu asi on nii omaste kui ka matjate vaesuses. „Hiljuti maeti üht taati. Veeti Novgorodi oblastisse. Inimestel aga pole raha. Seoti kirst kadunukesega Moskvitši pakiraami külge ja nii veetigi õnnelikult kohale.“

Ivan Makarov