Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Vahel meenutab riiklik ETV+ mõne Kremli telekanali filiaali

19.09.2023
ETV hooaja ekraanisangar, toetab Ukraina sõda ja mängib vaprat KGB agenti

Eesti riigitelevisiooni venekeelne kanal ETV+ jätkab vene poliitilise seriaali „Optimistid“ näitamist, käimas on selle järjekordne tsükkel „Kariibi hooaeg“, mida Venemaa patriootilised filmikriitikud pidasid küll ebapiisavalt kangelaslikuks nõukogude diplomaatia töö kohta, kuid Venemaa Föderatsiooni välisminister Sergei Lavrov hindas seriaali positiivseks, rõhutades, et igav film diplomaatidest ei köidaks piisavalt palju tähelepanu.

Seriaali hooaeg pajatab Kariibi kriisist, peakangelane on värvikas ja julge nõukogude luuraja, keda kehastab bandiidiseriaalis „Brigada“ tuntuks saanud Sergei Bezrukov.

ETV+ treileris räägitakse „meie luurajatest“, aga need ei ole muidugi mitte eesti, vaid vene luurajad. Jälle aeti seal ETV-s segamini nii riigid kui ka ajastud.

Nõukogude Liidu diplomaatide ja luurajate seiklusterohkest ja kangelaslikust tegutsemisest vaenlase (USA) tagalas rääkivas seriaalis pearolli mängiv Bezrukov on Venemaa sõja Ukraina vastu toetaja, ta on esinenud küll Krimmis, küll haavatud Ukraina okupantidest „kangelaste“ ees, mille eest oli kantud Euroopa Liidu seitsmendasse sanktsioonipaketti selle eest, et „levitas aktiivset propagandat Venemaa agressiooni toetuseks Ukrainas, õigustas Venemaa tegutsemist esinedes Venemaa sõdurite ees DNR-istPublications Office (europa.eu)

„Tervist, seltsimehed võitlejad, medõed ja arstid! Just nii: tervist soovin teile! Aitäh ustavuse eest oma kohust täites, aitäh ustavuse eest Isamaale, ustavuse eest Kodumaale!“ alustas oma esinemist ukrainlaste tapjate ees Bezrukov. Tegemist oli Venemaa kaitseministeeriumi aktsiooniga „Maailma parimatele sõdalastele“.

Teist seriaali peakangelast kehastab „Mirotvoretsi“ nimekirja kantud Liza Bojarskaja, kes viibis okupeeritud Krimmi territooriumil, osaledes seal filmivõtetel ja seega rikkudes Ukraina riigipiiri.

Vahel on tunne, et ETV+ on mingi Kremli telekanali filiaal. Seda enam et eesti riikliku venekeelse telekanali eesotsas on juba aastaid Venemaa kodanik, nii et seriaale vene sõjasangaritest oli seal näidatud ennegi. Mille eest vallandati mingi patuoinas.

Ka PBK-s näidati kogu aeg Toomi, Bezrukovit ja teisi. Ainult et „Jedinaja Rossija“ propaganda eest maksid seal ainult Tallinna, aga mitte terve Eesti maksumaksjad. Ja mõnevõrra väiksemaid summasid.

Ivan Makarov