Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Absoluutne Kurjus Lääneranna vallas. Keskerakonna „vene tiiba“ ei eksisteeri, kuna keskerakonnas venelasi ei ole. Belgia lõheneb migratsiooni surve tõttu kaheks riigiks. See ei lõppe: Peterburis sündis täna Vladimir Putin

21.07.2023
Lääneranna vallavolikogu orkide tormijooks Metsküla algkoolile

Kõik on siin ilmas, ka Eestis, suhteline, välja arvatud Lääneranna volikogu juhtum.

Kui lugeda ERR-i tänast lugu „Vene koolide sovetlik pedagoogika teeb tulevastele kodanikele karuteene“, siis kohe tuleb meelde just Metsküla Algkool.

Tallinna Ülikooli dotsent Maria Erss intervjueeris kooliõpilasi ja kirjutas selle põhjal töö, kus on meie muiduteadlastele tavakohaselt palju häma ja üldsõnalisust, millel pole mitte vähimatki praktilist ega märkimisväärset teoreetilist väärtust. Kuigi teatud tähelepanekud venekeelses õpetajaskonnast kui suletud hierarhilisest süsteemist on muidugi tõepõhised: „Vene õpetajad moodustavad eesti õpetajaskonnast väga isoleeritud kogukonna, mis väärtustab ranget hierarhiat ja õpetaja autoriteeti.“

Selle taustal, mis toimub Lääneranna vallas, mis oleks nagu üleriigilise suhtumise mitte üleliia utreeritud pilt, mure vene koolide taseme pärast paneb õlgu kehitama. Ka keelt aastakümneid õppida mittesuvatsenud perekondade valikuvõimalused on siin teisejärgulised, sest valik on ju nende poolt ammu tehtud: „me saame hakkama ka eesti keeleta“. Hakake nüüd hakkama, sest aeg on käes.

ERR vahendab: „Kui sa elad kusagil Ida-Virumaa väikelinnas, kus ongi ainult üks venekeelne gümnaasium, siis mida sa seal valid?“ tõdeb dotsent Erss.“

Aga kui sa elad Lääneranna vallas, kus pannakse kinni sealne ainuke (üks Eesti paremaid) eesti kool, mis valikutest eesti laste jaoks saab juttu olla?

Lääneranna volikogu juhtumit ei saa hinnata käesoleva ülevaate alguses mainitud suhtelisuse skaalat kaasates: tegemist on absoluutse kurjusega ja isegi pärast rahastuse saamist kooli likvideerida otsustanud volikogulased on orkid. Nendes pole mitte midagi inimlikku, nagu ei ole tilkagi inimlikkust linnuvabriku tapamasinas. Nad on kohapealsed stenbocklaste kääbuskloonid. Nagu ka Putin, tunnistavad nad ainult jõudu.

Lääneranna elanikel on aeg siis seda oma laste kaitsmises rakendada. Seaduslikkuse piires muidugi. Orkidel ei tohi jääda õigust ülegi. Päästke eesti kool vähemalt oma kodukandis.

Sest mitte selleks ei pandud juurteta estofoob Kristina Kallas haridusministriks, et ta arendaks eestikeelset haridust. Tema eesmärk on eestikeelsele haridusele ülemineku sildi all eesti kooli tühistamine, totaalne võõrkeelne invasioon, kui eesti keelt ja selle noori kandjaid multikultistatakse ja surutakse kultuurikeskustest ääremaadele.

+ + + + + + +

Täna ilmus rus.postimehes lugu „Ilja Šor / Termin „vene tiib“ tuleb jätta ajaloolastele“.

Selle autor Ilja Šor, keskerakonna liige, kritiseerib Jaanus Karilaiu poolt mõiste „vene tiib“ kasutamist, viidates analoogsele kaebusele keskerakondlaste Izmail Mirzojevi ja Aleksandr Iro sulest.

„Vene tiiva“ nimelise grupi märgistamine on solvav, ja toob kaasa minu arvates erakonna liikmete vale klassifikatsiooni ja võib kahjustada partei ühtsust,“ märgib Ilja Šor, rääkides Mirzojevi ja Iro avaldusest.

Ma mõistan täielikult Šori tundeid. Mõiste „vene tiib“ võib tõesti olla „solvav“, kui seda kasutatakse hoopis teistest rahvustest inimeste kohta. Sest mis venelased need Mirzojev ja Iro ikka on.

Mul on keskerakonnas väga vähe tuttavaid, aga head endist kolleegi Ilja Bani tunnen ma küll. Mõelge nüüd: Leivi Šer, Ilja Šor, Ilja Banj, Vladimir Svet, Yana Toom jne… Tsukerman, Juffereva, Velman, Toman, Velman, Veber, Kante, Stalnuhhin, Belobrovtsev, Beškina – see nimekiri on pikk ja venelasi selles ei ole. Seal on toredaid inimesi, aga neid pole mitte mingit alust solvata, nimetades venelasteks.

Muidugi tekkib küsimus, kuidas neid siis defineerida ja mis imelinnu tiib see küll on, aga mul pole mitte mingit soovi sellega tegeleda. Äkki saan veel mingi sildi külge.

+ + + + + + +

Muide, EPL kirjutab täna: „Demokraatide liidriks pürgiv Kennedy usub muu hulgas, et koroona säästab hiinlasi, soomlasi ja juute.“

Loo pealkiri „Bideni konkurent Robert F. Kennedy austab Putinit ja räägib surnutega. Tema toetus kasvab“ sobib meie peavoolumeediasse, nagu rahva rusikas reformierakonna silmaauku. Meie peavoolumeedias, ka selle riiklikus tiivas, esineb neid kõhurääkijaid, soodaõgijaid, surnute väljakutsujaid, anaalse seksi propageerijaid ja Putini austajaid isegi rohkem, kui koalitsioonis. Ja pange tähele: reformierakonna toetus samuti kasvab nädalast nädalasse!

„Märksa rohkem tähelepanu ja toetust saab USA tuntuima poliitdünastia esindaja Robert F. Kennedy juunior, kelle müstikast ja vandenõuteooriatest läbi pikitud avaldustele reageerivad hukkamõistvalt nii Valge Maja, teadlased, inimõiguslased kui ka lähisugulased. Just selle tõttu võib olla Kennedyst saanud demokraatide seas Bideni kõige tugevam konkurent, keda hiljutise CNN-i küsitluse järgi on valmis toetama umbes viiendik partei valijaid,“ vahendab EPL.

No milline partei, sellised ka valijad – ja vastupidi. Tuhanded reformierakonna valijad andsid ju hääled Marko Mihkelsonile. Selline Kaja Kallase partei ja selle toetajaskond ongi. Kõik puha fotohuvilised.

+ + + + + + +

Muide, reformierakonna lemmikväljaanne Politico teatab täna, et Euroopas ollakse valmis Belgia lõhenemiseks massimmigratsiooni tagajärjel kaheks mittesõbralikuks riigiks, nagu on Serbia ja Kossovo.

Kasvava populaarsusega parempoolne erakond Vlaams Belang kavatseb muuta Belgia põhjaosas asuv hollandikeelne Flandria täiesti iseseisvaks rahvusriigiks 2024. aasta valimiste tulemustest lähtudes.

Politico rõhutab, et Vlaams Belang saavutas sellise mõjuvõimu kohutavalt suure immigrantide sissetungi tagajärjel, mis on võrreldav juba 2015. aasta migratsioonikriisiga.

Sarnane saatus ootab ka Kallase pereettevõtte poolt juhitud Eestit.

+ + + + + + +

Ja Sankt-Peterburgist teatatakse: Neevalinna sünnitusmajas nr. 10 sündis Vladimir Putin.

Vastsündinu Vladimir Putini ema Viktoria ütles, et imiku vanaisa nimi on samuti Vladimir Putin. Viktoria arvates on sellise nimega („maailma omav“) inimene sündinud selleks, et lepitada inimesi, ja et ta poeg tõi maailma tarkuse, soojuse ja armastuse ning et temast kasvab liider ja võitja.

Peterburis juba elab tüdruk nimega Rossija Russkih.

Ivan Makarov