Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Läti televisioon: Daugavpilsis on koostatud kohalike lätlaste hukkamisnimekiri. Vaid riigireetur võib sõjaolukorras nõuda, et Eesti elanikud oleksid agressiooni korral autota ehk põgenemisvõimetud. Tubli transsooline pani põlema vene sõjakomissariaadi

02.08.2023
Automaksust laostatud eestlaste evakueerimine sõja korral

EPL avaldas täna loo sellest, kui tõenäoline on Wagneri Lätti või Leetu tungimine. Teema on kuum ja annab toitu tuhandeteks spekulatsioonideks. Viimasel ajal ei erine meie eksperdid suurt soolapuhujatest, kohvipaksu pealt ennustajatest ja tarokaartide laotajatest. Kui üht neist uskuda, lõppesid Venemaal raketid veel eelmisel aastal. Millega tulistatakse, on täiesti arusaamatu.

Aga mida mõtlevad, õigemini milleks valmistuvad näiteks Narva taoliste hüperrussifitseeritud asulate lätlased?

Daugavpilsis elavad vähesed lätlased valmistuvad põgenemiseks ja ei välista, et neid ka mõrvatakse Wagneri sissetungi juhul kohalike putinistide poolt veel enne, kui võõrväed linna jõuavad.

Lätikeelne Tv3.lv ja venekeelne portaal bb.lv avaldasid täna loo „Mind kõrvaldatakse esimeste hulgas: kuidas Daugavpilsis suhtutakse Wagneri ohtu“. “Būšu viens no pirmajiem, kuru novāks”: kā Daugavpilī uztver “Vagner” radītos draudus? | tv3.lv

Telekanali reporterid vestlesid sealsete karjuvas vähemuses olevate lätimeelsete elanikega.

„Ma ausalt öeldes kardan,“ ütles intervjuus Daugavpilsi uudisteportaali chayka.lv peatoimetaja Innu Plavoku. Väljaandes juba arutatakse võimaliku evakueerimise plaani. „Täna hommikul kuulsin raadiost informatsiooni sellest, et meie relvajõud on valmis. Aga kui olla realist, siis ma ei tea, milleks tegelikult peab valmis olema. Ma kardan. Arvan, et olukord on väga tõsine ja risk on suur“.

Peatoimetaja Plavoku lisab, et nii mõnelgi on auto bensiinipaak täis ja varutud ka lisakanistrid. See on heaks illustratsiooniks eilsele Rahva Häälest tuntud raukkommunisti ja eesti rahva kümnete miljonite dollariga hookus-pookust teinud lünkliku mäluga pankuri Siim Kallase ettepanekule kehtestada 1000-eurone automaks, kuna autod pole lihtinimestele mõeldud.

Et kui midagi peaks juhtuma, pageksid Stenbocki rotid õigeaegselt, aga suurem osa eestlasi ootaksid oma kodudes ja taludes, millal neile külla tuleksid metsikud burjaadid, Prigožini kriminaalidest võllaroad ja emotsionaalselt ülesköetud vene šovinistidest „natsikütid“.

Kallas tahab jätta eestlased mitte lihtsalt kaitsetuks, vaid rünnaku korral liikumisvõimetuteks.

Kuidas peaksid eestlased päästma oma peresid pealetungiva vaenlaste eest? Kas ootama riigilt transporti? Te ei suuda ajalehtigi laiali vedada, molkused!

Daugavpilsi muusikaklubi Artilērijas Pagrabi omanikust ettevõtja Andrejs Fabusevics on veendunud selles, et esimestena kannatavad linnas elavad lätlased – eriti need, kes ei varja oma lätimeelsust.

„Meid pole palju ja kõige aktiivsemad on üldtuntud. Ja me oleme esimesed sihtmärgid. Paljud sattuvad mahalaskmisele kuuluvate inimeste nimekirjadesse. Minust saab üks esimestest, keda kõrvaldatakse. Arvan, et wagnerlased ei jõua veel Daugavpilsi sisenedagi, kui keegi koputab mu uksele. Ausalt öeldes mõtlen isiklikule relvale ja muule, sest niisama ma alla ei anna,“ räägib ettevõtja.

Fabusevics lisab, et tunneb Daugavpilsis kümneid teisi inimesi, keda linna hõivamise korral „kas viiakse keldrisse ja hakatakse nendelt midagi välja peksma või siis lihtsalt lastakse maha kui vastupanu potentsiaalseid organisaatoreid. See on see, mis toimub Ukrainas, see toimub kõikjal. Miks me arvame, et meil võib minna teisiti? Need on venelased, nad pole muutunud, nendel on igal pool üks ja seesama käekiri – Abhaasias, Moldovas… Igal pool üks ja seesama stsenaarium.“

Samal arvamusel on ka Daugavpilsi muusikalise kõrgkooli direktor Aivars Broks, kelle kool on üks väheseid kohti linnas, kus on heisatud ukraina lipp. „Mitu inimest, kellega olen ma rääkinud, tunnistasid, et nad ei kahtlegi, et nende nimed on kantud nimekirja, mille järgi hakatakse represseerima, kui saabub „X tund“. Seepärast nad mõtlevadki oma turvalisuse peale. Arvan, et minagi olen selles nimekirjas. Me juba teame ühest sellisest nimekirjast, mis on koostatud ja levitatud kummaliste inimeste poolt ja millesse on pandud isikud, mis kuuluvad esmajärjekorras likvideerimisele. Seal on kümmekond inimest, nende hulgas ka mina,“ räägib Tv3-le muusikalise kõrgkooli direktor Broks, kes väidab, et igaüks peab praegu mõtlema oma julgeolekule. „Lõppude lõpuks kui meid ei suuda kaitsta politsei, turvateenistus ja armee, siis meil tuleb osta automaat või revolver, et ennast ise kaitsta,“ ütles Brooks.

Head eestlased, hakake võimsalt vastu Siim Kallase soovile võtta teilt autod. See on väga kahtlaselt ajastatud. Las ise kõnnib natuke jala mõnes Eesti linnas ja tajub rahva armastavaid pilke.

Ja palve kirjanik Mihkel Mutile: ei tasu siiski võimaliku agressiooni valguses aidata surmanimekirju koostada nende võimalikele kandidaatidele Postimehes vihjates. Asi nimelt selles, et artikli variant oli eestlaste jaoks nagu ikka tasuline, rus.postimehes aga venelastele tasuta. Loos öeldakse, et „parem mitte mõelda, milline saatus tabab…“ kaht seal potentsiaalsete ohvritena mainitud nmeie venekeelset ühiskonnategelast. Aga äkki oleks parem neid nimesid mitte välja pakkuda? Muidu tuli kangesti Juuda suudluse moodi välja. Ja mõelge ikka, mida tunnevad need kaks inimest seda lugedes.

+ + + + + + +

Venemaa Tšeljabinski oblastis, kust on pärit kogu rus,delfi toimetuse tuumik, üritati panna põlema Verhneuralski ja Nagaibakski rajoonide sõjakomissariaat.

Transgender, kes vahetas mõned aastat tagasi sugu, viskas sõjakomissariaati süütevedelikuga pudeli, kuid tuli ei jõudnud levida, kui juba said jaole FSB töötajad. Nad arreteerisid 38-aastase Darja, kes varem oli Dmitri. Ehk nüüd vale-Dmitri.

Eelmisel ööl aga üritati süüdada Kopeiski linna sõjakomissariaati Tšeljabinski metallkonstruktsioonide tehase inseneri Irina R. poolt.

Mõlema juhtumi puhul võimud väidavad, et naistel olid võlad ja neile maksti.

Kas see ongi nii lihtne, ei oska öelda. Sõjakomissariaatide süütamised on Venemaal praegu igapäevane nähtus – noori aetakse rindele otse hakkmasinasse, pojata-meheta jäävad emad ja naised ei ole mitte kõik müüdavad.

+ + + + + + +

Postimees avaldas täna mõneti riskantse loo „Tuntud poplauljat süüdistatakse seksuaalvägivallas“.

Leht vahendab: „Kolm endist tantsijat kaebasid laulja Lizzo kohtusse, süüdistades teda seksuaalses ahistamises ja vaenuliku töökeskkonna loomises. Tantsijad väidavad, et Lizzo survestas ühte neist Amsterdami klubis alasti esinejat puudutama. Lizzo, kes on tuntud oma kehapositiivsuse ja kehakaalu ülistamise poolest, kritiseeris ühe tantsija kehakaalu ning hiljem vallandas ta, kui tantsija ühte koosolekut haigestumise tõttu salvestas.   Popstaari süüdistatakse ka religioosses ja rassilises ahistamises, põhjendamatus vangistamises, majandusliku toimetuleku õõnestamises ja veel mitmetes muudes kuritegudes.“

Kuidas siis nii? Kas Postimees on rassistlik ja homofoobne sallimatu väljaanne?

Vaadake laulja pilti ja saate kõigest aru. Ärge ajage ainult kellegagi segamini, kuigi sellise inimese jaoks nagu BSH, nagu kirjutasid ajalehed, on tegemist „paksu neegriga“.

Kuidas võib Postimees nõnda häbistada rõhutud rassi esindajat, süüdistades teda rassismis, lisaks veel seksuaalvähemuse esindajat, süüdistades teda seksuaalses ahistamises, ja ka lihtsalt äärmiselt paksu naist, süüdistades teda teise inimese kehakaalu mõnitamises?

Lõpetage see ära, vihakõneseadus tulekul!

Kirjutage parem veel midagi keskealisest valgest eesti heteromehest, see on ju peavoolumeedia jaoks nii ohutu.

Ivan Makarov