Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Eesti politoloogia sada timmermangikerrotiini ja sama palju koortherkeliiti. Iisrael suurendab oma diplomaatilist esindatust Venemaal! Eurokimalastele ei anta enam Venemaa viisat

-
25.06.2023
Pildil: julgeoluekspert Tõgrõnkoort Velvõnelevit Her-herkelibum Markoblõnn Uhhuutšumtšumtšillo

Pildil: julgeoluekspert Tõgrõnkoort Velvõnelevit Her-herkelibum Markoblõnn Uhhuutšumtšumtšillo

Jevgeni Prigožin, mis või kes tema taga ka ei oleks, vallandas Eestis tõelise politoloogiliste kretiinide paraadi: igat masti eesti vaatlejad ja kolumnistid avaldasid võidu kümneid, nüüd ehk juba sadu pikki kommentaare, kus ennustati Venemaa kohest hukku, tükeldamist, soomuutmist jne.

Täielikud tohmanid väitsid, et „peatselt algavad lahingud Moskva lähistel“, et Putin on juba põgenenud Abruka saarele jne. Venemaa küll jätkas plaanipärast Ukraina pommitamist, aga selleks meil ongi need tuhanded sotsiaalsed töökohad riigi- ja muus peavoolumeedias, et meie rahval oleks tsirkust ajal, kui osa leivakoti sisu konfiskeeritakse nälgiva Aafrika kasuks.

See oli täieline Kallase-Soonvaldi-Roose kõnepidamatute geiparaad. Ma kirjutasin eile ulmefilmist „Riddick“, kus pärast tohutut hoovihma hakkasid kõrbeplaneedi pinna alt välja roomama igasugused koletised. Ka meil Eestis kallas pärast kuuajalist põuda päev otsa vihma ja esimesena ronis lehepinnale Indrek Tarand, kes kukkus kiitma Alar Karist ja teda upitanud erakondi.

Täna hommikul aga murdis ennast mudast pinnale ka tuntud lastepiltnik, ja juhtus see muidugi ERR-is, kus ilmus lugu „Maailmale näidati, et Putini võim pole raudne“. Tegelikult näidati maailmale järjekordselt seda, mida näitas sots Riina Sikkut Riigikogus teistele saadikutele. Lisaks näidati tagatipuks ka Mihkelsoni, kes ajas tuima näoga talle omast sisutut häma:

„Tänahommikuse seisuga võime öelda, et võim on kaitstud ja autoriteet hoitud, aga on näidatud ka seda, et seda võimu on võimalik üpris lihtsate vahenditega kõigutada,” sõnas Mihkelson. Tema hinnangul ei tea me ka, kes aitas Prigožinil ja Wagneri kolonnidel nii logistiliselt nii hästi liikuda ja jõuda punktini x, kus tuli kokkulepe. “Näidati kogu maailmale, et Putini võim pole raudne, vaid seda saab kõigutada seestpoolt,” sõnas Mihkelson.

See jutt meenutab vene lastelaulukest „mööda tänavat kõndis lühikest kasvu pikk mees“. No et näidati kogu maailmale, et Putini võim pole raudne ja seda on lihtne kõigutada, aga autoriteet on hoitud. See on nagu Mihkelsoni endaga: kõik ju teavad, mida ta tegi lastega, aga esineb, nagu õige mees.

Kogu Eesti meediapind kihab nendest pärast vihma pinnale roninud politoloogilistest timmerkerromangustidest, kelle fantaasiad toidavad eestlasi faktide ja analüüsi asemel mingi täieliku lambist eristatud mögaga, mille eest keegi pärast ei vastuta. Ja samad mehed saadavad peatselt lehte uue rumaluse ja see avaldatakse. Sest toimetajad ei viitsi niikuinii seda möga lugeda ja ei ole pädevad ka. Peaasi et saaks toita rahvast mingi surrogaadiga mao- ja ajuhaigeks enne, kui päris söök kaob ja me lauale tuuakse GMO prussakaid.

Aga Lukašenka koondab ilmselgelt vägesid. Nüüd on tal tuumapommid ja lisaks veel ka Prigožin.

Hei, Soonvald, EKRE on ju nüüd järelikult ka Valgevene batka sõber! Impordib Homielist Lähtru mõisa veriseid mineraalväetisi ja müüb edasi Gaddafile. Rahunege maha, geeniused, Gaddafi on ammu surnud ja ta ei tegelenudki põllumajandusega. Ja Trump ei alustanud oma viimasel võimuloleku päeval tuumasõda, Paris.

„Julgeolekuekspert“ Erkki Koort aga väidab Postimehes“: „Jah, Venemaa on kodusõjas. Mida me praegu teame?

Me teame praegu täpselt, et Koorti avaldus on täiesti ebakompetentne ja süüdimatu. Sellise tasemega hinnanguid, analüüse ja prognoose võib kuulda Kohtla-Järve „hruštšovkade“ uste juurde pandud nätsukleepuvail pingikestel istuvatelt Marfa Ivanovnatelt ja ka kohalike veteranide-tšapajevlaste veteranide foorumites. Ikka täielik julgeolekueksperdiline tase – väita, mis sülg suhu toob.

Erilist udu paiskavad õhku muidugi p. kukkunud poliitiku taustaga aja(viite)kirjanikud: Postimees avaldaski täna loo „Andres Herkel / Venemaa muutub Aafrika riigiks“. Tegemist on endise Riigikogu liikme, praeguse PM arvamustoimetaja Herkeli „päevakommentaariga“.

Kõlab nagu „päevasupp“ ja eks ta üks lurr ole.

„Bardakk Venemaal on ilmne ning riigi allakäiku pole võimalik peatada. Jevgeni Prigožini „relvad Moskva peale“ peatusid enne, kui sinna jõudsid või keegi neid päriselt peatada püüdis. Mis see siis oli? Näitemäng? Kokkumäng? Ilmselt ei olnud Prigožini operatsioon spontaanne, vaid seda valmistati mõnda aega ette ja mingil määral pidid FSB ja Vene armee inimesed seda aimama, et mitte öelda ette teadma. Uskuda aga ettekavatsetud lavastust „õnneliku kokkuleppe saavutamiseks“ vähem kui ööpäev pärast „mässu“ on pigem üle pingutatud,“ kirjutab Herkel.

Tüüpiline selgrootu poliitiku sültjaskeelsus: „Ilmselt ei olnud“, „mingil määral pidid aimama, et mitte öelda teadma“, „pigem üle pingutatud“ jne. Kõrvad hakkavad kantseliiti jooksma. Aga väide, et „Venemaa muutub Aafrika riigiks“, on oma kolkalikus idiotismis vähemalt konkreetne. See on grandioosne.

Kahjuks, kullakesed, pärast planeeritavat sadade tuhandete „kliimapõgenike“ vastuvõtmist muutub Aafrika riigiks hoopis Eesti ja me näeme linnatranspordis palju oma musti genitaale pildistavaid hädalisi, kes sõidu eest ei maksa.

Kui ma oleksin Kaja Kallas, tõstaksin meedia vaimuvaeste käibemaksu 50 protsendile.

+ + + + + + +

Seni kuni meie politoloogiline parv lahkab Prigožini vahejuhtumit meie muidujoojate ministeeriumidest jagatud paari tonni tasuta kohvipaksu pealt, võib nüüd kindlalt öelda, et Jevgeni Prigožin aitas oma kahel ajaloolisel kodumaal tugevdada suhteid.

The Times of Israel teatab, et Iisraeli välisminister Eli Cohen saadab Moskvasse ja Peterburgi täiendavate konsulite brigaadid, et viisade saamine muutuks hõlpsamaks. Viidatakse Prigožini vahejuhtumile. Iisraeli välisministeeriumi andmetel viibib Venemaal praegu umbes 70 000 Iisraeli kodanikku ja ca 500 000 õigusjärgset repatrianti.

Nii et ajal, kui maailma riigid kärbivad miinimumini terroristliku Venemaa diplomaatilisi luureasutusi, toob Prigožin Venemaale sisse olulise hulga Iisraeli diplomaate. Ja see on Iisraeli välisministri poolt kinnitatud fakt.

Õppige, naiivsed eurooplased, idamaist kavalpäisust!

+ + + + + + +

Samas näitasid oma ülimat patriotismi Venemaa entomoloogide ja kumalaste aretajate assotsiooni juhid, kes väitsid, et Geiroopast imporditavad mummid võivad nakatada vene mumme viirustega ja tuua riiki taimi kahjustavaid eurohaigusi.

Rosselhoznadzor keelas kohe eurokimalaste sisenemise Venemaa territooriumile.

Tuletame meelde, et Läti president kuulutas äsja, et venelased ei saa enam tema riigilt mitte mingeid viisasid.

Ivan Makarov