Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Riigikogu keskerakonna fraktsiooni liige ründas vene eriteenistustega seotud väljaandes eesti vabadusvõitlejaid. Kuhu edasi, Ratas? Postimees kirjutab juba tuntud naiste menopausidest. Kuhu edasi, Hõbemägi? Kas Maalehes töötavad pipraveskid?

31.07.2023
“John, ütle neile, et me oleme Maalehest ja me maksame!”

Tänu Kaja Kallase valitsuse põgenikepoliitikale, kui riiki lubati kümned tuhanded siia läbi FSB sõela jõudnud ebaselge rahvuse ja kodakondsusega venekeelsed sisserändajad, läks „Vene maailm“ Eestis üle vasturünnakule: sissesõitnute rakukesed kohalikes vene toimetustes võtavad aina agressiivsemalt sõna eesti rahvusriigi, migratsiooni- ja keelepoliitika kohta, Delfis möllab pikemat aega ennast ukraina põgenikuks maskeerinud agressorriigi agent, „vene tiiva“ poolt üritatakse võtta üle terve keskerakond, eile avati Lasnamäel vene okupatsioonide õigustajast ja internatsluse pooldajast punaprofessori mälestustahvel.

Riigikogus kanda kinnitanud Kremli jutupunktide teenekas propagandist Aleksandr Tšaplõgin ründas eile baltija.eu-s (tegemist on Eestist riigivastase tegevuse eest väljasaadetud isiku juhitud portaaliga, mis ei ole parlamendiliikme jaoks just kõige sobivam tribüün) Sinimägedes toimunud Eesti 20 diviisi mälestusüritusi ja eesti väljaandeid, mis neid kajastasid. Et tegemist ei ole mitte vabaduse eest võidelnud eestlastega, vaid fašistide käsilastega.

„Saksa okupatsiooni ajal oli Eestis ehitatud 150 koonduslaagrit, kus hävitati kogu Euroopast toodud juute. Võideldes saksa vägede poolel, kaitsesid eesti leegionärid muuhulgas ka seda „uut korda“, mis oli kehtestatud natsistide poolt okupeeritud territooriumidel“, kirjutab Riigikogu keskerakonna fraktsiooni liige Venemaa eriteenistustega seotud väljaandes. Kremli “ajaloolaste” juba pähekulunud versioon, mida hõikavad maha kord Zahharova, kord Dugin, kord Prohhanov, ka meie kohapealsed eestlaste genotsiidi teostanud isikute (ka Idel Jakobsoni) võsukesed ja vaimsed pärijad. Alles toetas Kallase pere Novaja Gazetas hiljuti samasuguse jutuga hiilanud Julia Augi Eestisse sokutamist.

Selle aasta 9. mail lõhkusid nende Kremli ajalookäsitlust jagavad vandaalid kolm erinevat memoriaali Ida-Virumaal Sinimägedes, kus 1944. aastal pidas nõukogude armee pealetungi vastu kaitselahinguid eestlastest koosnev 20. diviis. See päästis tuhandeid eestlaste elusid, sest inimestel oli aega põgeneda riigist. Või, nagu väljendub Yana Toom, „punuma panna“ (драпать), kusjuures sellele isikule tegi kogunisti nalja, et paljud paadid ka ümber läksid. Nii palju inimkoletisi ja Rein Raua väljendit kasutades “moraalseid värdjaid”, nagu keskerakonnas, ei ole isegi Petersoni parteis mitte. Sest see on lihtsalt väiksem.

Tšaplõgin kandideeris Riigikogu valimistel keskerakonna nimekirjas ja naases hiljuti erakonda. Selle eest täiesti konkreetselt vastutab keskpartei esimees Jüri Ratas, kes enne lahkumist sokutas oma rahva kodude ette räpase pommi, nagu mineerivad putinlased ukrainlaste kodupõlde.

Ja see jääb härra Ratase südametunnistusele, aga oleks veel parem, kui seda kõike ei unustaks valijad.

+ + + + + + +

Aga kas näiteks Postimees või Delfi kirjutaksid sellest? Ilmselt mitte, sest nendele eesti raha andev reformierakond pole sellest huvitatud. Tegemist on mingi skeemiga, millest ma esialgu läbi ei näri – umbes nagu oli Venemaal wagnerlaste poputamisega, et paisata nad mingil hetkel Ukrainasse eriti jõhkraid kuritegusid sooritama. Aga nagu me nägime, võib asi mingil hetkel minna kontrolli alt välja, nagu juhtus oravatel nende „Koos“ internatsidega. Kui nüüd keskerakonna vene tiib võidab ja eestlased hakkavad erakonnast lahkuma, siis täiendus tuleb just sealt. Seda enam et petersonlaste hulgas on ka endisi savisaarlasi.

Pealekauba ei ole Postimehel vist selliste asjade jaoks nagu eestlaste püsimajäämise teema enam trükiruumigi. Seal on tähtsamaidki uudiseid, nagu eile ilmunud lugu „Briti näitlejanna Naomi Watts varajasest menopausist: tundsin, et kaotasin kontrolli täielikult“.

Lugupeetud peaminister Kaja Kallas – kas te selleks jagasite Postimehele oma alamate raha, et Postimees kirjutaks mingi välisnäitleja menopausidest? Kuigi ausalt öeldes et tahaks lugeda ka meie kodumaise „Kättemaksukontori“ kangelannade säärastest asjadest. Loodetavasti on meie valitsusjuhil kõik need protsessid korras.

„Nii varakult menopausi kogeda ei olnud lihtne,» tõdes 54-aastane Briti näitleja Naomi Watts avameelses intervjuus. Näitlejannal diagnoositi menopaus pea 20 aastat tagasi, kui ta oli 36-aastane, ajal, mil varajasest menopausist teati vähe,“ kirjutab Postimehe tegevtoimetaja Getter Trumsi.

Naomi Watts on tuntud näitleja, aga Eesti mastaabis on ka Getter Trumsi piisavalt kuulus – ikkagi Postimehe tegevtoimetaja!

Lugupeetud Getter, te tekitasite minus huvi. Aga kuidas Teil selle asjaga on?

+ + + + + + +

Kallis kodune Maaleht, mille nahas peidab end Delfi šaakal, kirjeldab ikka edasi, kui jubedad on Eestis elavad eestlased. Mitte teenindus, vaid justnimelt ja rahvuspõhiselt eestlased.

Maalehe töötaja Mari Kukk tuli välja looga „Eestis turistina ringi käies tehakse sulle otsekohe selgeks – sa ei ole siia oodatud!

Kukel olevat tekkinud probleemid mõne võõrustaja tema arvates vähese entusiasmi tõttu: mõni ei tahtnud uudishimutsejat lubada oma perekonna eluruumi, mis on muidugi jultumus, mõni ei lähenenud külalisele, juba kaugelt kummardades ja kükke tehes.

Võib-olla tõesti ei teenindatud kõige paremini, see pole minu asi, sellega võiks tegeleda meie uuriv ajakirjandus. Mind hämmastas see, et Kukk üldistas kogetu rahvuse pinnal:

„Või on kangelaslik rügamine nii üllas, nähvamine paratamatu ja suhtumine võõrasse midagi nii eestlasele iseomast, et see, kes külla tulla julgeb, niutsugu tänutundest ja võimalusest oma maad ligi pressivat rahakotti kergendada?“ küsib Kukk.

No Delfi kollasele toimetajale kangelaslikku rügamist süüks panna ei saa, ega see Kukk vaevalt et kunagi päris tööd tegema hakkab. Aga vaadake, mul ja minu perekonnal ei ole sel sajandil mitte ühegi teenindajaga probleeme olnud. Klient on jah kuningas, aga olgem ikka inimesed. Ei ole vaja „niutsuda tänutundest“, piisab tänulikkuse lihtsast väljendamisest, näiteks „aitäh“ sõna abil.

Ja ärge vehkige nii oma rahakotiga, et me oleme Tallinnast ja me maksame!

Tuleb tuttav ette küll.

Ivan Makarov

MEEDIAKRIITIKLA: Venemaa ähvardas taas tuumarelvaga: see mõni uudis, aga seekord kõhe hakkas… Tallinnas avati täna mälestustahvel kõigi vene okupatsioonide kiitjale. Eesti rahvale naeratas õnn: meile näidati väliseestlase perset