Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Paide linnas on kanda kinnitanud stalinliku vilepuhumise festival. Katri Raik keskerakonna esimeheks! Lenda, Gagarin-Paljamar! Venemaa ei luba enam umbkeelseid võõrlapsi kooli. Makarovi konto kaaperdamine on „arvamusfestivali“ loogiline jätk?

-
17.08.2023
“Me arvame, et arvame, me arvame-e-e-e-e, et ar-va-meee! “

See on ikka täiesti uskumatu, missugune sallimatus pesitseb meie ametlike sallivuslaste ahtunud hinges, kuidas nad tahavad kontrollida teiste inimeste arvamusi ja veendumusi.

Riigikogu liige Kalle Grünthal kirjutab sellest, kuidas Paide „arvamusfestivali“ korraldajad üritasid võimuesindajatele kaevates keelata ära ERAMAAL toimunud rahvuskonservatiivide arvamusürituse:

„Nimelt kuskil nädal aega enne ürituste toimumist sain Paide linnavalitsuselt teate, Kaspar Tammist on saatnud neile järgmise sisuga kirja:

„Kirjutan Teile, sest tunnen suurt muret 2023 aasta Arvamusfestivali toimumise osas. Nimelt on internetis avalikult leitav, samal ajal ja sisuliselt samas kohas toimuv avalik üritus, mis oma sisult ega korraldusest ei ühti arvamusfestivali väärtuste ega hea arutelutavaga… Internetis avalikult leitava info alusel on aruteluala number 18 (vt. kaarti manuses) vahetus läheduses (Posti tn. 8) toimumas konkureeriv avalik üritus. Soovin antud teema osas Paide linnavalitsuse seisukohta, kas Te lubate antud üritusel toimuda ning neile loa väljastada, kui seda taotletakse ning mida võtate ette arvamusfestivali sujuva toimumise tagamiseks nimetatud tingimustel. Kaspar Tammist, Arvamusfestivali eestvedaja.“

Tuli siis mul linnavalitsusse kohale minna ning selgitada, et eramaal toimuvale üritusele ei peagi linnavalitsusest luba taotlema, sest seal võin ma ilma igasuguse loata korraldada ükskõik mis üritust, kas või pulma… üks päev enne ürituse toimumist helises mul telefon. Võtnud kõne vastu, sain teada, et minu tegemiste vastu tunneb huvi Lääne Politseiprefektuuri patrullitalituse juht. Vestlesime sõbralikult ning politsei hinnangul ei olnud neil EKRE ürituse toimumise osas mingeid probleeme. Ilmselgelt ei tundnud politsei minu isiku vastu lihtsalt niisama huvi, vaid tegemist oli Arvamusfestivali korraldajate viimase katsega takistada EKRE ürituse toimumist,“ kirjutab Kalle Grünthal.

Muide, Lauri Hussar oli ka kohal ja oleks võinud seal kõigi teisitiarvajate mikrofonid kinni keerata, nagu tehti viimasel ajal Riigikogus.

Noh, seltsimehed demokraadid, liberaalid, koputajad ja muud arvamusmasuurikad – Venemaal tungib politsei näiteks eragaraažidesse ja erakorteritesse, kus toimuvad valitsuse poolt keelatud arvamuslaulude esitajatest muusikute kontserdid. Seltsimees Tammist, minge kohe Venemaale nende kogemustega tutvuma! Seal aga tuleb kaevata mitte linnavalitsusse, vaid kohe FSBsse. Ka väärib uurimist meie Johannes Loti, Rein Ristlaane ja teiste ENSV arvamuselu korraldajate hinnaline kogemus. Uurige Glavliti toimumismehhanismi ja Roskomnadzori praegust mõjutushoobade uhket, kogunisti letaalset arsenali. Põhja-Korea ja Stolitsa lehtede kogemus, ERRi riigimeedia arvajate selekteerimise põhimõtted kuluvad ka marjaks ära.

Pihkva oblastis püstitati just mälestusmärk Stalinile, kes ka oli arvamusvabaduse suur entusiast. Tallinna kirjanike maja seinal on ühe tema ülistajast muheda selli profiil.

See kõik on Eesti Vabariigis juba reaalne ja legaalne!

+ + + + + + +

Narva linnapea Katri Raik on üks lõputult põnev persoon. Kord võitleb ta regionaalministri Riina Solmani plaanide vastu nimetada ümber okupanditänavad, kord on ümbernimetamise poolt, kord jälle sogab vett Narva linnavõimu poolumbkeelses nõukogude mudatiigis, olles ei liha, kala ega halal või koššer. Nagu too väike tegelane „Muumia“ filmist, kes koletise ees värisedes kõik religioonide sümbolid ette näitas, mis ta kaelas rippusid. Proua Raigi avarale kaelale mahub neid erinevaid sümboleid rohkem, kui tavainimese kaelale.

EPLis ilmus lugu „Katri Raik tänasel aastapäeval: esialgu oli Narva inimestel valus. Tank oli „meie tank“.

No näete, kui mugav: umbkeelsed narvalased näevad, et nende linnapea nimetas tapamasinat valitsuslehe pealkirjas „meie tankiks“ ja kaitses selle fänne, kellele valitsus haiget tegi! Milline paindlikkus, milline libedus ja hülgerasvaga kokkumääritus! Või, nagu ütlevad narvakad, „kakaja hitrožopostj!“

Raika tekst on imal, ilge, brutaalne ja loomuvastane:

„Täna saab tõepoolest aasta päevast, kui valitsuse otsusel viidi muuseumisse Eestis viimane nõukogude tank T-34, mis oli vabas ruumis eksponeeritud. See oli Narva ja Jõesuu teel, aadressiga Jõesuu tee 175. Ilmselt oli see ühtlasi ainus tank maailmas, millel oli oma aadress. Tõsi, esialgu oli Narva inimestel valus. Tank oli „meie tank“, erinevatel põhjustel võtsid (ja võtavad) inimesed seda kui osa oma identiteedist, oma juurtest. Kindlasti olid valitsusel omad argumendid, miks kiirustada. Olen tänini veendunud, et selle otsuse pidanuks vastu võtma linnavolikogu…“

Oh seda sotsist vingerjat, kes räägib veel mingisugusest veendumusest! Et äkki ei olekski volikogu võtnud vastu roodinavastast vastikut otsust… Aga kuri vabariik teisaldas roomikutega Aljoša.

Teisaldas maailma mastaabis unikaalse (oma aadressiga!) vaatamisväärsuse. UNESCO maailmapärandi registreerimata jäänud osa. Kas Raik lihtsalt „ei jõudnud“?

„Meie tank“, „osa inimeste identiteedist, nende juurtest“… Braavo, poliitiline libedik! Braavo! Kas kõik Narva elanikud on zombid, kel nina kohal kahur? Ja mis “tähtpäev” see tapamasina äraviimine on, et linnapea lausa tähistab seda “suures meedias”? Kas Stalini surma tähtpäeval ei tahaks natuke ulguda ja ennast vigastada? See oleks sama vahva.

Katri Raik oleks ideaalne esimees keskerakonnale – paneks jaanipäevaks jälle selga vene lipu värvilise kleidi, kaitseks edaspidigi „vabastajate“ auks nimetatud tänavaid ümbernimetamise vastu, sekka öeldes midagi kiitvat eesti keele aadressil. See, et Raik on SDE liige, ei sega ühtegi. Keskerakonnal on sotside näärmed ja sotsidel keskerakonna sfinkterid. Karjerist Belobrovtsev läks SDEst keskerakonda üle, et saada aselinnapea palka. Vene kuriraha peal kerkinud Kaljulaid läks keskerakonnast SDE-sse. Mis vahet seal on, vääriline vahetus komsomolile.

+ + + + + + +

Viimastel nädalatel on Eestis parasiteeruv „vene maailma“ propagandameedia ujutanud interneti üle zombide defilee aktivisti Zoja Paljamari koduigatsuse oiete ja aktivisti hapnikumaskis fotodega, nagu tähistataks Jüri Gagarini juubelit ja kosmonautikapäeva.

Eesti ja oma kodumaa vahet sõelunud aktivist jäi äkki Venemaal põduraks ja tahab koju Eestisse, mille okupantide ja rõhujate mälestust hõõrus ta kogu aeg eestlastele nina alla, et näete, eesti noored, me siin kanname nende kangelaste portreesid, kes teie vanaemasid ja vanaisasid küüditas ja seina äärde pani.

Loomulikult sõitis Paljamarile külla Yana Toom, kes teda seal toetas, poputas, õeks nimetas ja abi andis. Et estofoobne Venemaa kodanik saaks naasta oma suure kodumaa Batli kolooniasse, et siin jälle provotseerida ja ässitada.

Yana Toom esindab juba aastaid Euroopa Parlamendis mitte teda valinud eesti kodanikke, vaid Venemaa ja selle kodakondsete (ka vaimsete) huve. Ja nende huvid on Eestis pingeid õhutada ja kremljadide kaamerate ees vodeville esitada.

Toom oma järjekordses putinoidlikus loos „Elamisloast ilmajätmine: keda paneb muretsema see, mis saab inimesest võõras riigis?“ keerutab jälle tolmu „torbikunaise“ ümber, see selleks. Nüüd ühtäkki on Venemaa „võõras riik“, hea nali, nii Paljamari kui Toomi enda kohta. Venemaa võttis kõik N.Liidu endised kodanikud enda kanda, mida te kiunute?

Ja keda paneb muretsema see, mis saab meie eesti inimestest nende enda riigis? Ehk EV kodanikest Eestis? Kusjuures Toomi jaoks, kes on saanud eesti kodakondsuse häbiväärse ja jultunud sohi teel, oma ema esildisel ja riigireeturi Savisaare šantaaži tulemusena, on Eesti sama palju „oma“ riik, nagu kuuseriisikas seda uuristava ussi jaoks. Kõht täis ja metaboliidid sinnasamasse. Ta käitub aastaid nagu okupant, ja lömitavad eesti peavoolumeedia argpüksid annavad talle kogu aeg pinda Eestimaa puhtasse kehasse küüneviha ajamiseks.

+ + + + + + +

Venelased võitlevad oma niigi globaalse vene keele eest vene riigis ja „vene maailmas“ nagu burjaadid Butšas.

Kolmapäeval tegi Venemaa inimõiguste nõukogu juht Valeri Fadejev uudisteagentuuri „Rossija Segodnja“ pressikonverentsil jõulise avalduse: umbkeelseid migrantide lapsi ei tohi enam võtta vastu Venemaa koolidesse, enne kui „sisserändajate poegadel“ vene keel selge.

„Seadus ei luba lapsi kooli mitte vastu võtta, ja seda seadust tuleb muuta. Seadusesse tuleb sisse viia tingimus „mitte võtta kooli vastu vene keelt mittevaldavaid lapsi“.“

Umbkeelsed lapsed tuleb saata keelekeskustesse, kus nad õpiksid vene keele selgeks, ja alles siis lubada kooli. Vastavad keelekeskused avatakse aga alles tuleva aasta septembris.

Eestis aga võetakse eesti koolidesse kõik soovijad, kuigi eesti keele eksistents on ohustatud umbes 500 korda rohkem, kui vene keele olemasolu. Ja mis kisa siin tõuseks, kui eestlased hakkaksid kaitsma oma laste keelekeskkonda!

+ + + + + + +

Loomulikult jätkub Venemaal üksikute mõistlike initsiatiivide kõrval täielik hullumaja, rahvas on muudetud vilepuhujate, koputajate ja pealekaebajate alatuks jõuguks (eestlastel on see alles ees, kui võetakse vastu „vaenukõne“ tsensuuriseadus).

Eriti õelad on sealkandis vene sõjaveteranid, pensionärid ja muu putinismi kõdunev substraat. Smolenski oblasti duumasse kandideerib keegi Aleksandr Zelenski, kes on linnavolikogu liige. Eilsel suurkohtumisel valijatega kargas saalis püsti üks pensionär, kes ütles, et kandidaadi perekonnanimi „on solvav patriootide ja SVOs (sõjalise erioperatsiooni) osalejate jaoks“ ning „kandidaat Zelenski tuleb valimistelt kõrvaldada – või siis ta peab lakkama Zelenski olemast“.

Smolenski oblasti duuma spiiker Igor Ljahov sekkus ja ütles, et iga vene kodanik saab kandideerida perekonnanimest sõltumata. Vihane pensionär lahkus protesti märgiks kisaga saalist.

Jedinaja Rossija“ selgitas RIA Novostile, et „linnavolikogu saadik Aleksandr Zelenski ei vastuta sama perekonnanimega isikute eest, ka Vladimir Zelenski eest, ja oma perekonnanime vahetada ei kavatse.“

Keskerakonna sõsarparteis selgitati RIA Novostile, et Aleksandr Zelenski sugupuu viib Kubani kasakate kanti.

Huvitav, aga Volodõmõr Zelenski on näiteks juut, mitte kasakas…

Vene kommentaatoritele tegi asi kõvasti nalja. Näiteks arvati, et eesnimi „Vladimir“ siis ka ei kõlba, kuigi Putin on ju lausa „Vladimir Vladimirovitš“.

Üks aga kirjutas: „Hea, et gaasimaski leiutas Zelinski, muidu oleks keelatud ka selle kasutamine“.

Nii et kullakesed eestlastest fuckikontrollijad FB-s: kaaperdades eile Ivan Makarovi konto ja saates libakontolt minu pildi alt inimestele kutseid ja lolle küsimusi, mõelge sellele, et Makarov on levinud perekonnanimi, eesnimest Ivan rääkimata. Ja sellenimeliste hulgas võib olla nii sotse, ultraliberaale ja kogunisti homoseksuaale.

Mille eest karistate te nõnda oma elektoraati?

Ivan Makarov