Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Toomi igapäevane vaenukõne. Reinsalu ei saa läbi EKRE-ta. Kodanike laibad matusetoetuse järjekorras

30.09.2023
Mida sa vehid siin oma kirvega? Ma tulin matusetoetust taotlema!

Eurosaadik Yana Toom läheb iga päeva aina eksalteeritumaks. Ta ei hoia end enam tagasi, vaid raevukalt kaitseb rašiste, provokaatoreid, Eesti riigi ja eestlaste vihkajaid. Oma viimases videoläkituses Euroopa Parlamendist ta juba tõmbleb üle terve keha, pritsib sülge, mustab, laimab ja läkastab, süüdistab eesti riiki ja eestlasi, õigustades kõiki provokatsioone eestlaste vastu nende enda kodus.

See on nii eemaletõukav vaatepilt, et ma kerisin kogu aeg edasi. „Eesti esindaja“ esinemise all on hetkel sadakond kommentaari, kus sõimatakse ja vaenatakse Eestit ja eestlasi, soovitakse meile hävingut ja häda ning meie lastele õnnetust. Olgu ma neetud, kui jagan seda linki. Otsige ise, kes tahab oma nädalavahetuse tuksi keerata.

Endine Läti eurosaadik, samuti endine ajakirjanik, Toomi endine abi Mamõkin on kolinud lõpuks Venemaale, Lätis on tema vastu algatatud kriminaalasi.

See, mida saadab korda Toom sohiga saadud eesti kodakondsuse kilbi varjus, on jälk. Loodetavasti ootab teda tema abilise saatus.

Kuid temast veel eemaletõukavam on tema päranduseks saanud ja üles nuumanud nii konservatiivset valitsust kui lõpuks ka omaenda erakonda reetnud argpüksist eestlane Jüri Ratas ja riigi- ning erapeavoolumeedia eestlased, kes topivad Toomi tema räuskamisega meile kõigile kõrva ja näkku söögi alla ja söögi peale.

Orjameelsed limukad, kremljadi tallalakkujad, äraandjad ja argpüksid.

+ + + + + + +

Kahjuks on eestlased killustatud, nagu ei kunagi varem. Eile ilmus rus.Postimehes mammutintervjuu Isamaa juhi Urmas Reinsaluga, kes on praegu oma isikliku karismaga silumas neid sooletüükaid ja kärne, mis on kasvanud erakonna näole nagu puravikud ja seedrikäbid pärast korduvat eesti rahvusriigi ja eestlaste reetmist koostöös oravate ja sotsidega.

Loo pealkiri on „Isamaa erakonna juht: me tahame lõhkuda EKRE ja reformarite tandemit, Kõlvart on oht“ ning ma ei tea, kas Sergei Metlev vestles Reinsaluga vene keeles või tegemist on eestikeelse intervjuu tõlkega.

Seeder oma viimsetes esimehelikes krampides pidevalt ja maniakaalselt sidus EKRE-t Prigožiniga, Reinsalu aga seob Venemaa sõjatööstuse varustajate poolt juhitud reformierakonnaga. Mõlemad solvangud on rängad.

Vestluse kestel mainis härra Reinsalu korduvalt EKRE-t nagu kiljuv uussõnaline kuradit, üks lõik ajas lausa naerma: rääkides isiklikult Mart ja Martin Helmest, lausus härra Reinsalu: „Ma tahan pakkuda alternatiivi, ja selleks on mul piisavalt andekusi, oskusi, kogemusi ja jõudu. Palju rohkem, kui EKRE-l, sõltumata nende poliitilistest eelistustest.“

Hea Urmas, olen Sind alati respekteerinud ja hinnanud, aga nüüd sain teada, et ikkagi ebapiisavalt. Kuid edu Sulle selles, et erakonna sisu vastaks tulevikus ka vormile (Isamaa). Muidu meenutate viimastel aastatel karikatuuri kunagisest „Sirp ja vasarast“: laua peal on eesti rahvaornamendiga absoluutselt tühi moll, allkirjaks „sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik“.

+ + + + + + +

Meie meediamaastikul tegutsevad ka täiesti müstilised väljaanded, nagu näiteks „Meie aeg“: tegeledes põhiliselt teiste väljaannete avaldatud uudiste copypaste’imisega, topitakse vahele ka omakootud pärle, nagu hane sisse oliive.

Kirjutades matusetoetustest, väidab „Meie aeg“ järgmist: „Seda toetust said taotleda kõik Eesti Vabariigi kodanikud, kes olid surnud eelneva 12 kuu jooksul (minu sõrendus – I.M.) Toetuse suurus oli 250 eurot. Uus süsteem matusetoetuste maksmiseks hakkas kehtima 20234. aasta 1. jaanuarist.“

Peab nentima, et 20234. aasta on ikka väga kauge tulevik.

Ja üleüldse on see uudis juba maailma kirjandusklassika tase. Mäletate, mida käskis teha kurikuulus välipreester Otto Katz? „Kes teist surnud on, ilmugu kolme päeva jooksul korpuse staapi, et tema laip saaks püha veega üle pritsitud.“

Välipreester oli tõsi küll täis, nagu prussakas, aga eks need meie kääbusveebiväljaanded ongi enamasti nagu lutikad peavoolumeedia tselluliidisel kehal.

Ivan Makarov

Власти Петербурга уничтожили память о сказавшем «сила в правде» Сергее Бодрове