Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Terevisioon, Ivan Dulini roosad põrsakesed. Postimees promob praidi aktiviste. Eestis hakkas tööle järjekordne venekeelne raadiojaam. Heidi Purga lömitab kogukonna ees

07.06.2023
Kus on kolmas põrsake?

Täna tervitasid ETV hommikusaate Terevisioon saatejuhid Eesti elanikke, roosad rõivad seljas. Nagu kaks põrsakest, kolmas ära grillitud ja nahka pistetud. Muide, saates oli juttu ka grillimisest ja iga inimese õigusest end naise või mehena kirja panna.

Võib-olla ei ole Katrin Viirpalu ja Juhan Kilumets seda teemat tõstatanud mitte juhuslikult ja selles on midagi isiklikku.

Katrini puhul on kõik arusaadav: „mida vanem eit, seda roosam kleit“. Mis aga sunnib noort pealtnäha meest roosat endale selga tõmbama, jääb arusaamatuks. Äkki Tallinnas alanud Baltic pride, saate toimetaja või ERR-i juhtkonna käsk. Kui nüüd veel saaks näha saates ka Erik Rooset roosas seelikus, tal on ju selline aktuaalne perekonnanimi.

Vägede ülemjuhataja Martin Herem, kelle alluvatele oli kästud panna 9. mail selga EV sõjaväelaste vormi asemel midagi muud, saaks siit hea idee. Vaenlast nähes tõmmata selga roosa pidžaama, sulguda keldrisse ja vaadata „Tulilindu“.

Täna armsat Katrinit ja mehehakatist Kilumetsa vaadates tuli aga meelde vene sari „Naša Russia“, kus Venemaa esimene ebatraditsioonilise orientatsiooniga treial Ivan Dulin ülemuseks sai ja kogu tsehhi tööliskonna toppis roosadesse kombinesoonidesse.

Kas homme juhib saatejuhtide paar Terevisiooni lillades bikiinides? Mihkelsoni ju ka võõrustati, ta rääkis seal nagu õige mees, fotikas põues. Ja fanaatilise pilguga Kai Haldret. Tänane Terevisioon oli küll üks vinge perverssuse nätakas, isegi Ringvaade kahvatus.

Ja leiti hommikul laulmiseks ikka vastiku hääle ja intonatsiooniga solist – nimi ei jäänud meelde, aga tema paljale rinnale oli tätoveeritud kirillitsas sõna „АРТИСТ“.

+ + + + + + +

Kas te mäletate Maxima Svetat, keda Kersti Kaljulaid kutsus eestlastele tähtsal päeval roosiaeda ja lasi tribüünilt kuulutada Kremli jutupunkte ning eesti rahvale näkku sülitada? Isik avaldas pärast seda ilusa luuletuse, et teeb kolm last, kõik erinevate neegritega, ja siis tõmbab Eestist nahh… Siis kirjeldas ta ERR-is oma menstruatsiooni, lavastas rõvedaid aluspesus aelemisi ja süüdistas riiki selles, et ei saa seda „kunsti“ maksumaksjate raha eest lahedalt teha.

Grigorjeva ilmutab end kõikjal, kus toimub midagi nilbet – nii ka seekord. Allakäinud Postimees avaldas loo „SVETA GRIGORJEVA / Miks peaks iga hetero minema Pride’ile?“, kus autor on esitletud kui „luuletaja ja koreograaf“.

Postimees, tegemist on ebaausa eksitava reklaamiga, sest see inimene ei ole ei luuletaja ega koreograaf. Kuigi kui igaüks võib meil panna end kirja ükskõik millise soo esindajana, mis siis end kirjanikuna kirja panna ei ole.

Autor kirjutab: „Ma olen hetero ja ma ei tea, mida tähendab, kui tänaval sülitab võõras inimene sulle näkku…“

Tähendab, et ta ei ole nii kuulus, nagu ta arvab ennast olevat – teda ei tunta nägupidi ja ei osata seostada nende rõveduste ja jäledustega, mida ta riigimeedia ja riigi poolt toetatud peavoolumeedia toel meie puhastesse kodudesse loopida üritab. Muud põhjust ju inimesele – mitte küll talle näkku, vaid tema nähes maha sülitada – ei ole.

Teiseks ei huvita absoluutselt, kas see Sveta on hetero või keegi teine. Ei ole vaja sellest teistele kõrva karjuda, see pole viisakas.

Kahju, et venelaste niigi kõvasti kannatanud kuvandit tehakse veel vastikumaks.

+ + + + + + +

On aina reljeefsem Eestit venestava koalitsiooni soov tõmmata eestikeelsele haridusele ülemineku sildi all kriips peale eesti koolile, mida ei suudetud teha ka vene ajal. Tekkib vaid üks küsimus – milleks sealjuures muudkui doteerida riigieelarvest venekeelset meediat, eraldades aina uusi miljoneid vene keele levikuks Eestis? Miks te raiskate nii palju raha vene keelele, kui kavatsete eesti keelele üle minna? On see peataolek, olete segaduses?

Eesti eetrisse tuli alates 1. juunist järjekordne uus venekeelne raadiojaam – Радио Ностальгия. Tegemist pole mitte uue, vaid juba aastaid Venemaa eetris töötava raadiojaamaga, logoks sputnik. Meil Eestis juba aastakümneid töötab Russkoje Radio, mille põhimõte on ainult vene laulud, loomulikult Venemaa artistidelt. Ka Venemaal on Russkoje Radio võrgustik. Ka Radio Volnal on Venemaal jaamade kett.

Te uputate eesti lapsed koolides venekeelse keskkonna sisse ja Eesti sise-eetrit ujutate üle Venemaa riigikeelega. Nagu Kristina Kallas ka deklareeris, eestlastele jäävad pastlad ja kannel.

+ + + + + + +

Kultuuriminister Heidy Purga sai hakkama üsna alatu teoga: ta koondas teisipäeval asekantsler Taaniel Raudsepa tolle arvamusloo eest teatrite rahastamise teemal riigimeedias.

Heidi Purgal on inimeste tühistamine käpas veel Raadio 2 peatoimetajana töötamise ajast, kui ta suutis lahti saada isegi sellisest profist nagu Allan Roosileht, väiksematest vendadest rääkimata. Seal olid ikka imelised nipid kasutusel – näiteks mina sain temalt ametliku kirja, et minu saade jäi kogemata välja allesjääjate nimekirjast, aga suletavate saadete hulgas seda ka ei ole. Mind ei saanud otse ja ausalt sundlõpetada, kuna tollane Eesti Raadio juht ütles, et see on unikaalne, väga kuulatav ja peab kindlasti jääma. Siis tehtigi selline naljakas jokk-skeem. Mul aga ei ole kombeks protestida – teen tööd ainult siis, kui kutsutakse ja töö sobib, mitte ise ennast ei paku. Saan seda endale küll lubada.

„ERR-ile teadaolevalt võttis kunstide asekantsler Raudsepp teisipäeval vastu koondamise ettepaneku, mille järel viiakse kultuuriministeeriumis läbi struktuurimuudatus, kus kultuuriväärtuste asekantsleri alluvusse jäävad kunstide osakond ja kultuurivääruste osakond. Kultuuriväärtuste asekantslerina töötab praegu Merilin Piipuu… Muuhulgas käis Raudsepp välja ettepaneku vähendada Vene Teatri 2024. aasta tegevusmahtu ja tõsta trupi töökoormus riigiteatrite keskmiseni (50 protsenti) ning suunata sõltuvalt tehtud valikutest 250 000 kuni 750 000 eurot täiendavalt erateatrite taotlusvooru. Samuti tuleks alustada ettevalmistusi Vene Teatri väiksemas mahus tegutsemiseks, tarvidusel teha muudatused nõukogus, kuulutada välja uus tegevjuhi konkurss, kui vaja leida väiksemad ruumid,“ vahendab ERR-i portaal.

Nagu ülalkirjeldatust järeldub, tegi asekantsler oma tööd ja avaldas ka isikliku arvamuse, mille eest lasi ta kohe lahti ministriks saanud DJ Purga, selgitades seda repressiooni struktuursete ümberkorraldustega kultuuriministeeriumis. No Raadio 2 vol. 2!

Sõna on vaba, aga ministri verbaalne vassimine on veelgi vabam.

Aktuaalne Kaamera näitas intervjuud vene teatri juhi Svetlana Jantšekiga, kes rääkis eestikeelses riigitelevisioonis Venemaa riigikeeles. Ta pajatas mingist Vene teatri erinevaid rahvusi ühendavast rollist Eestis, integreerimisest, ja vestis muid bõliinasid. Samas kui meil on tegemist eestlasi fašistideks sõimanud sissesõitnu Filipp Losi kunstiliseks juhiks edutanud asutusega, kus venelasi kui selliseid ei töötagi ja ajusid tuuakse sisse Venemaalt. Tegemist on riikliku söögikünaga, mis on veel vene ajast teatud seltskonna käsutuses. Ilmselt tehti ühest teatud kogukonnast Purgale üks lühike telefonikõne, mille peale ta lõi kulpi ja kukkus represseerima. Nagu tehti sealt kõne ka eelmisele kultuuriministrile Ruuben Kaalepi teemal, mille peale lõi Hartmann samuti kulpi ja tühistas Kaalepi. Heidi Purga lubas seda viga parandada, kuid eelnevalt helistades ülemustele ehk tollesamuse rahvuskogukonna juhile. Orja hingega lömitajate kari, aga mitte eesti riik!

Aga Jantšek rääkis midagi ukrainlaste kaasamisest teatri töösse ajal, kui Ukraina tuntud artistid keelduvad Tallinnasse tulemast, sest ei taha esineda asutuses nimega Vene kultuurikeskus. Kui Jantšek pajatab sellest, et Vene teatris lavastatakse ka eesti autorite lugusid ja kollektiiv olevat paljurahvuseline, siis „Vene teatri“ sildi all toimub tõesti integreerimine “vene maailma” ruumi ehk venestamine. Vene teater Eestis on „vene maailma“ allüksus, see on fakt.

Isegi Venemaa ametlik nimi on mitte Vene Föderatsioon, vaid Venemaa Föderatsioon. Vene teatri ja kultuurikeskuse nimed on šovinistlikud ja teisi rahvuseid vaimselt orjastavad, Purga aga vallandab paanikas eestlasi realistliku arvamuse eest sel teemal.

Reformierakond tuleks sundlõpetada, välja opereerida ja see koht kiiritada, sest tegemist on pahaloomulise kasvajaga Eesti kehal.

Ivan Makarov