Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Eestis vändatakse „Põrunud professori“ 3 jagu, peaosas vürst Igor. Riisalo ja Mändmaa parimad mõttekaaslased elavad Nahodkas. SEB panga arvates on eesti pensionärid mingid mökud

08.08.2023
Riigikogu ülem- ja alamkoda

Presidendikantselei ümber puhkenud skandaal annab hapukurkidest toituvale peavoolumeediale kõvasti tööd ja leiba, nii et ka meediattevõtted võiksid annetada „presidendile“ pidutsemiseks ja reisimiseks oma osa, nagu juba tegi kaubanduskoda ja loodetavasti peatselt teeb Vene saatkond.

Oma spekulatsioonidega esinesid rohked arvamisliidrid ja kolumnkommunistid Gräzinist Oidsaluni. Kuna Oidsalu ja teised ametnikest kirjatsurad kirjutavad iga päev millestki, mida iga kord ise ei adugi, siis jätame nende mõttevälgatused sinnapaika. Aga härra Igor Gräzin on ilmselt suvepuhkusel olles niivõrd kosunud, et tema kirjutatu on lausa värskuse ja vitamiinide allikas, nagu mahedalt küülikukakal kasvatatud brüsseli kapsas.

Seekord „professorina“ esitletud Igor Gräzin väidab Postimehe pealkirjas: „Kaotame presidendi ja loome riigikogusse senati ning alamkoja“.

Presidendi koondamine on juba ammune ja arukas Ahto Lobjakase ettepanek, see poleks tõesti mitte mingi kaotus. Aga senat, härra Igor…  No kujutage ette: senaator Marko Mihkelson. Senaator Juku-Kalle Raid. Seltsimees senaator Jevgrafov. Nali on hea, nali on lausa vinge, huumor on must… Uksel silt: „Õlut Riigikogus väljastatakse ainult senaatoritele“, nagu „Kuldvasikas“ väljastati õlut ainult ametiühingu liikmetele. Juku laseks uhkusest ülemkojast alamkotta kõrge kaarega.

Kui parafraseerida vene vanasõna, siis antud ettepaneku valguses tuleks öelda „sellise lõustaga senaatorite sekka!“ (s takim rõlom v kalašnõi rjad!). Jäägem siiski tõsiseks.

Kui kaob president… muutub riigikogu kahekojaliseks. Alamkoda oleks nagu tänane riigikogu, aga 101 saadiku asemel 80 saadikuga. Ülemkoda oleks 40 liikmega ja koosneks liikmetest, kes saavad ülemkojas senaatoriteks ametikoha järgi, st ilma valimata. Nende hulka võiksid kuuluda ex oficio näiteks kõrgkoolide rektorid, suuremate kirikute pead, lobigrupid – Kaubandus-Tööstuskoja juht, esindaja Põllumajanduskojast, Tööandjate Liidust, ametühingutest, olümpiakomiteest, Kaitseliidust, siis advokatuuri esimees, peaprokurör, kirjanike ja kunstnike liit, Eesti Pankade Liit jne. Nii et saaks 40 täis,“ kirjutab Gräzin.

Hea ettepanek, sest see kaubanduskoja juht just kuulutas 30 000 euro eraldamisest presidendikantseleile. No selle raha eest saaksid “täis“ mitte 40, vaid lausa 4000 „senaatorit“. Kaitseliidust kutsuks kindlasti Kõlvarti, advokatuurist sobiks mõni Sarv, kirjanike liidust äkki toosama Jõerüüt. Kindlasti KGB agent „Kristjan“, kes oli asendamatu nii Ilvese, ERR-i kui ka Karise jaoks.

Aga kõik on loogiline, sest näiteks Venemaa kuulsaim „senaator“ on fašist Matvienko, kelle lõust kaamerassegi ei mahu, meie kontinendil kerab küll. Mul poleks midagi vastu, kui senaatoriks saaks ka professor Gräzin. „Raz už pošla takaja pjanka“…

Ja kõige hullem on see, et sügisel jätkubki kogu see tsirkuseetendus uue hooga. Kõik puha professorid, dotsendid ja laureaadid, kõigil pikkade varrukatega kitlid seljas.

+ + + + + + +

Kui ma mõtlen sellele, missuguste rumalustega tegelevad meie tervise- ja sotsiaalministeeriumid, või kuidas neid seal praegu nimetatakse (süvariiklik sisu ei muutu juba aastaid) – tegeletakse selle asemel, et lahendada inimeste tõelisi tervise- ja sotsiaalprobleeme, – siis tahaks mõne filmikangelase moodi nende kontoritesse sisse lennata ja kaagid sealt jõuga välja visata. Või palgata A-team’i mehi, et nad perverte sealt välja suitsetaksid, nagu ausate farmerite põlde hõivanud kanepiärikaid.

Kui ma sooviksin näiteks võrrelda kellegagi Riisalo ja Mändmaa suguseid tegelasi, kes tahaksid, et meie lapsi lõigataks ja sandistaks ilma vanemate loatagi, et inimesed vahetaksid oma sugu üle päeva, siis ainuke võrdlus võib olla totalitaarsektidega, kus lolliks tehtud ullikesi valmistatakse kollektiivseks enesetapuks, paralleelselt omastades sekti liikmete vara ja pilastades nende lapsi.

Meie skalpellidega vehkivad liberaalpederaalid oma nürida fanatismiga meenutavad ka Venemaal Putini eestvedamisel täiesti degradeerunud õigeusklikke. Pole ka ime, sest nii Putin kui ka Moskva patriarhaadi kirikujuhid on kõik pärit KGB-st, nagu ka Eestile jälle s…a keeranud Ilvese ja Karise ühisnõunik, endine ERR-i ideoloog.

Vene religioossed fanaatikud, kelles on ühinenud putinofiilia, deržaavafiilia, sõjafiilia ja fašistlik šovinism, on Eesti jaoks üsna lähedane nähtus. Esiteks sellepärast, et Moskvale alluvad õigeusklikud on siin samasugused ja võib-olla hullemadki, kuna nende puhul lisandub veel täiesti ravimatu estofoobia ja umbkeelsus.

Teiseks on nendel mingi pöörane kirg sandistada teiste isikute suguorganeid, nagu ka Eesti praeguse valitsuse liikmetel. Ukrainas kohitsesid Putini õigeusklikud sadistid vangi langenuid ukraina sõdureid.

Ja nüüd tuli paljurääkiv uudis Nahodkast, kus kohalikke õigeusklikke pani nördima antiigi stiilis mehe kuju, mille üks ärimees püstitas oma eramaale, kus kavatseb ehitada kaubanduskeskuse.

Häbelikud elanikud, keda ei häirinud karvavõrdki see, mida burjaadid ja teised „vabastajad“ tegid ukraina naiste ja lastega, hakkasid protestima: et skulptuuril on „kolossaalne fallos“, et see on „liiga detailne“, et selle ümber on liiga palju kräsu jne. Erilist viha tekitas see, et skulptuuri lähedal asuvad kahe õigeusukiriku pühaku kujud.

Linnavõimud viitasid Vana-Kreeka ja Vana-Rooma kunstile ja sellele, et kogu maailmas on sellised skulptuurid vastuvõetavad, kuid putinistlikud õigeusulised ei võtnud kuulda ja rebisid skulptuurilt fallose ära ning viisid endaga kaasa. Äkki isikliku kasutamise eesmärgil.

Nad meenutasid meie Kohtla-Järve debiilikutest lapsi, õigemini juba suguküpseid volaskeid, kes kogu aeg lõhuvad paganliku laulupeo ekspositsiooni. Televisioonis näidati, kuidas need isikud tegutsevad – täpselt nagu metslased Pariisi agulites: hullavad, kargavad, rebivad, peksavad jalgadega. Politsei nendega kogunisti „vestles“ selle asemel, et kontrollida nende vanemate keeleoskust ja elamislube. See lõpetaks kohe igasuguse vandalismi, sest peresisene selgitustöö oleks kiire, tõhus ja õiglane. Otsi lolli, kes tahaks vihatud Eestist armastatud Venemaale kolida.

Kui kunagi Eestis võidab terve mõistus ja riigipilastajad lähevad kohtu alla, võiks Riisalod ja Mändmaad koos kaasosalistega saata asumisele Nahodkasse. Karistuse leebuse huvides.

+ + + + + + +

Ja hea nali tänaselt Postimehelt:

„Kui suve peetakse puhkuse ja reisimise ajaks, siis praegustel pensionäridel sellist võimalust ei ole, selgus SEB korraldatud uuringust. Välis- ja kodumaal reisimiseks, kultuuriürituste külastamiseks, hobidega tegelemiseks ega sportlikeks tegevusteks pole tänane pension piisav, leidis enamik küsitlusele vastajatest. Üle poole (53 protsenti) vanaduspensioni saajatest kinnitas, et suvisteks välisreisideks pensionist ei piisa, 15 protsendi jaoks pigem ei piisa. Pooled vastanutest ei saa endale lubada ka Eestis reisimist… Kultuuriürituste külastamiseks, näiteks teatrietendustel või kontsertidel käimiseks, on pension piisav vaid 5 protsendile pensionäridest,“ vahendab Postimees.

No see on mingi häma, toimub ju terve hunnik tasuta või sümboolse piletihinnaga kultuuriüritusi. Eriti Tallinnas, kus keskerakond maksab meelelahutuse kinni linnakassast. Kui just ei taheta La Scalasse või Suurde Teatrisse sõita, siis raha peaks ju piisama küll. Depeche Mode kontsert on muidugi teine asi, aga „Ukuaru valssi“ seal ju ka ei mängitud, nagu igas Vikri soovisaates. Nii et see, et ainult 5% pensionäridest saab kultuuriüritustel käia, on täielik jama, SEB ei tohiks sellist feiki levitada.

„Hobidega, näiteks aianduse või käsitööga tegelemiseks peavad pensionit piisavaks 10 protsenti vastanutest,“ – jälle ilge jama, sest et sokkide kudumiseks ja peenarde rohimiseks maksta ei ole vaja.

„Sarnasesse suurusjärku jäävad ka perekondlikud koosviibimised – pereüritusteks on pension piisav 10 protsendi vastajate arvates,“ – bullshit, meie piirkonnas toimuvad igal nädalavahetusel mingid eakate pereüritused, kuulatakse Palderjani ja Mati Nuudet. Sugulased käivad kohalikel kogu aeg külas, autosid pole inimestelt veel võetud. Ja miks te arvate, et pereürituste eest maksavad ainult pensionärid? Nende lapsed ja lapselapsed maksavad ka, nii et selline küsitlus on totaalselt rumal.

„17 protsendil pensionäridest ei ole võimalik pensionit hobidele kulutada,“ – sõltub muidugi hobidest. Kuldmüntide kollektsioneerimiseks ja tüdrukute koju tellimiseks ei ole tõesti võimalik.

„Ka sportlikud tegevused, olgu nendeks siis ujumine, tants või rattasõit, jäävad pensionieas raha tõttu tagaplaanile – 15 protsenti pensionäridest ei ole nendeks tegevusteks piisavalt raha. Vaid 4 protsenti vastanutest leiab, et pension on sportlikeks tegevusteks piisav,“ – no mis küsitlus see oli? Tõesti, SEB, mis asi see oli?

Meie supelrannad on kõigile tasuta, ka pensionäridele. Tantsida võib iga hetk kus iganes ja samuti tasuta, rattateed pole meil tasulised. Astu uksest välja  ja sörgi, sõida, võimle, karga, isegi poksida ja maadelda võib, sest molli saab meil ikka tasuta.

Milleks sellist jama ajada? Kas SEB-il jäi osa tulust Eestist välja vedamata, et sellisele lollile küsitlusele raha kulutatakse?

Kuid pool pealkirjast on artiklil täpne: „Praegusest pensionist reisimiseks ei piisa“.

Me teame seda. Sest isegi 7 miljonist aastas ei piisa meie „presidendile“ reisimiseks. Mida siis veel pensionäridest rääkida.

Ivan Makarov