Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Terevisioon alustas koledustega. Meediakriitikla tütrele pakuti Inglismaal eluaegset toetusraha lapse sünnitamisest loobumise eest. Läti mõistab kohut oma „sputnikute“ üle, Eestis sogavad nad vett edasi. „Kollaste vestide“ paroodia Tallinnas

-
28.08.2023

Täna algas Terevisiooni uus hooaeg ja ETV hommikuprogrammi sümpaatsed saatejuhid alustasid paraku jubedate külalistega. Nii paljudega, et tunni ajaga sain neid energiavampiire kogeda nädalaks ette ja lülitusin teisele kanalile.

Tallinna abilinnapea Svet oli väga respektaabel, lipsu, kostüümi ja korralike kingadega, mis kontrasteerus saatejuhtide tavakohaselt mõnevõrra lohaka olekuga, aga see Svet on ju hästi hirmus inimene, kelle tegevus meenutab Tallinna märtsipommitajate inimsusevastaseid tegusid, ainult et hooned ja inimesed pihta ei saanud. Kuid kui nii edasi läheb, siis järgmine kord saavad. Ja mees veelkord rõhutas, et tal on kama mingisugustest 8 bussiga sõitnud eesti koolilastest, sest nende asemel tulnud uued reisijad on vägagi rahul. Tallinna linnavolikogu opositsioonil on plaanis Sveti umbusaldamine, aga millal on kesikutele ja sotsidele eesti lapsed korda läinud?

Siis veel see endine sotsiaalministri meesabikaasa Riisalo, kes teatas, et kindla peale hakatakse Europarlamendi valimistulemusi Eestis võltsima veel ka nutiseadmete kaudu. Härra Riisalo on hirmus inimene, sest tekkib ju küsimus, miks tema endine abikaasa on nii raevukalt samasooliste abielude poolt. Ju siis tehti õrnale naisterahvale kuidagimoodi väga liiga. Maailma jaoks nähtamatud pisarad, kõik sarimaniakid nii alustasid.

Üldiselt võiks saate toimkond külalisi kutsudes jälgida, et stuudios ei domineeriks siledad kiilakad mehed, keda Tarmo Urb (ka ennast) nimetas ühes oma venekeelses intervjuus „kõndivateks fallosteks“. Kuidagi ebahubane kõik see on, kui juustevõimeliste meeste kolbad on raseeritud, nagu lõbutüdrukute häbemed.

Hirmus külaline oli ka „Slava Ukraini!“ uue esindaja näol, kes pole näind, pole kuulnd, pole kohand ja ei puutu asjasse – ilmselt niisama läks mööda ja juhuslikult astus sisse. Nii et ei kellegi nime ei tasu siin mainidagi. Ah et annetajaid enam ei olegi. Kuradima ahned eestlased, ei taha anda enam SU-le raha, et selle pihta pandaks kellegi armukese poolt. Ja Lehtmet ka keegi pole juba aastaid nõupidamistel näinud. Äkki oli ta hoopis hologramm?

Vahelduseks lülitasin Kanal 2 peale, kus käis „Naabriplika“, mida sadistlikud kanali juhid lükkasid kella 10-st kella 8-le. Ja sattusin kohe lõigu peale, kus kukutatud vallavanem Paavel tahab Esna elanikud uue võimu vastu ässitada, kehtestades uued maksud – pakututest jäid meelde paadimaks (kuigi Esnas ei ole veekogusid), koledate aedade maks ja seadusekuulekuse maks. See seeria oli filmitud aastaid tagasi, ju siis juba tol ajal oskasid autorid lugeda Kaja Kallase huultelt.

Veel üks kole asi: esimest korda kuulasin täna Terevisioonis kuulsat Nublut. No ma ei tea – kõlanud lugu oli täielik taidlus, lapsikus, muusikaline abitus ja sisutühjus. Boring shit, nagu jõudis öelda Sirbi peatoimetaja mõni päev olles Kaur Kender.

Kuid eriline monster oli ikkagi Delfi poolt: Vilja Kiisleri pilk meenutas, nagu ikka, selle olevuse silmi, keda kardavad paaniliselt kõik „Alasti ja hirmul“ osalejad: see on nimelt botrops. Selgus, et Venemaa sõjatööstusele lehtraua tarnimine peaministri mehe poolt, millesse investeeris ka peaminister isiklikult 350 000 eurot, on ikke natuke piinlik asi küll, aga süüdi on kõik teised, mitte Kaja Kallas ise.

„Mul on pretensioone peaministri PR-meeskonnale,“ ütles Kiisler ja muudkui kordas seda, laiendades oma pretensioone peaministri PR-i vastu ka teiste koalitsioonierakondade PR-idele. Et seal peitubki kurja juur. No et ei oska see PR musta valgeks rääkida. Kiisler näiteks spetsialiseerub valge mustaks rääkimisel.

Siis sekkus ka kiilakas ERR-i esindaja Huko Aaspõllu (vist), kes ütles midagi sarnast, et „kas sa tahad olla Kallasena Martin Helme?“ Selle repliikküsimuse mõte jäi ähmaseks, aga peaasi et jälle EKRE-st. Paistab, et ka teie seal ERR-is ilma Helmeta ei suuda ei hingata ega peeretada. Teil on ilmselge sõltuvus – peaasi et see homoseksuaalseks ei muundu, riiklikud ajukääbikud.

Aga minu lemmik naissaatejuht oli nagu alati nooruslik ja positiivne Katrin Viirpalu. Ja õlal oli tal mingi pompoon, mis nägi suure tekstiilist vorbitud kasekäsna moodi välja. Kunagi läks mul hommikul koorekohviga tass kirju laualina peale ümber. Vihastasin, kärtsutasin lina ja viskasin nurka.

Käkerdis nägi täpselt samasugune välja.

+ + + + + + +

Meediakriitikla lugeja (nimi on mulle teada, aga autorit ma välja ei anna, nii et nimetagem seda Postimehe või EPL-i eeskujul juhtkirjaks) kirjutab:

„Mõtlesin siin oma vanainimese mõtteid… Kujutame ette, et sõda lõpeb varsti. Sõltumata sellest, kumb võidab, on siis nii palju katkise hingega inimesi ja veel rohkem igasugu relvi. Kas 90ndad tulevad tagasi?

Pakun välja, et peded lastakse esimesena maha. Siis igasugu rohehullud ja muud heidikud…

P.S. Mul tütar elab Inglismaal. Oma äri, kõik hästi… Tuli mingi tädi ja küsis laste kohta. Minu laps vastas, et veel pole, aga kohe tuleb. 230 naela kuus kuni surmani, kui last ei tule, tegi tädi pakkumise. Ja kui tuleb, siis maksad kõik tagasi. Vot nii on lood sealpool sood… Noored saavad riigi poolt maja, ise maksavad kommunaalid. Antakse ainult juhul, kui väljas pidutsemas ei käi… Annad allkirja ja istud oma vanglas.

Nii need asjad lähevad, kuni Õiged jaole ei saa.. Edu Sulle Hea Ivan. Üritan siin Sinu lood panna Kohustuslikuks Kirjanduseks… Kui lubad muidugi. Lugupidamisega. Mina.

+ + + + + + +

Riia linnakohus mõistis Läti kodanikule Roman Jakovitskile 140 tundi paranduslikke töid süüaluse ja prokuratuuri kokkulepe tulemusena.

Venekeelne Jakovitski (ärge palun nimetage teda venelaseks, venelasi Baltimaade venekeelses ajakirjanduses ei esine) töötas Sputniku läti versiooni heaks ja rikkus seega Euroliidu sanktsioone.

Ülejäänud 13 Sputniku kaastöötajate süüasju arutatakse Lätis lähiajal, teoreetiliselt võivad nad saada kuni 4 aastat igaüks. Need venekeelsed ajakirjanikud teenindasid Dmitri Kiseljovi propagandahaarmeid. Raskendavaks asjaoluks on see, et nad said sealjuures kuritegelikelt terroririigi struktuuridelt raha.

Meil Eestis üksnes ERR-ist läks Sputnikusse kümmekond venekeelset töötajat. Aga meil pole Läti, me oma riigist ei hooli ja need libahundid sogavad siin endiselt vett.

+ + + + + + +

Sogab täna vett ka rus.postimees, kus ilmus „pedagoogi ja publitsisti“ Igor Kalakauskase lugu „Täna keelatakse Vene Föderatsiooni kodanikul hääletamine, homme tühistatakse teised vabadused?“

Küsiks healt eestimeelselt peatoimetajalt Sergei Metlevilt: täna Kalakauskas, homme Klinski? Kalakauss on üsna staažikas pedademagoog, pole siis ime, et meie venekeelsed koolid temasarnast toodangut väljastavad. Terroririigi kodanike osalemine välisriigi valimistel ei ole ju mitte mingi vabadus, see on ajuvabadus. Ja hirmutada välismaalasi nendelt vabaduste äravõtmisega on küllaltki alatu.

Kalakauskas pajatab seal eesti kodakondsuse andmise rasketest tingimustest. Kas põhiseaduse läbilugemine ja eesti keele elementaarne omandamine 32 aasta jooksul on tõesti nii palju palutud?

Aga igasugused tiblauskased üritavadki siinseid Putini alamaid hirmutada ja vihale ajada. Vene Postimees tuleb nende soovile millegipärast vastu.

Tegelikult mitte „millegipärast“, vaid Kaja Kallase poolt venekeelsetele väljaannetele antud miljonite eest. Ju ta siis just seda telliski.

+ + + + + + +

Ja baltija.eu teatab: „Eesti „kollased vestid“ astusid Kiievi režiimi mõtlematu rahalise toetamise vastu“. Nelja Kallasele solvava plakati hoidja näod on udutatud, videost saab aga näha, kuidas president Zelenski kujutisele, mille ette on asetatud kalmuküünlad, topitakse raha suhu, ja kuidas kupüürid tulevad seejärel kellegi karvasest p….st välja. Lõpus karjuvad osalised loosungeid eesti keeles, aga tugeva aktsendiga. Kangesti meenutab „Вместе“ pisiaktsioone nii maitse kui ka retoorika poolest.

Eks see üks nadi provokatsioon ole. Teostatud kusagil võsas, kuigi allikas väidab, et Tallinnas. Aga eks Tallinnas leidub piisavalt kärpimata ja teatud vajaduste rahuldamiseks kasutatavaid põõsaid, kuhu sisse astuda ei soovitaks – teeb sama välja, kui astuda partei „Koos“ sisse. Pärast oletegi sellega koos.

Ivan Makarov

ИХ НРАВЫ: Активиста «Открытой республики» глубоко удовлетворил бы флаг над церковью. В Петербурге 55-летняя мать так отлупила извращенца за сына, что «активиста» увезла скорая