Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: õhupuuduses vaevlevad Delfi ja Postimees jätavad ühendtoimetuse mulje

-
16.08.2023
Džässi maailmanimed EKRE arvamuslaval Paides. Gerli Tali foto

Möödunud Paide arvamusteta festival andis peavoolumeediale järjekordse ettekäände rünnata EKREt. Rahvuskonservatiividega on selline asi, et nendele tullakse meedias kallale niikuinii – selle eest, et nad osalesid, või selle eest, et ei osalenud. Siin meenutab eesti liberaalmeedia vene pätte, kes üksikult öiselt möödujalt suitsu küsivad: sõltumata sellest, kas ta annab suitsu või keeldub, pekstakse inimene läbi. Ja on äärmiselt kahetsusväärne, et meie arvamusruumis on Postimees ja Delfi üks ja seesama suitsu ettekäändel tüli noriv öine pätikamp.

Kui ühel vikerkaarega õnnistatud päeval kaoksid konservatiivid maamunalt – ka siis hakkaks mõni liberaalajakirjanik konvulsioonides kägisema „EKRE, EKRE!“, isegi kui need oleksid tema viimased sõnad selles maises elus ja tema surivoodi kõrval seisaksid mornide nägudega sugulased, oodates inimese viimset soovi.

Ausalt, head peavoolumeedialased, pöörduge abi saamiseks spetsialisti poole. Teil on tõsine probleem, eriti äge foobia, teie tervis on ohus, kuna teie sallimatu aju eraldab kogu aeg tervet teie organismi – ja, mis veel hullem, lugejate hinge mürgitavaid toksiine.

Seekord asjaolu, et ainus EKRE esindaja Paide eelarvamusfestivalil oli Jaak Madison ja Martin Helme sellest osa ei võtnud, puhus peavoolumeedia ajakirjanikesse lootuse, et nad on ühtlasi veel ka võimekad poliittehnoloogid ja suudavad vastandada omavahel EKRE liidreid, nagu mängiti keskerakonna Kõlvarti tiib Ratase tiiva vastu. Teie meeli, mu endised kolleegid, juhib väike pähklisuurune oravaaju, mis andis meile juba 100 000 uut umbkeelset elanikku, FSB juhitud „koosviibimise“ erakonna, kinkis putinistlikule punapinskaritest „vasakparteile“ riigitoetuse, riigikogule Tšaplõgini ja Jevgrafovi ning „kuldhordi“ moodustamise reaalse perspektiivi savisaarluse varemetel. Tallinna linnavalitsus Svetiga eesotsas kaevas eestlaste pealinna üles nii, nagu oleks tegemist Pihkva oblasti sealägaga väetatud kartulipõlluga, ja lubas ehitada Lasnamäele uue verejanulise Moskva patriarhaadi propagandakeskuse.

Ja teie muudkui tahate veenda eestlasi, et nende eest ainsana tõeliselt seisev EKRE on saatanast ja püüate rahvuskonservatiivide erakonna juhtkonda lõhestada, nagu keskerakonda. Vaadake, erinevalt vaimselt täiesti süldistunud „mugava mehe“ Jüri Ratase endiste nõukogude rahvusest savisaarlaste jõugust ei ole EKRE juhtide hulgas mitte ühtegi tiblat. Mitte ühtegi, minge te vihast ja ihast kasvõi lillaks.

Aga katse lüüa arvamustevaba festivali pinnal kiil EKRE juhi ja EKRE eurosaadiku vahele on ikka nii lapsik, et üritajaid ei tahaks nahutadagi, sest nad näevad ikka väga hädised välja. Tuleks pöörduda lastekaitsesse.

Tühistajate ajakirjandusmaja ehk Delfi-EE poolt ilmus täna lugu „Valjuhäälsed keskealised poliitikud häirisid festivalikülastajaid“.

Ekvard Joakit kurdab: „EKRE korraldas juba teist aastat jutti arvamusfestivalil osalemise asemel alternatiivse ürituse. Otse pärisfestivali aia taga. Ametlikes aruteludes osales konservatiividest vaid Jaak Madison. Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist ütleb, et nemad pole EKRE festivalil osalemist kuidagi takistada püüdnud: „Absoluutselt mitte! Me väga ootame neid.“ Praegune lahendus on puhtalt EKRE enda soov. Sealjuures märgib Tammist, et eristada tuleb ka EKRE peakontorit ja partei Paide osakonda. Peakontorile saadeti ametlik kutse osaleda erakonna esimeeste debatis ning teistes poliitaruteludes. „Nad keeldusid, öeldes, et see on juhatuse otsus, ja rohkem ei põhjendanud,“ selgitab festivali korraldaja.“

No nii: esiteks ärgu härra Tammist nii väga eristagu EKRE peakontorit ja Paide osakonda. Jäägu see märg unenägu, nagu ka konservatiivide liidrite vastandamine, liberastlike seksuaalfantaasiate valdkonda. Aga härra Tammisti suhtumine a la „me väga ootame EKREt“ on muidugi sümpaatne ja tervitatav. Te väga ootasite – me tulimegi. „Väga“ tulime.

Mis jälle viga? Et ei läbinud „keskuse“ tsensuuri? Ei kavatse ka edaspidi seda teha.

Ja „pärisfestival“ oli ju ka omakorda otse EKRE ürituse aia taga. Ja EKRE kahepäevane arvamuslava töötas eramaal, aga mitte nii, et mingi mitmesajapealine mansa lendas Paidele peale, pani kinni peatänava, et seal süüa, tekitas linlastele lakkamatut peavalu, tallas surnuks niigi põuast räsitud muru.

Ja EE autor Joakit, teie pealkiri on ju ebatäpne. Mitte „valjuhäälsed keskealised poliitikud“, vaid lausa valjuhäälsed (sest eestikeelsed) keskealised valged eesti heteromehed. Ärge kärpige midagi peavoolumeedia vaenukõne toteemi. Mis aga puutub sellese, et EKRE esinejad „häirisid festivalikülastajaid“, siis vaevalt et näiteks oma lapse tervishoiusüsteemi süü tõttu kaotanud ema jutt oli valjuhäälne, klaverilegendi Tõnu Naissoo akustilise duo maailmatasemel esinemine ei olnud ka mitte kõrvulukustav. Kindlasti häiris rahvuskonservatiivide etteaste vasakäärmuslikke ja homoaktiviste, aga just kõlanud arvamuste pärast ajal, kui ümberringi arvamusi ei kõlanud, kui välja arvata K. Kaljulaidi avaldus selle kohta, et Eesti peab importima Aafrikasse oma lugu ja oma lootuse. Ta tõesti arvab nii ja meil tõesti oli selline „president“ tervelt 5 aastat.

Kui EE autor Joakitt arvab, et „keskealiste“ inimeste jutt on ligimestele häirivam, kui teiste vanusekategooriate esindajate oma, siis kannatagu vaid natuke, kuna kuldne keskiga pole temagi jaoks mägede taga. Aga üldiselt on tegemist ealise sallimatuse propageerimise ja üleskutsega keskealiste diskrimineerimiseks. Just sellised „sallijad“ te oletegi. Ei halasta te ei Kalle Grünthalile ega Kaja Kallasele. Kohutavad silmakirjalikud delfistlikud ksenofoobid olete.

Ega teinegi, esimesega konkureeriv ajakirjandusmaja ei jäänud EE-st oma ekrefoobias maha. Eile ilmus e-Postimehes lugu „Vajame rohkem Madisone, kes trumpavad Helmed üle“. Täna avaldati paberist Postimehes sama lugu „Madison trumpas Helme üle“.

Mis juhtus, sõbrad? Kas Madison „trumpaski“ juba tänaseks üle, ühes isikus ja kloonimata? Kas eile helistati toimetusse oravate parteikomiteest ja käratati – lolliks olete läinud? Vajate rohkem Madisone, nagu ühest oleks vähe? Tahate meie vastaste leeri suurendada?!!!

Loo autor Külli Kapper kirjutab: „EKRE Paide osakonna kohtumine valijatega eramaal vallimäe servas oli arvamusfestivali ajal häirivalt valjuhäälne ja festivaliga koostööd ei teinud.“ Huvitav, kes kelle pealt maha kirjutas – Postimehe Kapper EE Joakiti pealt või vastupidi? Või mõlemad võtsid aluseks valitsuse poolt laiali saadetud kontkava?

Peab märkima, et „külastajate häirimine“ väljendus selles, et EKRE platsile kõik soovijad ei mahtunud ja seega paljud kuulasid ja küsisid rohelise heki tagant. Asjalikult ja pooldavalt, vähemalt laupäeval, kui ma seal ise viibisin. Koos maailma parimate orkestritega esinenud muusikutega muide. Keda te seal mõlemas väljaandes üksmeelselt ei maini. Tühistamismasinad, aga mitte ajakirjandusväljaanded. Putini meedia tase.

Aga see Kapper kirjutab: „Madisoni juhtum viitab, et europarlamendi töökultuurist kosutust saanud ja Euroopa taevas tiibu sirutanud poliitikut on raske suruda tagasi EKRE umbsesse telki, mis on teistsuguste arvamustega inimestest eemal, festivali värava taga.“

No kuulge, Postimehe professionaalid – kord te kurdate, et EKRE segas arvamustetafestivali külastajaid valjuhäälsusega, ja kohe sealsamas väidate, et EKRE „oli teistsuguste arvamustega inimestest eemal“. Kas siis oli valjuhäälne või kostus eemalt? Ja missugune „Madisoni juhtum“? Kas Jaaguga on midagi juhtunud? Ja mis „umbsest telgist“ jutt? Telk oli lahtine, õhk värske. Õnneks oli Külli Kapper oma ängi ja umbse päeva tõttu higiga segunenud odava parfüümi lehaga kusagil eemal.

„Isoleeritud ja oma mullis tegutsev EKRE on ohtlik pigem Eestis… Järsku aga ikkagi on Madisonil aeg ELi seaduste ja sõnavõttude keskelt Eesti poliitikasse püsivalt naasta ja EKRE tagatuba veidi tuulutada,“ kirjutab Kapper.

Kuulge, mis teil selle õhuvärgiga on? Tunnete õhupuudust? Äkki on kopsud haiged? See võib juhtuda ka depressioonist, tigedusest ja intellektuaalsest piiratusest.

Mina mulle Postimehe toimetuse poolt jagatud tunnistusele ja aule tuginedes väidan, kui selle auväärse väljaande aasta arvamusliider: minagi esinesin Paides sealsete konservatiivide palvel. Peavoolumeedia probleeme ma ei käsitlenud, aga Postimehele soovitan: tuulutage oma toimetuse tagatube, nagu teie enda töötaja soovitab. No kopitab täiega.

Sest mingit õhupuudust Paides ei olnud, seega lämbumisoht valitseb teie ajakirjandusmajades.

Ivan Makarov