Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: A-a-a, see on hullumaja: kas „parempoolsed“ kosivad „vasakparteid“? Vene haritlane soovitab Eesti venekeelse meedia sundlõpetamist. Uus meediamull: Pihel läks äkki õhku täis. Raevunud tšetšeen peksis Krasnojarski kirikulisi palvluse ajal lambakolbaga

-
29.06.2023
Eestis on taolisi “plusse” nagu muda…

Eesti muutub järjepidevalt tõeliseks hullumajaks: kõik need täiesti ärapööranud ei-mees-ei-naine-ei-liha-ega-kala KK-kantslerid on juba tõsiseks ohuks ka näiteks liikluses – oleks viimane aeg hakata kontrollima, kas nad ei või mingil hetkel otsustada gaasipedaali piduripedaaliks ümber nimetada, nagu ka õilsat marksistlikku punast keelavat valgusfoori tuld lubavaks.

Sellel taustal oleks täiesti loogiline, kui meie „parempoolsed“, kes pole ju tegelikult mitte mingid parempoolsed, ühtiksid vasakparteiga. Eesti poliitika ajaloos oli juba midagi taolist toimunud, kui SDE liitus Vene parteiga, mis tõi paljukannatanud Eesti võimu sisse sellised poliitilised GMO-d nagu R. Kaljulaid, M. Kaljurand, Läänemets, Odinets jne.

Ei ole nali, head lugejad! No ei ole nali! 27. juunil toimus Eesti ühendatud vasakpartei teine „kongress“, kuna esimese sjezdi tulemusi riik ei tunnistanud.

„Olime sunnitud viima läbi teise koosoleku, kuna 8. juunil tuli otsus selle kohta, et meie esimene koosolek, mis toimus 26. novembril, ei ole registri poolt kinnitatud, mistõttu me juhtkond ei saanud registreeritud. Seepärast viisime 27. juunil läbi teise koosoleku, valisime juhatuse. Loodame, et nüüd on tingimused täidetud ja me saame registrilt kinnituse. 16. kuupäeval kirjutas Harjumaa kohus päringu advokaatide kolleegiumile, et Rosenfeld ei tule toime ja on vaja teist asendavat liiget. Huvitav, et reageeris Parempoolsete erakonna esindaja keegi Linder, advokaat, nii et kui meid ei registreerita, siis meid, vasakparteid, hakkavad juhtima Parempoolsed – partei Parempoolsed, keda me edestasime valimistel natuke, muidugi koos „Koos“, me edestasime kusagil protsendi võrra. Kusjuures see inimene, Linderberg, oma kirjas, milles ta nõustus selle nö ametikohaga, ta tahab saada palka 150 eurot tunnis,“ ütles vasakpartei juht Igor Rosenfeld (tõlge vene keelest, advokaadi nimi ongi originaalis kahes variandis, ОЛПЭ под давлением КАПО – YouTube 0.20 – 02.10). Hoiatus: Kanal Oleg Bessedin TVN on KaPo huviorbiidis juba aastakümneid, sinna orbiiti vist jääbki, ehk jääb alles, nagu tuvipask pingil, mida keegi ei viitsi ära koristada.

+ + + + + + +

Nii mõnigi (vähestest küll) siinsetest vene haritlastest on varemgi pööranud tähelepanu sellele, et venekeelse ajakirjanduse doteerimine tingimustes, kui tahetakse eesti keelele üle minna, on rumalus, eesti keelele vastutöötamine ja desorienteeruva kahe erikeelse paralleelinfovälja säilitamine ning Kaja Kallase valitsuse poolt miljonite korstnasse kirjutamine.

Vene Postimees avaldas Ilja Zverevi (Eestis elav venemaalane) loo „Koristage minema vene massiteabevahendid!“, mida ei avaldatud millegipärast „eesti“ Postimehes (jälle rahvuspõhine ebavõrdne informeerimine).

Siin vaid mõned väljavõtted:

Härra Zverev, kes on koos oma naisega õppinud eesti keelt erinevaid teid pidi, räägib, et probleem on näiteks selles, et õppijal tihtipeale ei lasta eesti keelt tööl kasutada: „Üllatus – kauplustes ja tööl kõik räägivad vene keelt! Või siis inglise keelt, kui oled tehnikatöötaja. Eestlased on uhked mitme keele valdamise üle ja ei ütle ära praktiseerimisest – nende inimeste arvelt, kes vajaksid eesti keele praktikat. Kui palju kordi müüjad, kuuldes minu aktsenti, läksid üle vene või inglise keelele – ei jõua kokku lugedagi!“

Autor peab kohalikku venekeelset meediat getoks: „Eestis on olemas venekeelne televisioon, venekeelne raadio ja venekeelsed lehed. See tundub venekeelsete inimeste integreerimise hea moodusena, kuid efekt on vastupidine. Erinevates keeltes luuakse erinevaid programme ja fookuses on täiesti erinevad inimesed. Kuidas ma imestasin, kui hakkasin lugema ERR-i eesti keeles! Meil elavad kaks rahvast kõrvuti, kuid mitte koos. Me ei õpi teineteise keelt ja kultuuri, vaid suhtleme oma seltskondades ja vaatame oma televisiooni… Harjutada keelt võiks tele ja raadio kaudu. Ma vaatan ETV-d eesti keeles ja kannatan – saatejuhid räägivad ju kiiresti, nende jutt on tavainimeste omast keerulisem ja tõlget pole. Alternatiiv – venekeelsed kanalid, kuid see on geto ja nad ei soodusta integratsiooni… Vene meedia – see on ebanormaalne… Tehke ERR-i kanalitele ja Jupiteri salvestustele subtiitrid. Ja samaaegselt koristage venekeelsed kanalid, kirjutades need sisse eesti meediaruumi,“ arvab Ilja Zverev.

Selle loo avaldamisega näitas vene Postimehe peatoimetaja Sergei Metlev ennast tõelise demokraadina, sest lugu ei ole ju vesi tema veskile.

+ + + + + + +

Selle nädala nalja tiitel võiks kuuluda ilmselt Postimehe kultuurirubriigi loole „Jüri Pihel: kunagi varem pole tehtud nii head televisiooni, kui praegu“.

Ühelt poolt on täiesti arusaadav, et Duo Media juht ja kaasomanik räägib selliseid totrusi, teiselt poolt aga – kas soliidne leht peaks avaldama niivõrd jultunud iba just kultuuri sildi all? On ju olemas igasugused Elu24 ja ilmselt spetsiaalselt keskusepupujukude jaoks loodud Elu25 ning muudki prügikorvid.

Jah, tegemist on suure meediamajaga ja kõik selle limased haarmed peavad kiidetud olema, kuid nimetada sellist jälkust, kui näidatakse ühtesid ja samu äraleierdatud seriaale ja ühtesid ja samu võidunud nägusid ühe ja sama ümberaugujutuga, on liig mis liig. See, mida paiskavad eestlaste kodudesse 23 tundi ööpäevas meie kohalikud telekanalid, on surrogaadi surrogaat ja väljasitutud õunamoos. Üks tund kvaliteetset saadet ööpäevas kogu kamba peale ei ole mingi paremuse näitaja. Kõik need vaimuvaesed huumori- ja muud õhtud kurnatud klounidega, päkapikudiskoks ja orava suuvoodriks muutunud „uudistesaated“ on allpool igasugust arvestust.

Venemaa televisioon on fašistlik, aga ma pole seal näinud lohakalt riides, kokutavaid, kõnedefektiga või kärnaga näol rumala jutuvadaga saatejuhte. Sellist lugupidamatust, nagu demonstreerivad praegu eestlaste suhtes meie telekanalid, ei olnud küll Enn Eesmaa, Marite Kallasmaa, Mati Talviku, Urmas Oti jpt ajal. Nõukogude ajal oli Eesti “nõukogude Lääs”, “rocki kaitseala” ja kultuurikants, nüüd aga oleme muutunud mingiks venestatud provintsiks, kui perverssed oblastijuhid panevad elanikud neljakäpukile ja ise naeravad laginal.

Aga Pihel on, jah, haleda kolkaliku meediajõleduse juht ja kaasomanik, kiitku ennast edasi.

„Meie eesmärk on ikkagi meelitada inimesed õhtuni välja sama kanali juures püsima. Ka programm on üles ehitatud nii, et me oleme parima valiku televaataja eest ära teinud ning televaataja ülesandeks jääb telekas lihtsalt käima panna ning ülejäänud õhtut nautida,“ ütleb Pihel.

Olete parima valiku televaatajate eest teinud? Kas olid siis võimalikud mingid halvemad variandid?

+ + + + + + +

Ja lõpetuseks kuram-bairami uudised, mis on muutumas KK valitsetud Eesti jaoks aina aktuaalsemaks: eile tormas Krasnojarski linnas Kristuse sünni katedraali õhtupalvluse ajal kilekotiga moslem. Kutsumata külaline karjus ja laotas kirikus laiali oinapea ja teised loomajäänused. Arvatakse, et tegemist oli ohvrioina tükkidega, loom mõrvati eile kuram-bairami puhul.

Kiriku preester Maksim Smoljakov täpsustab, et sissetungija lasi ka „islami, tõenäoliselt ekstremistlikku muusikat“, karjudes, et maksab õigeusklikele kätte Tšetšeenia sõjas hukkunud tüdruku eest. Vaimulikud ja osa kirikulistest sattus paanikasse, mees kakles ka kohale tõtanud politseinike ja kaardiväelastega.

Kohutav, aga kuna selle kiriku pealik on bandiit ja kõrilõikajate patroon, tuuakse sinna lähitulevikus kohale veel mõned kolbad. Nendest “vagadest” kirikulistest ja teistest venemaalastest 16 % just vastasid jaatavalt küsimusele, kas Venemaa peaks Ukrainat tuumarelvadega tuhastama. Enamus nõnda vastanutest olid naised.

Ülejäänud olid Ukraina hävitamise poolt teiste relvade abil. Kramatorskis just tapeti vene raketiga sööklatäis rahvast: lapsukesed, taadikesed, memmekesed-emmekesed, imik…

Eesti aga jätkab seda kõike heaks kiitva rahva esindajatele erandkorras viisade väljaandmist.

Ivan Makarov