Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKRIITIKLA: Venemaal pekstakse Ukraina sõja „kangelasi“. Eurotolade Pajusaare-Pilvre jultumus on piiritu. Läti parlamendi saadikut kägistati läti keele eest hingetuks tema enda trepikojas. Delfi pakkus lugejatele nautimiseks Prigožini naise tselluliite

-
07.08.2023

Venemaal pannakse pidevalt põlema sõjakomissariaate, uus trend on Ukrainast naasnud putinlike sõjakurjategijate ründamine.

Zabaikalski krais peksid 8 noort inimest 5. augustil jalgadega julmalt läbi jalutu veterani, kes tuli Ukrainast ühe jäseme võrra vaesemana. Noored rebisid maha ja viskasid minema tema verised ordenid, purustasid auto. Veel üks sõjaroimar, samuti jalutu, üritas kaasinvaliidi kaitsta, kuid sai ka peksa. Neid kolkisid mehed, kahe noore tüdruku lõbusa kilkamise saatel.

Noored mõnitasid roimaritest invaliide igatmoodi ja nimetasid neid „mõrtsukateks“.

Vene mustasadalaste telekanal Tsargrad teatab, et Tšeljabinski oblastis suri 31-aastane Tšaškin, kes 9 kuud sõdis Ukrainas ja ei saanud rindel kriimugi, kuid hakkas 21. juulil oma kodukoha restoranis hooplema oma kangelastegudega, ka Tšetšeenia sõja aegsetega, ning väitis, et Ukrainat on vaja vabastada natsismi režiimist. Naaberlauast öeldi, et venelased pole mitte mingid vabastajad, vaid pesueht agressorid. Tšaškin kutsus solvaja välja, sai hoobi pähe ja teadvusele enam ei tulnud. Haiglas keelduti veterani vastu võtmast, öeldes, et ta haiseb viina järele ja magagu enne kaineks, siis tulgu. See oli siis Kodumaa tänu.

Täna tuli Kuubani kraist Tuapse rajoonist teade: „Wagneris“ teeninud mees koos tema sõbraga peksti kividega surnuks. Kõik peksjad on kätte saadud, kõigil neil on armeenia perekonnanimed – Turkmenjan, Ekzarjan, Tulumdžjan ja Ustjan.

+ + + + + + +

Meie Eesti elu üks omapära seisneb ka selles, et mitte keegi suursulidest mitte kunagi ei tunnista oma vigu ega kanna karistust, olgu tegemist varganäost pankuri, pedofiilist poliitfotografi, suurrahapesija või lennundusfirma põhjalaskjaga.

Kusjuures sama kehtib ka tuntud muusikute ja klounide suhtes: „artist“ kuseb lavalt publikusse ja veel hoopleb sellega ajakirjanduses, tuleb lavale laulma olles maani täis, kümme aastat toetab narkomaffiat ja nuusutab kokaiini, ohustab rooli taga ebakainena inimeste elusid, tüssab kontserdikülastajaid – ja näe, järgmisel päeval juba kandib ennast telestuudiosse rahvale magedaid lugusid rääkima ja epistleid lugema.

Delfi-Kroonika avaldas loo „Eesti 30 aastat Eurovisioonil / Glen Pilvre ja Priit Pajusaar „Leto Sveti“ kriitikast: miks meil peaks olema piinlik, kui teadsime, mida me teeme“.

See on hea loogika: miks peaks Putinil olema piinlik, kui ta teab, mida ta teeb? Miks peaks Lehtmel olema piinlik, kui ta teadis, mida ta teeb? Miks peaks olema Lasnogorski pätil piinlik, kui ta teab, et urineerib Mustakivi keskuse seinale, seda enam et see on niigi kollane?

See tapööride tandemike, mis on Eestile Eurovisioonil kaks korda õudsalt häbi teinud – oma täieliku taidlusega laulukesega „Tii“ ja siis veel tolle serbohorvaatide sardellilauluga? Nad on hõivanud andekate eesti muusikute koha, kes oleksid võinud minna Eurovisioonile laulma, mitte aga oma vaimuvaesust näitama. Said tasuta sõita ja lolli mängida. Ja nüüd ikka tunnevad ennast kangelastena.

Aga ma mäletan hästi, kuidas sattus „Leto Svet“ Euroopasse. Olin lugude valimise žüriis ja me valisime, vaieldes ja vaeva nähes, oma arust parimad lood. Läks tunde eluaega, närve ja tuli ka palju jama kuulata. Ja kui lood olid edasipääsemiseks valitud, tuli Juhan Paadam ja ütles, et vastavalt ülevalt saadud korraldusele lisatakse meie valitud lugudele „Leto Svet“. Et see pidi olema spetsiaalselt usaldusväärsetelt professionaalsetelt autoritelt ETV poolt tellitud töö. Esimestest taktidest läksid žürii liikmete näod hapuks ja me ütlesime, et tegemist on ju ehtsa saastaga. Paadam nõustus, aga midagi teha ei saanud. Finaalis aga valisid televaatajad täpses vastavuses ETV auditooriumi vaimse tasemega just Leto Sveti. Ja me tegime end täis, piinates kogu Euroopat tervelt 3 minutit selle peeterroojaliku džinnilõhnalise vaimsusega, mida me iga päev talume juba aastakümneid.

Et tuldi lavale Eesti Lipuga ja rüvetati seda oma purjus häälte, taidlejaliku lavaliikumise ja ebameeldiva välimusega.

Ja need kaks enda ja riigi margi täis teinud muusikategelast, kes pääsesid oma jamaga tasuta euroekskursioonile väljaspool järjekorda, nagu räuskavad nõukogude sõjaveteranid sardelliletti, veel küsivad, et miks nendel peaks piinlik olema.

Ei peaks. Seda tunnet pole neile lihtsalt antud, nagu ka erilist laululoomise annet.

+ + + + + + +

Lätis on „meie inimesed“ juba päris ärritatud. Daugavpilsis ringleb kogunisti lätlaste nimekiri, kes kuuluvad likvideerimisele kohe, kui „meie omad tulevad“.

Läti seimi saadik Reinis Znotins kurdab: „Ma rõhutasin, et Lätis on vaja rääkida läti keeles, aga minu venelastest naabrid hakkasid mind selle eest trepikojas kägistama. Esimest korda elus sattusin ma olukorda, kui ei saanud hingata. Tuli politsei ja ütles, et ma olen süüdi venelaste provotseerimises“.

Znotins on Konservatiivide erakonnast ja tema vahejuhtum näitab, mis hakkab üsna varsti toimuma ka Eestis, kus vaid konservatiivsemad jõud üritavad kaitsta eesti keelt: pärast vihakõneseaduse vastuvõtmist hakatakse eesti keeles rääkijaid Eestis karistama venelaste provotseerimise eest. Et eesti keel ongi vihakõne. Mõningaid eestikeelseid jõhkardeid kägistatakse kohapeal „meie inimeste“ poolt.

+ + + + + + +

Meie peavoolumeedia rõõmustas Eesti elanikke PPP-ga ehk paadunud putinisti peega. Delfi, kus tehti prigožinlasest libapõgenikust märter ja Eesti Naise musterkuju, avaldas veel ühe prigožinlasest naise delfiilikute arvates ahvatleva pildi.

Rus.delfi avaldas loo „Võimatult kaunis“: Valeria vaimustas bikiinis fotoga“ (pealkirja tõlkimisel pidin parandama toimetaja kirjaoskamatust, kes ei oska vene keeltki korralikult).

„55-aastane Valeria näitas kirjus ujumisriides figuuri,“ kirjutab Delfi ja jagab vaimustunud venemaalaste kommentaare: „Võimatult kaunis“, „Väga ilus figuur“, „Te olete kuninganna“, „Milline kaunitar olete – lihtsalt pomm!“

Vat see „pomm“ on väga asjakohane, sest tegemist on ju ühe aktiivseima Ukraina sõja toetajast putinistiga, kes on esinenud pööraste okupatsiooni õigustavate avaldusega, esinenud „kangelastele“ Krimmis ja mujal. Sisuliselt sõjaroimarite laulev polgumadrats.

Valeria ( Anna Perfiljeva) on ühe teise Prigožini (Iossifi) naine, kes on nagu wagneri-Prigožingi tonti meenutav kiilakas juut, ainult et muusikaprodutsent ja väidetavasti bandiit – laulja Avraam Russo pidi põgenema aastaid tagasi välismaale, sest see Prigožin lubas ta ära tappa.

Ei saa aru, miks peavad Eesti inimest vaatama vana kurikaela Prigožini eaka naise tselluliite? Kas ilus Kaja Kallas selleks andis teile eestlaste raha? Valerial pole kunagi häält olnudki, ta on üleprodutseeritud keskpärasus, lisaks ka õel genotsiidi toetaja ja sõjaõhutaja.

Kas Delfil on Prigožinitega mingi eriline suhe? Helistati ju isegi „Wagneri“ värbamiskontorid läbi.

Mis järgmisena? Alasti kääbuspsühhopaat Medvedev vuplites türgi saunas?

Ivan Makarov