Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Kivirähk on Smuuli inkarnatsioon. Andkem koos Potapenko ja Turõginiga USA-le välja ka Raimond Kaljulaid. Kanal 2 reporterid ja seksikad kitsed

-
08.09.2023

Juhtub ka nii, et inimene on andekas, aga kuidagi vaimult väike. Ja lausa füüsiliselt hale, nagu Timmu Juhan Smuuli järgi vändatud vapustavas komöödias „Siin me oleme“.

Selle taustal, mis toimub Kirjanike maja seina külge löödud Smuuliga, hakkab aina rohkem silma meie kirjaniku Andrus Kiviräha smuulistumine koos deboorastumisega. Kivirähk, nagu ka Smuul, on nagu Smuulgi kirjutanud ka väärt asju, ja samamoodi teenib valitsevat režiimi, nagu tegi suur eesti punakirjanik.

Kuna Venemaa sõjatööstusega kogu sõja kestel toimuvat äri rahastab EV kõigi aegade kõige „venevastasem“ peaminister, oli vaja kiiresti juhtida tähelepanu kellelegi teisele ja millelegi muule. Üks selline pettemanööver toimus eile Tallinna linnavolikogus, kus venestajate, pangaröövlite, valetajate ja laste pornopiltnike erakond algatas linnapea Mihhail Kõlvarti umbusaldamise. Loomulikult toetas reformierakonna algatust tema enda pärasool Eesti 200 ja reformierakonna süleloom Isamaa, mis on niivõrd limane ja roomav olevus, et meenutab juba arion vulgaris’t.

Kindlasti on Mihhail Kõlvartil oma (naši) luukerekesed ja eelmise sajandilõpu patud, aga ta ilmselgelt ei ole röövinud ei Põhja-Eesti panka ega VEB-fondi. Kõlvart ei ole ka see, kes tõi Eestisse 100 000 enamuses kahtlase taustaga venekeelset sisserändajat. Ega Kõlvart ei ole igas teises oma väites või avalduses valetanud ja vassinud. Ega Kõlvart ei solva ega laima iga jumala päev oma poliitilisi oponente, nagu Kaja Kallase leer koos tema poolt maksumaksjate rahaga kinnimakstud peavoolumeediaga.

Osaleda praegu reformierakonna naeruväärsetes katsetes umbusaldada kedagi, üritades päästa võib-olla tuhandetele ukrainlastele elu maksnud Kallase pereäri ajajast peaministrit, on häbiväärne. Sellise jälgi reeturite seltskonnaga liituda võivad ainult samasugused poliitkriminaalid. Nii et EKRE Tallinna linnavolikogu fraktsioon tegi ainuõigesti, et ei hakanud oma käsi määrima reformierakondlaste koostatud alatu paberi allakirjutamisega. Just reformierakondlased blokeerisid teiste opositsioonierakondade soovi umbusaldada Tallinna liikluskaose eest otseselt vastutavat abilinnapead Vladimir Sveti. Sest Svet ei huvita kedagi, ta on piiratud võimetega pisitegelane ja tema umbusaldamine oleks märkamatu solksatus Kaja Kallase mammutskandaali taustal. Kõlvart on pirakam kala, aga konservatiivid varganägudest röövpüüdjatega kampa ei löö.

Uppuja aga haarab õlekõrrestki, nii et täna lohistati avalikkuse ette taas Oskar Lutsu loomingu lörtsija, mahakäinud smuulilaadne punakirjanik Andrus Kivirähk. Ta on tuntud lastekirjanduses kaka populariseerija, nii et üks KK ees või taga.

Nii ilmuski täna EPL-is lugu „NÄDALA NÄGU / Andrus Kivirähk: piinlik, tüütu ja inetu“. See on Delfi toimetajate poolt päris vaimukalt pandud pealkiri, sest nendelgi on tõenäoliselt juba imelik olla, ja nad vihjasidki pealkirjas, et nädala nägu Kivirähk on piinlik, tüütu ja inetu. Täpselt minu mõtted.

„See, mida kevadel riigikogus nägime, oli kole – aga see, mida saame riigikogus näha juba järgmisel nädalal, on tõeliselt ilge. Armas taevas, kui väsitav see on! Ja kui tüütu! Ning pole lootustki, et jant lõpeks. Oh ei! Päris kindlasti kestab see veel kaua, väga kaua!“ kirjutab Kivirähk.

Kui see jutt käiks Kaja Kallase pidevast nähvamisest ja valetamisest ning endisest komsomolijuhist Randpere hämast, kes peabki kaitsma vanemaid seltsimehi ehk kommuniste, siis oleks Kivirähaga isegi nõus.

„Jandi“ all mõtleb punakirjanik Kivismuul Eesti Vabariigi seaduslikult (kui e-hääletamine välja arvata) valitud parlamenti. Et kui see Riigikogu sundlõpetada, küll siis oleks alles oravate diktatuur, nagu NLKP-l Andropovi aegu.

Aga kus sa sellega. Ei saagi seltsimees Kivirähk praegu veel „eesti natsionalistide“ represseerimises osaleda, nagu tegi Smuul, ja küüditatute häärberites elada, nagu Vaarandi.

Täiega ilge, jah.

+ + + + + + +

See meie vasakliberaalses meedias valitsev EKRE-maania tekitab vahel mitte ainult tuska, vaid teeb ka kõvasti nalja: Kroonika avaldas loo „Maailma raskeima aerumaratoni läbinud Marek Lindmaal tekkisid väsimuse tõttu hallutsinatsioonid: nägin Mart Helmet ühe kalju peal“.

Lindmaa osales raskeimas aerutamismaratonis Yukon 1000, kus tuli ekstreemsetes oludes kajakiga läbida 1600 kilomeetrit. Positiivses meeleolus Lindmaa tõdes Delfile antud intervjuus, et see kogemus oli tema jaoks äge ja ta oleks valmis veel proovima minema.

Seda liberaalsele ajakirjanikule, kelle ränk füüsiline pingutus kurnas ka tema vaimse võimekuse, küll ei soovita, sest järgmine kord võib ta näha mõne mäe otsas kaljukitse, keda peab oma pruudiks ja ronib talle järele ning korraldab midagi kriminaalset.

Liberaal jääb ka Alaskal liberaaliks.

+ + + + + + +

Delfi vahendab: EV valitsus otsustas anda USA-le välja Sergei Potapenko ja Ivan Turõgini, kuna neid süüdistatakse USA-s ajavahemikul 2013. a kuni 2022. a toimepandud kuritegudes. Ameerika Ühendiriikide justiitsministeerium esitas Eestile kirjaliku taotluse isiku väljaandmiseks mullu novembris.

Aga kas oleks võimalik Ameerikale välja anda ka ülalnimetatud vene kurjategijatelt oma karjääriks raha saanud Raimond Kaljulaidi? See kuritegelikust ärist otsene kasusaaja peaks olema paketis sees. Kaja Kallase suhtes see paraku ei kehti, aga pisisots võiks küll Ameerika riigileiva peale kolida – kokkuhoid missugune, lisaks veel puhtam ja kuivem tunne Eestisse jäänutele. Sest muidu on selline lugu, et meil on pool poliitilisest ülemkihist rubladega priskeks ja sõjakaks nuumatud.

Võiks kontrollida ka RK lähisugulast ehk Kersti Kaljulaidi, kes kohtus Kremlis sõjakurjategija ja KGB juhiga, kogu aeg reisis, on abielus kellegi luuraja Maksimovskiga, kodukeel vene keel.

Üle poole miljardi euro suuruses krüptorahakelmuses ja rahapesus osalemise kahtlusega ärimehed Turõgin ja Potapenko olid 2019. aasta europarlamendi valimistel kandideerinud Raimond Kaljulaidi suurima annetusega toetajad.

Mis riik see on, kus riigimehi rahastavad vene kurjategijad, ja nendel jääb õigust ülegi?

Ivan Makarov