Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Ceaușescu möllab jälle. Kas „KesKus“ on riigikogu väliskomisjoni organ? Kas Postimees muutub „kolmandaks pronkssõduriks“?

25.07.2023
Ceaușescu vari eestlaste kohal (NB! Vasakul ei ole Alar Karis!)

Veri on paksem kui vesi: nii mõnigi kord saime me näha, kuidas Eestisse erinevatest maailmapaikadest kolinud ja siin karjääri teinud võõramaalasi ühendab mitte lihtsalt multikulti ja globalismi idee, vaid ka väga täpselt sihitud estofoobia.

Siin aastaid karjääri teinud Venemaa juut Filipp Losj sõimas eestlasi fašistideks. Eerik-Niiles Krossi abikaasa Mary Jordan-Kross korraldas provokatsiooni, süüdistades konservatiive ehk EKREt kallaletungis, mis osutus valeks. Sakslane Florian Hartleb sõimas eestlasi fašistideks ja rammis neid lapsevankriga, kus sees oli imik. Veel mingi Tallinna Ülikooli tegelane ja oma rahva reetur, poolatarist globalist, kelle hale nimi mulle praegu meelde ei tule, süüdistas Eestit selles, et Metsatöllu näol olevat tegemist riiklikult toetatud eesti natsionalismiga. Tallinna Ülikooli professor Daniele Monticelli hurjutas eestlasi ja eesti keele kaitsjaid eesti keele pealesurumises. Moskvast pagenud muusikakriitik Artemi Troitski hakkas kohe vaenama rahvuskonservatiive ja isegi lubas, et EKRE ei pääse Riigikokku, kuigi mis see umbkeelse uusimmigrandi asi oli. Tomski endine ametnik Andrei Kuzitškin vaenab samuti eesti rahvuskonservatiive.

See nimekiri on pikk, eestlasi on verbaalselt rünnanud siia kolinud moslemid, hindud, aafriklased ja isegi Venemaalt tulnud lesbid. Kallase poolt siia tarnitud aastaid Eestiga kohut käinud Venemaa näitleja Natalia Aug pajatas juba Ukraina sõja ajal Novaja Gazetas pikalt ja fantaasiarikkalt sellest, kui elajalikult hävitasid eestlased juute.

Ilmselt ei saa ma sellise ulatusliku kogemuse põhjal mitte tähele panna Eesti 200 tegelase Kalev Stoicescu päritolu, sest see inimene ründab eesti rahvusriigi ja eesti rahvuse säilimise pooldajaid ehk eestlasi, rahvuskonservatiive.

Tänane Õhtuleht avaldas riigikogu liikme Stoicescu loo „Smuuli punalipp / Kalev Stoicescu: ENSV lipu heiskamine on äärmuspartei poliitikaga kooskõlas läbimõeldud provokatsioon“, kus autor kogus kokku kogu ekrevastase saasta, mis tema lõunamaist hinge koormab, ja sülitas korraga välja – kõik need valed, spekulatsioonid, väljamõeldised.

Selge see, et Jaak Valge teostas oma protestiaktsiooni nagu eesti kodanik, mitte kui poliitik, sest poliitik peaks ju arvestama sellega, kuidas vältimatult kasutatakse tema  väljendusvahendeid EKRE ja üldse eestlaste vastu. Eesti Vabariigi kodanikul on põhiseaduslik õigus korraldada protestiaktsioone oma maal oma rahvusriigi kaitseks, ja juurteta võõras ei ole see, kes hakkab meile nüüd ette kirjutama midagi meie ajaloo, lippude ja kirjanike kohta. Pajatagu parem, millega ta ise perega tegeles Nicolae Ceaușescu aastail ja kuidas Eestisse sattus, sest KGB totaalse kontrolli tingimustes ei olnud selline kolimine mitte lihtne.

Mulle väga meeldib Kalev Stoicescu Vikipeedias toodud biograafia:

„Grigore-Kalev Stoicescu (sündinud 2. septembril 1965 Constanțas) on Eesti riigiametnik ja endine diplomaat, XV Riigikogu liige. Ta on Riigikaitsekomisjoni esimees.

Ta lõpetas aastal 1983 Tallinna 1. Keskkooli ja 1990. aastal Tartu  Ülikooli matemaatikateaduskonna matemaatika erialal…“

Ja nii edasi selle õppinud matemaatiku diplomaatilise, julgeoleku- ja kaitsekarjäärist.

Seega inimene sündis 1965. aastal – ja 1983. aastal lõpetas Tallinna kooli. Mitte sõnakestki sellest, millega tegeles tema pere, kuidas need vahelejäänud 18 aastat tema käsi käis ja isiksus kujunes ning mis tuuled tõid teda Eestisse.

Ei oska selle saladusliku perioodi kohta midagi kiitvat ega laitvat öelda, aga ka paljud praegustest võimuritest eesti endised juhtkommunistid nende Vikipeedia elulugude kohaselt sündisid – ja järgmisena juba teostasid Laulvat Revolutsiooni.

Constanța on muide traditsiooniliselt olnud seotud vene transiidiga ja selle vennaslinn on Novorossijsk.

Kogu laibaveo partei võiks sinna põrutada.

+ + + + + + +

Gruz 200-st rääkides: Postimees, mis oli vahepeal kahesajatajate Hussari juhtida ja Kelomehe suunata, ei saa läbi Raidita. Juku-Kalle Raidi esitletakse kogu aeg kui „ajalehe KesKus peatoimetajat“, mis paneb muidugi kukalt kratsima: kui inimesel on olemas oma leht, mida ta tagatipuks veel ka juhib, siis miks ta konkurentide juures Postimehes kogu aeg askeldab? See pole loogiline, kui Postimees just ei ole KesKuse kaubamärki koos JKR-ga ära ostnud.

Aga kas see nii tähtis olegi. Kuigi, jah, tänane autori esitlus kõlas kuidagi eriti paljutähenduslikult: „Ajalehe KesKus peatoimetaja, Riigikogu väliskomisjon“. See kõlab uhkelt ja sellest võib välja lugeda, nagu tegemist oleks Riigikogu väliskomisjoni väljaandega.

Aga see „peatoimetaja“ on muidugi raju vana. Üksnes alapealkiri „Valge tegi sama, mida tehakse pronkssõduri juures“ võiks iseloomustada JKR-i kui sünnitusel peatrauma saanud progresseeruvat idiooti, aga otsustage ise ja nautige stiili:

„Ühe kommari mälestuseks pandud “taiese” kõrval rippus äkki vanalinnas kõiki ENSV-d armastavate nõukanostalgitsejate ühtne sümbol. Selle asemel, et anda selgelt märku soovist stalinist Smuuli bareljeefist vabaneda, muutis Valge selle justkui mingiks pronkssõduriks.  Seega saab Jaak Valge tegu vabalt võrrelda pilotkasid kandvate hasartse surematu kolonni seltsimeestega, kes nõukasümboleid igati kaitsevad,“ kirjutab Raid.

Ilmselgelt sünnitustrauma ja lisaks veel ka maksatsirroos. Nii et kui keegi paneb Riigikogu puhvetis õlut kaanivale Raidile krae vahele ENSV lipukese, muutub Raid pronkssõduriks.

Ja siis on meil juba kolm pronkssõdurit – „Aljoša“, Smuul ja Juku.

Aga kui tõsiselt, siis Raidi poolt loo illustratsioonina Postimehes avaldatud ENSV lipu foto jõudis, tema enda sõnu kasutades, kümnete tuhandete „ENSV-d armastavate nõukanostalgitsejateni“. Härra Valge lipp aga mõnekümne varajase jalakäijani.

Veel mõnisada grammi hinge alla – ja Raid hakkab tõenäoliselt väitma, et Postimees, avaldades ENSV lipust suure pildi, muutus ise pronkssõduriks.

Ja tahaks küsida lugupeetud Postimehe kolleegidelt: kas teile endale ei tundu imelik, et EKRE poliitiku Jaak Valge aktsiooni kohta on oma arvamust avaldanud juba kaks Eesti 200 poliitikut järjest, mõlemad Riigikogu liikmed? On teil seal arvamustoimetus või ülalnimetatud fraktsiooni tribüün?

Ilmselt kaks ilma kolmandata ei jää?

+ + + + + + +

Postimehe auks peab ütlema, et leht avaldas rumeenlaste ja joodikute arvamuste sekka ka asjatundja kommentaari:

„Ehkki politsei algatas palju vastukaja tekitanud kirjanik Juhan Smuuli bareljeefi kõrvale ENSV lipu heiskamise uurimiseks menetluse, on Tartu Ülikooli kriminoloogia staažikas professor Jaan Ginter kindel, et see lõpetatakse peagi – nagu märkis ka politsei, loeb sellistes juhtumites paljuski kontekst. Õigusteadlase sõnul ei paista protestiaktsioonis mingisugust soovi toetada Eesti riigi vastast tegevust, samuti ei saa tema arvates selles näha ka terrorismi toetamist. Ginter on veendunud, et menetlus lõpetatakse süüdlasteta. „Tegelikult on see politseiressursi asjata raiskamine,“ leiab ta.“

Ivan Makarov