Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Huvitav ettepanek Postimehelt – loome Eestis vene liberaalide antiputinliku vastuluure! Yama Toomi rabavad fantaasiad: jäigastunud känguru saba. Lugeja küsib: millal sünnib uus Anne Veski?

06.08.2023
Välismaa ja kodumaa. Vasja Ložkini maal

Meie valitsuse poliitika, mille tagajärjel tuuakse Eestisse tohutul hulgal mingeid libaliberaale, kes tugevdavad enamasti kohalikku „vene maailma“, tõi Eestisse selliseid helgeid päid, et minu europiidse mongoliidi silmadel on nende särast valus.

Tomski endine kõrge ametnik Andrei Kuzitškin, kes sai kiiresti omaks siinses eestlaste pealiskihis meedias ja isegi „presidendi“ õukonnas ning lausa eesti kodanikuks, lülitudes aktiivselt poliitilisse võitlusse ka kohalikest eestlastest konservatiivide vastu, on minu põgusa kokkupuute põhjal otsustades sümpaatne ja rahumeelne inimene.

Mis ei tähenda, et ta ei või esineda ka igasuguste totrate ettepanekuga, et oma arust teha Eesti elu paremaks. Aga ma usun, et tahabki. Karu ka tahtis, kui lõi käpaga maha talumehe nina peale maandunud kärbse.

Esinedes rus.postimehe saates ja loos „Endine poliitemigrant Kuzitškin: putinivastasel opositsioonil peab olema oma vastuluure“, arvas hea kaaskodanik Andrei, et Venemaalt emigreerunud võiksid koonduda putinivastasel platvormil.

See on väga hea nali, kuna siia kolinud „tagakiusatud“ vene liberaalid, kes muutuvad siin enamasti suurriiklikeks vene šovinistideks nagu Doždi barbaarse pealinna vurled ja liituvad põhiliselt Kremli jubeda televisiooni platvormil, nõudes piiramatult viisasid oma veel siia sissetrügimata kaasmaalastele, keelelisi soodustusi, valimisõigust Eestis, muutuvad täiendavaks parasiitkoormuseks kohalikule infrastruktuurile, kuna maasikaid korjama nad ei lähe ja on kõik puha andekad gumanitarii, on teatud olukordades ikka erilised tiblad, nagu näitas end siin aastatega priskeks söönud juut Filipp Losj.

„Laia putinivastase rinde“ loomist Eesti baasil on vaja, et kõigi maade venelased ühineksid. „Peamine ressurss sellise rinde jaoks on EL-i venekeelsed“, arutleb Kuzitškin.

Kulla Andrei, Sa räägid asjast, mis on juba olemas. Ja selle nimi on „vene maailm“. Kuna kogemused on näidanud, et Venemaalt mujale kolinud venelased muutuvad veel radikaalsemateks, kui olid kodumaal elades. Eestis saab Putin alati oma 80-90% hääli kätte, nagu ka tema Jedinaja Rossija. Ja jedinorosside sõsar keskerakond kogub Eestis alati lõviosa vene häältest.

Tule nüüd maa peale tagasi, Andrei! Tundes Sinu haavatavust, ei pidanud ma silmas, et sa peaksid minema tagasi Venemaale. Lihtsalt maa peale.

Kuzitškin rõhutab „selgitustöö“ hädavajalikkust. Aga sellega tegelevad ju aastakümneid Eesti valitsuse poolt kinnimakstud rohked venekeelsed toimetused Eestis, ja tulemuseks see, et toimus pronksiöö, et venekeelsetele kõneleb põhiliselt Toom, ETV+ peatoimetaja on Putini alam, ERR valmistas Sputniku jaoks lausa kümmekond ajakirjanikku, vene Delfis on mingi tšeljabinsklaste koloonia, Stolitsa oli aastakümneid tigeda putinisti kujundada jne. Ja „selgitav töö“ viis selleni, et tekkis „Koos“ ja selle liikmed said tuhandeid hääli, vene eriteenistuste mõjuisik sai Delfi kolumnistiks jne. Sinimäel muudkui lõhutakse eesti vabadusvõitlejate monumente ja keskerakondlasest riigikogu liige sõimab seal oma kodu kaitsel langenuid eesti poisse fašistideks.

Missugusest ühendamisest saab juttu olla, kui isegi siinsete vene väljaannete vahel valitseb külm vihavaen?

Missugune antiputinlaste vastuluure? Igasugune vene luure ei ole mõeldav ilma polooniumi ja novitšokita – kes teile seda annaks? Meie enda eesti riiklikus luures on paljastatud kuhjaga reetureid, kelle hulgas on üksainus eestlane – Simm. Kõik ülejäänud on venekeelse taustaga. Sest reetmine on nendel veres. Nagu ka põlgus kõigi teiste rahvaste vastu. Sajad tuhanded toredad „meie inimesed“ Eestis õigustavad Ukrainas toimuvat ja rõõmustavad, kui toimub mõni uus Butša. Iga nende eluaegne lemmik Pugatšovast Makarevitšini muutub üleöö vastikuks reeturiks, kellele keeratakse maksimaalselt sitta ja soovitakse surma kogu rahvaga. Kõigest selle eest, et nad ei taha ukrainlaste surma. Sest ukrainlased ei ole ju putinistide, Raidi ja Jürgensoni arvates rahvas, nendel pole oma keelt, oma kultuuri, oma riiki, OMA LAPSI.

See on lihtsalt selline rahvas seal Venemaal. Tõesti üks „uus ajalooline inimeste kooslus“. Ja õnnelikud on need riigid, kus seda „kooslust“ on minimaalselt.

Aga mõni eesti kirjandustegelane võiks Kuzitškini ideest kinni haarata ja kirjutada mõne toreda näidendi või telesarja stsenaariumi sellest, kuidas europutinlased putinivastast vastuluuret tegid. Nimetage seda kasvõi „Metsavase poegadeks“. Või „Veitmani tütardeks“.

Andrei, Sa tegid seekord head nalja. Kanal 2-s on pühapäeviti „Suur komöödiaõhtu“. Läheksid seal peale küll.

+ + + + + + +

Tahate teada, kes on kerkinud praegu kohalike Eesti putinistide vaenlaseks nr.1?

Sergei Metlevi juhitud rus.postimehes töötab mitu tippklassi ajakirjanikku, üks nendest on kahtlemata Pavel Sobolev, kes analüüsib sündmusi ja nii mõnigi kord osutab asjadele, mida teised eelistavad targu mitte märgata.

Härra Sobolev avaldas vene ringkondades laineid löönud loo, millest eestikeelne meedia ei kõssagi: „Yana Toom on aina vähem poliitik ja aina rohkem Kremli lemmikute advokaat“. Huvitav – kas see, et lugu ei ilmunud eesti keeles, räägib Venemaa euroeriesindaja puutumatusest eesti peavoolumeedias? Haledad argpüksid ja kirsalakkujad.

Pavel Sobolev kirjutab: „Nende inimeste hulgas, kelle õiguste eest ei väsi Yana Toom võidelda, kohtab tihti neid, kes on avalikult vaenulikud Eesti riigi suhtes“.

Autor analüüsib põhjalikult Toomi tegevust zombide defilee aktivisti Zoja Paljamari, „Venemaa poolt kogunisti ÜRO tribüüni upitatud Tšaulini“, Jesakovi jt siinsete agressiivsete kremljadite kaitsel ning tuleb järeldusele: „Jälgides eurosaadiku tegevust tekkib vahel isegi tunne, et Eesti kodanikud, kelle häältele tema ka nagu pretendeerib, lähevad Toomile korda kaugeltki mitte esmajärjekorras.“

Toom läks muidugi kohutavalt närvi, ja kuna ta on täiesti ebaintelligentne nõukogude poemüüja tüüpi inimene, siis nähvas ta Sobolevile Venemaa emigrantide väljaandes rus.delfi oma tuntud stiilis „ise oled loll!“ ehk „Pavel Sobolev – aina vähem ajakirjanik ja aina rohkem politruk“. Endine ajakirjanik, keskerakonna aseesimees ja Euroopa Parlamendi liige Yana Toom pajatab seoses Pavel Soboleviga kogu loo vältel mingist „känguru külmutatud sabast“, millega mingi naine peksis meest, ja nimetab lõpuks ka Postimehe ajakirjanikku “känguru külmutatud sabaks“. Ning väidab: „teie tekst on suurepärane lojaalsuse demonstreerimine, kusjuures mitte Eesti Vabariigi, vaid jõustruktuuride suhtes“.

Ka jõustruktuurid, mis kaitsevad Eestit ja eesti inimesi ohtude eest, on Eesti Vabariik. Ka tema on vägagi lojaalne jõustruktuuride suhtes, kui ükskord peksma hakatakse, mida talle muidugi ei soovi. Aga oma pooleli jäänud haridusega võib Toom seda mitte aimata.

Ja kas Toomil on tekkinud tema ealiste iseärasuste ja ülipingelise töö tõttu mingid isevärki fantaasiad härra Sobolevi ja jäigastanud saba suhtes, ei oska öelda, ma pole seksopatoloog.

Äkki Toomi otsene parteiülemus Jüri Ratas teab paremini. Ilmselt ka seda, mida on Toom teinud Eesti ja keskerakonna valijate heaks ja mida ta ei ole teinud meie rahva huvides vastu.

+ + + + + + +

Ka muusikateemasid puudutanud Meediakriitikla lugu https://uueduudised.ee/uudis/eesti/meediakriitikla-keskerakonna-riigikogulane-noukogude-kangelased-vabastasid-eesti-natsidest-ja-fasismist-kas-anne-veski-ei-tahaks-sona-votta-nii-nagu-staarile-kohane-jolleri-nime-on-kuritarvitatud/ tekitas eriti laia vastukaja, näiteks E.H., kes palus tema nime mitte avaldada, saatis meile lausa oma retsensiooni.

Need teemad võivad olla teatud fännide jaoks üsna ärritavad ja minagi sain natuke mööda päid ja jalgu, aga lugeja soov sellest pääseda on täiesti mõistetav. Täisnimi on UU toimetusele teada.

„Lp. Ivan Makarov! Luban endale kleepida siia paar rida teie hiljutisest meediakrooniklast: „Folkmetal Metsatöll, poprokk Terminaator & Smilers ja mõned teised tegid ikka vägevaid etteasteid. Ka estraadimuusikutest 2 Quick Start mitte kunagi ei lase kvaliteedilatti alla.“

Ei mäleta, milline klassik seda ütles, aga „lubage teie lahkes konstateeringus kahelda!“

Alustan teie kaheldavast väitest kellegi 2 Quick Starti kohta: ei lase kunagi kvaliteedilatti alla. Ivan, kas selle koosluse igavesel süldivaiba kloppimisel on mingi seos kvaliteediga? Järgnev on täielikult minu isiklik arvamus, kuid selle eestlase jaoks koomilise nimega bänd teeb kõige ehtsamat kitchi.                                                                                                                                                          Selgituseks: Kitš on teatud liiki esteetiline väljenduslaad, millele on omane pealiskaudselt ja lihtsustatult mõistetud ilu ja tundekülluse taotlus ning rafineerimata laiatarbemaitsele ja müügiedule orienteeritus. Kitš on kunsti jäljendus.

Minupärast tagugu nad seda rütmi  tüdrukute ekstaatilise kräunumise saatel palju tahes, kuid jätku suured ja võimsad maailmahitid rahule. Truud Eric Claptoni austajad võivad tõesti saada infarkti või maruvihaseks, kui kuulevad, milliseks vastikuks kõrtsidiskoks on tehtud vaimustav hümn BEAUTIFUL TONIGHT. Kui ma seda 2kviki jubedust esimest korda kuulsin, ei suutnud ma oma kõrvu uskuda: võtta ja lihtsalt kallata sopaga üle suur laul?! Parem pole ka nende poolt labaseks rütmitagumiseks madaldatud kuulus kantrilaul Vince Gill`i Tryin` To Get Over You. Kas sellist suurte laulude hävitamist saab nimetada kvaliteetmuusikaks?

Terminaator? Mõistan, et sellise nime panid poised oma bändile kunagi Schwarzeneggeri märuli järgi, aga praegu, kui nad on juba ammu mehed, peaksid nad terminaatori pükstest olema välja kasvanud. Aga nende laulud? Miks ka mitte: „Juulikuus lumi on maas“ paneb kindlasti veel mõnegi plikatirtsu pisaraid valama ja oma kindel fännklubi neil olemas on. Aga kas nüüd nende juht ikka see õige laulja on, eks seda otsustab igaüks, kes neid kuulab. Mina ei kuula.

Metsatöll on vähemalt EESTI sõna ja nimi ning mehed pole poisikesed. Nende truuks jäämine raskele või nn trash metal`ile on kiiduväärt, aga kas selliste bändide kraaksumine ning peade pööritamine pikkade sorakate lehvitamiseks laulmise mõõtu välja annab? Räppi ei pea ju paljud laulmiseks ja kellegi Genka – mis nimi! – taidlemine pole ka just suur kunst.

Veel ühest ansambli nimest: ELEPHANTS FROM NEPTUNE – kes sellise pärli välja küll mõtles? Tundub, et 6.klassi poisid aitasid laulumehi, või on nime sünni juures käsi mängus ka suurel mälumängu sõbral ja igat tüüpi peo kaunistajast suurel väsinud lauljal?

Kuulun selle põlvkonna hulka, kes on tagajärjetult oodanud uute georgotsade, jaakjoalate, tarmopihlapite, anneveskite esilekerkimist, aga seda õnne vist ära oodata ei jõua. Seepärast peab raadio või TV teisele kanalile lülitama, kui häälitsema hakkavad peeterojad, jüripootsmanid, märtavandid ja teised nendesugused.

Mida siis teha? Panen oma televiisoris käima mõnusa ja nostalgilise video KOLM ROKISÕPRA. Aitäh, KOLUMBUS CHRIS! Või panen laulma igihalja The Beatles.“

Selline siis arvamus E.H. poolt, kes soovis seda avaldada just Meediakroonikla/kriitikla raames. Luban endale vaid ühe kommentaari: „uus Anne Veski“ sünnib ehk siis, kui „vana Anne Veski“ oma verise FSB ordeni Venemaa saatkonna uksele riputab.

Vaevalt et enne seda keegi tahab tema moodi ilmale tulla.

Ivan Makarov