Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: SALK kasutab Putini retoorikat ja denatsifitseerib Euroopat. Joe Biden näksis natuke väikest soome tüdrukut. Keskeraputinlased valmistuvadki küüditama oma eestlastest liikmeid. Kavalad hiinlased ratastoolistuvad

15.07.2023
SALK valimisteks valmistumas.
© UU

Kui verisel Leninil jäi Venemaa väikseks ja ta sonis ülemaailmsest revolutsioonist, mille nimel olid mõrvatud miljonid venelased ja hävitatud väiksemad rahvad, siis sellisel kahtlasel ühendusel nagu SALK on Eestis samuti kitsas olla ja sihikul on kogu Euroopa.

Loomulikult kasutab SALK selleks Kremli jutupunkte ja Putini retoorikat: kui Putin soovib „denatsifitseerida“ Ukrainat, siis SALK tahab teha sama Euroopa Liiduga.

Läti venekeelne Delfi avaldas eile Inga Spriņģe loo „Eesmärgiks on mitte lubada natse Euroopas võimule“: intervjuu eesti fondi SALK asutaja Tarmo Jüristoga“.

Intervjuus pajatab Jüristo lihtsameelsetele lätlastele oma kangelaslikust võitlusest „radikaalse eesti erakonnaga EKRE“, kuna see „ultraparempoolne konservatiivne rahvaerakond, mis oli tollal valitsuses, edendas referendumit samasooliste abielude vastu… Idee seisnes selles, et mitte lasta natsidel lihtsalt pääseda vastutusest“.

Rašistlik tekst kubiseb mõistetest „natsid“ ja „EKRE“, mainitakse ka Jüri Ratast, kelle nimi on pandud kirja tšehhipäraselt ehk „Jiří“.

Ei tasu unustada, et eestlaste jaoks on sõna „salk“ alati olnud pigem pahaendeline, ja kui eestlaste ja rootslaste sõjameeste üksusi nimetati tavaliselt „väeks“, siis näiteks Wikipeedia kirjeldades venelaste röövretke Eestisse kasutab nende vägede nimetamiseks põhiliselt sõna „salk“:

„Rootsi välivägede lahkumisel Liivimaale tungisid Vene rüüstesalgad 1701. aastal Lõuna-Eestisse, septembris toimusid lahingud RäpinasKasaritsal ja Rõuges. Kasakate, tatarlaste ja kalmõkkide rüüsteretked eriti Aluliina piirkonda. 3. septembril tungisid Lõuna-Eestisse 3 Vene väesalkaB. Šeremetevi poja, kindralmajor Mihhail Šeremetevi ligikaudu 11 000-meheline salk, millest enamuse moodustasid kasakadtatarlased ja kalmõkidpolkovnik Savva Aigustovi salk ca 5000 ja stolnik Jakov Rimski-Korsakovi salk 3700.

Seega kõlab „salk“ eestlaste kõrva jaoks nagu „vene rüüstesalk“, „röövlibande“ või „punakomissaride jõuk“.

Meie praeguses kontekstis on kõik kolm õiguspärased.

+ + + + + + +

USA president Joe Biden, olles tõenäoliselt šokis tema Soome-visiiti valgustanud ETV reporteri omapärase välimusest (roosa särk, roosad püksid, punased traksid, väljavoolav kõht ja hambad, nagu rehepulgad), läks ise ka omapäraseks ja näksis natuke väikse soome tüdruku õlga. Loomulikult parimate kavatsustega, aga beebi ei saanud nendest aru ja ehmus.

Vaadake seda videot ja nautige stiili. Putin suudles avalikus kohas poisikese paljast kõhtu, härra Biden oli muidugi tsiviliseeritum ja armsam, nagu armastav vanaisa, kuid alguses naeratav tüdruk lõpuks siiski ehmus…

https://www.youtube.com/watch?v=j__vQsqf3gg

+ + + + + + +

Peavoolumeedias aga jätkub võistlus ilmumissageduse esikoha eest BSH ja keskerakonna vahel. Eelistaksin iga kell esimest, sest mõni peakangelanna tuunitud nukupilt on tõesti kena, kuigi komplektis temaga näidatakse ka hirmuäratavaid naisi ja mõttetuid mehi.

Aga tänu Õhtulehele asus hetkel juhtima keskerakond, sest kollane väljaanne avaldas loo „HEAD TEED! Kõlvarti toetajad on valmis Jaanus Karilaiule EKREsse andmiseks soovituskirja kaasa andma“.

Õhtuleht kirjutab: „Mihhail Kõlvart võitis endale aega juurde. Keskerakond valib uue juhi septembris, mitte augustis, nagu soovis Jüri Ratase ja Tanel Kiige leer. Nüüd saab Mihhail Kõlvart pea kuu aega enam erakonnakaaslastele oma vaateid tutvustada. Reedesel Kõlvarti toetajate pressikonverentsil märkis Tallinna linnapea, et on tänulik Jüri Ratasele ja Tanel Kiigele, kes nõustusid vabatahtlikult kongressi toimumisaega liigutama.“

Mulle meeldib see „vabatahtlikult“. Aga kui ei oleks vabatahtlikult nõustunud, mis siis oleks, härra Kõlvart? Idamaine võitluskunst või vanad sidemed 1990-ndatest?

„Pressikonverentsi järel lõõpisid Kalle Klandorf ning Belobrovtsev kohvinurgas, et on valmis Kõlvarti juhiks saamisel Jaanus Karilaiule EKREsse astumiseks soovituskirja kirjutama,“ vahendab Õhtuleht.

No esiteks ei ole härra Karilaid mingi Belobrovtsev, kes hülgas SDE-d siis, kui keskerakond talle aselinnapea koha lubas. Jaanus Karilaid kohe kindlasti ei ole poliitiline prostituut.

Kuid nüüd, kui keskerakonda on vastu võetud sellised sovetid nagu Tšaplõgin ja Jevgrafov, on täiesti loomulik, et eestlasi hakatakse keskerakonnast välja sööma.

Teiseks ei ole härra Klandorf ja Belobrovtsev-noorem nii usaldusväärsed tegelased, et nende soovituskirjad lugupeetud erakonna jaoks midagi maksaksid. EKRE kahtlastelt isikutelt saadud ettepanekuid ei menetle.

Nii et kirjutagu hoopis Vabaduse väljakut vene ETV-s äsja „ploššadj Pobedõ“ nimetanud Mustamäe vanemale Riisalule soovituskiri, et tšaplõginlased võtaksid teda kohakaasluse alal fekalisti ametikohale. Meie mehel see laul on ju meeles ja veres. Ja venemaameelset sõnnikut hakkab sealt nüüd alles tulema.

+ + + + + + +

Hiinlased hakkasid otsustavamalt võitlema tõukeratastega, mis terroriseerivad ka näiteks meie Tallinna jalakäijad.

Hiina suuruselt kolmanda linna Guangzhou valitsus lihtsalt keelas enamikus rajoonides elektritõukside ja –skuutrite kasutamise, seda enam et elektipatareide tõttu toimub ka palju tulekahjusid, teatab Time.

Kuid leidlikud hiinlased hakkasid massiliselt kasutama elektrilisi ratastoole, mis tekitas teedel veel suurema kaose.

Aga isegi Guangzhou võimudele ei tulnud pähe värvida linnatänavad punaseks vees laguneva värviga. Kuigi nad on seal kõik kommunistid.

Just selle loo avaldamise hetkel eemaldasid hiinlased ratastoolide video youtube-ist. Varsti on nii ka Eestis.

Ivan Makarov