Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Reformierakonna reiting võib tõusta 100 %-ni. Jaak Juske elab 25 aastat kauem, aga keda see kotib? Targad eesti eksperdid süüdistavad juut Girkinit antisemitismis. Kas Eestis reklaamitakse joogina ninasarviku uriini?

19.07.2023
Kas samuti eestlastele mõeldud reklaam?

Tänased eesti uudised on oma loogilises seotuses vastupandamatud. Eesti majandus langeb, reformierakonna populaarsus tõuseb. See on sama loogiline, kui mõnel mehel langeb (ei tõuse), aga naised ja teised mehed jooksevad tema peale murdu. Kui mõni isik lõhub pidevalt autosid esimesel proovisõidul ja reostab salongi, siis äkki usaldaks tema kätte endagi auto ja pärast kirjutaks tänukirjad nii Norstati kui ka riigikantseleisse?

Eesti ametlik propaganda ja seadusloome on varsti juba äravahetamiseni sarnane Putini omaga: elu muutub vaesemaks, sõjas langeb kümneid tuhandeid noori venelasi, roimarid on vanglatest välja lastud ja nendele on antud relvad, kodumaist siidrit ja jogurtit juues surevad venelased nagu kärbsed, vihakõneseadused on ülitõhusad ja iga teine elanik on vilepuhuja, väärikad kunstiinimesed ja muusikud on pagendatud, opositsioon kuulutatud välisagentideks, Navalnõi jääbki istuma, autoturg on hõivatud jubedate hiina ja vene käuladega – aga üle 80 % rahvast toetab tänutäheks sõda, presidenti ja tuumapommi heitmist.

Kuid meie peavoolul ja SotsiDEloogidel on siiski veel arenguruumi: näiteks Tšetšeenias ja Marimaal sai Putin mingitel valimistel üle 100% hääli. Ilmselt saadakse meilgi see number kätte.

Edasi, Norstat & Co! Aina edasi, Tema Oravaliku Kõrguse poole!

+ + + + + + + +

Laste- ja eestlastevaenuliku koalitsiooni pisem, aga ehk see-eest ka mürgiseim liige SDE üritab oma valijate jaoks mõruda  pilli magusaks teha. Mitte et valgete eesti heteroinimeste tunded ja vajadused lauristinlastele korda läheksid – ei, eesti matse põlatakse täiega – kuid järgmisel aastal tulevad ju jälle valimised, siis veel ühed valimised, ja tahaks veel nendesamade valijate kulul liugu lasta ja neid pärast mõnitada.

Sots Jaak Juske esineski Õhtulehes looga „Eesti rahva lõpu üle halajad unustasid ühe tähtsa asja“.

Loomulikult näib sotsi jaoks mure oma rahva ja laste tuleviku pärast mingi mõttetu halana, sest punaste ideaalid ei ole 1917. aastast ju põhimõtteliselt muutunud: kirikud lautadeks, leib proletariaadile, kulakud mulda – siis kõik ühise teki alla ja aidaa maailmarevolutsiooni tegema koos meile siia tarnitavate Eritrea seltsimeestega!

„Alati, kui kurdetakse, et meil on sajandi madalaim sündimus ja Eesti rahva lõpp lähedal, unustatakse prognoositava keskmise eluea tõus. Viimase sajandiga on see tõusnud umbes 25 aastat ehk me elame terve põlvkonna jagu kauem, kui meie esivanemad iseseisvuse algusaastatel. See on olnud väga võimas ajalooline spurt, mis pealegi jätkub. Seejuures on oluliselt suurenenud ka tervelt elatud aastate arv,“ kirjutab Juske.

No et rahunege, eestlased, me ju elame veerand sajandit kauem, kui oli katku, tiisiku ja süüfilise ajastul, ja elame hästi, see tähendab ilma nende vastikute lasteta. Kui hakkame endale alla laskma, hoolitsevad meie eest robotid, kes meiega ka seksivad, nagu lubas Kersti Kaljulaid. Hetkeks, kui saavad otsa ka need 25 aastat, on meie Eestimaa juba täidetud kellegi lastega – nad ei tee tühja tööd ja on mustas öös nähtamatud.

Aga sots jääb ikka lõpuni sotsiks: kui mina veel alles Tartu vene algkoolis käisin, korrati nii tundidel kui ka ajalehtedes kogu aeg seda, mitu korda oli näiteks 1960. aastaks kasvanud Venemaal elektritootmine võrreldes tsaari ajaga. Ja kasvaski lausa mitu korda! Kõik olid uhked ja sillas.

See Juske ka võrdleb uhkusega keskmist eluiga saja aasta taguse olukorraga. Sovett kuubis, see on ravimatu.

Kui jumal ütles „Rohkenege ja paljunege“, tegi ta ränga vea, unustades lisada, et ärge ainult sotse sünnitage.

+ + + + + + +

Eile oli eesti peavoolumeedias tõeline „Girkini päev“. Meie eksperdid tõstsid seekord tähendusrikkalt oma sonkimisest kõvera sõrme ja laususid tähendusrikkalt, lausudes „marurahvuslane Girkin“.

No et (maru)rahvuslased ongi sellised, et tulistavad alla reisilennukeid, tapavad inimesi ja on kohutavad kaabakad, nagu see Girkin.

Eesti Ekspress avaldas loo „Marurahvuslane Girkin: ukrainlased ründavad jälle! Rohkem, kaugemale, tugevamini!“ Autoriks Hannes Rumm.

Mis rahva marurahvuslasest jutt, härra Rumm? Hea küsimus, mis?

Postimees astus samasse ämbrisse, aga veel sügavamale ja suurema kolinaga. Seal ilmus lugu „TOOMAS ALATALU / Girkin lahendab Vene võimukriisi antisemitismi abil“.

Hea härra Alatalu mainib näiteks üht Girkini ja tema Vihaste Patriootide Klubi rahvusteteemalist pretensiooni: „Miks peavad rindel sõdima vaid venelased ja teised Venemaa põlisrahvad, samas kui Kesk-Aasia ja Kaukaasia rahvad ei pea seda tegema?“

Kohe selgitan, miks Kesk-Aasia rahvad ei pea minema rindele. Vaadake, lugupeetud politoloog, poliitgeograafilises tähenduses ja ÜRO liigituse järgi hõlmab Kesk-Aasia Kasahstani, Kõrgõzstani, Tadžikistani, Türkmenistani ja Usbekistani, mis on ammu N.Liidust välja astunud. Mis kuradi pärast või mandaadi alusel peaksid need rahvad sõdima vene vägede koosseisus Ukraina vastu? Nendest rahvustest Venemaa elanikud on enamasti ikka oma riikide kodanikud, nad on ajutiste elamislubadega võõrtöölised või lausa illegaalid. Mille alusel saaks neid saata rindele? Kas Eestis elavad sadakond tuhat Venemaa kodanikku hakkaksid sõdima Eesti eest Venemaaga?

Edasi kirjutab Toomas Alatalu paraku mõnevõrra segaselt: „Enamik Girkini enda avaldusi on konkreetsemad, sest ta mainib ka mehi nimeliselt ja tegeleb kahe rahvusega: venelaste ja juute ja juudi päritolu isikutega.“

Ma nüüd lugesin seda fraasi nii õigetpidi, tagurpidi, põiki jne. Ja ikka aru ei saanud. Minu jaoks on see liiga sügavamõtteline. Ja kuidas nüüd „juudi päritolu juut“ Girkin on ühtäkki antisemiit?

Jah, Prigožin on juut, Surovikin on juut, seal on neid rohkemgi, miks siis ei või nende rahvust mainida? Kadõrov on tšetšeen, ja keegi seda ei salga. Juudid ei ole ju mingi salasekt ja isegi reformierakonna valitsus ei ole Prigožini rahvust salastanud 75 aastaks, nagu ta tegi tuntud juutreformierakondlaste hiigelvargustega.

Perekonnanime Strelkov võttis isa järgi Girkin oma vanaemalt. Girkin on puhtal kujul mägilasjuutide perekonnanimi, kes elavad Põhja- ja Ida-Kaukaasias (Dagestan, Tšetšeenia, Kabardino-Balkaria, Azerbaidžan). Nad on Toora kummardajad, kes peavad oma koduhälliks Midiani mägesid. Iisraelis elab umbes 70 000 girke, Venemaal – 20 000.

Väidetav „antisemiit“ Girkin ei ole siiski juutide hulgas populaarne. Siin tsitaat ühest temale pühendatud avalikust loost:

„Endine MOSSADi agent Igor Girkind avastas Venemaa eriteenistuste survel äkki oma „vene“ päritolu ja reetis juudi rahva. Sellelt renegaadilt on juba võetud Iisraeli kodakondsus ja tema nimi on neetud kogu maailma juutide poolt. Erakorraline ja täievoliline Iisraeli saadik Ukrainas Reuven din El esines Kiievis seoses Malaisia lennuki allatulistamisega ametliku kõnega, kus väljendas ka kahetsust, et Iisraeli ja Ukraina vahel ei ole sõlmitud ekstraditsioonilepet, mille alusel saaks deporteerida Girkinit Iisraeli, kus tema üle oleks mõistetud kõige rangemat kohust.“

Nii et ärge te selle Girkini „antisemitismiga“ nüüd üle pingutage. Ei tasu ammutada informatsiooni ainult Roskomnadzori poolt kontrollitavatest allikatest. Me tegelikult ei tea, on Gikin ikka endine MOSSADI agent, on ta topeltagent või kes iganes. Miks ta on peaaegu kõikjal, kus valatakse verd, tapab inimesi, ja kuidas ta siis ise iga kord terve nahaga pääseb.

+ + + + + + +

Eesti meedias avaldatakse väga palju reklaami. Vahel aga jääb mulje, et mõni selline ettepanek osta ja tarbida ei ole adresseeritud ei eestlastele ega üldse Eesti elanikele.

Mulle hüppas Postimehe portaalis näkku „Fanta“ reklaam, aga kas selle avaldamiskoht ja –riik on ikka õige?

Milleks avaldada eestlastele mõeldud väljaandes rõhutatult välismaalastele suunatud reklaami? „Fanta“ levitagu sellist agitatsiooni Aafrikas ja okupeeritud euroriikides. Miks peaks selline plakat ajendama mind seda kaupa ostma? Kui firma ei pöördu oma siinsete tarbijate poole, siis tegemist on lihtsalt ülbe globalitsliku (ei ole trükiviga – I.M.) propagandaga. Jooge ise oma ninasarviku pissi värvi keemialahust.

Sellisel moel võiks reklaamida näiteks Kongo ja Zambesi suudmetes elavate hõimude hirsist kääritatud õlut pombe. Siis ma isegi prooviksin.

Aga praegu – ei, aitäh pakkumast.

Ivan Makarov