Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Venemaa mõjuagendid Eesti võimus ja meedias. Saksa politsei korraldas sealse „Yana Toomi õe“ korterile tormijooksu

22.08.2023
Eesti poed on täis vene kaupa, kuid seda sortimendis veel ei ole. Kas tellite?

Ukraina väljaande New Voice poliitikavaatleja Dõmõtro Bobritski kirjutab Postimehes:    „Vene mõjuagendid tegutsevad Ukraina eri võimutasanditel, muu hulgas parlamendiliikmete seas üsna vabalt, õõnestades nii riigi kaitsevõimet.“

Esimene mõte oli, et meil Eestis ju samuti tegutseb Riigikogus keskfraktsioonis lausa mitu Venemaa mõjuagenti. Ja kui üks lüüakse välja, tuleb tema asemele kaks – Stalnuhhini asemele tulid korraga Jevgrafov ja Tšaplõgin. See oleks nagu mingi ravimatu haigus: Eesti on juba 32 aastat vaba, aga ikka ronib välja mingi mandaadiga kaabakas, kes sõimab eestlastest vabadusvõitlejaid fašistideks ja kaitseb okupante kui vabastajaid. On selline tunne, nagu käiksid Riigikogus ringi lisaks õlut seal joovale räpaka välimusega Jukule ka homosoveticused mammutinahkades ja kivikirvega. Muide, Stalnuhhin riietuski seal nagu kaltsakas.

Milline piiritu põlgus eestlaste vastu.

Aga tulen tagasi Bobritski loo juurde. Ta kirjutab:

„Mõni nädal enne Venemaa täiemahulist sissetungi rääkis Ukraina endine peaminister (2014–2016) Arseni Jatsenjuk huvipakkuva episoodi oma ametiajast. Talle helistas Venemaa välisministri Sergei Lavrovi asetäitja Grigori Karassin ja palus mitte vallandada diplomaat Ruslan Demtšenkot asevälisministri ametikohalt. Karassin selgitas Jatsenjukile, et Demtšenko on «meie kontaktisik». Jatsenjuk siiski ei kuulanud Moskva soovitust ja lasi Demtšenko lahti. Hiljem selgus, et Demtšenko pole mitte ainult Kremli kontaktisik Kiievi kõrgeimates võimuešelonides, vaid kõrgetasemeline Vene agent, kes on juba aastakümneid Dnepri kaldal Vene Föderatsiooni huve edendanud. Selgus, et see „kontaktisik“ oli üks peamisi ideolooge, kes ärgitas Ukraina saadikuid toetama parlamendis nn Harkivi lepinguid Venemaaga. President Viktor Janukovõtši ajal pikendas Ukraina 2010. aastal 25 aasta võrra lepingut, mis lubas Vene Föderatsiooni Musta mere laevastikul rentida Krimmis asuvaid sõjaväebaase. Vastutasuks sai Kiiev Vene gaasi ostmisel allahindlust.“

Sellised ainult pealtnäha uskumatud asjad. Hakkad mõtlema, et kes on need kontaktisikud eesti valitsuses ja ametkondades, kes lubasid Eestisse kolida umbes sajal tuhandel läbi Venemaa tulnud venekeelsel isikul, kellest ilmselgelt on ainult osa ukraina põgenikud?

Ka eesti meedias on neid mõjuagente, kuid neid on mõnevõrra kergem märgata. Paljud umbkeelsetest tšeljabinsklastest, kellel on moodustunud terve kaasmaalaste kogukond vene Delfis, võivad olla mõjuagendid? Nad helistasid avalikult Wagneri värbamispunktidesse ja avaldasid Eestis spioone värvanud Venemaa relvastatud terroriorganisatsiooni kuulutuse! Kuid võimalik mõjuagent Riigikogu infotunnis vastavale küsimusele ei vastanud, ka huultelt ei olnud võimalik mitte midagi maha lugeda. Kas ka salastati 75ks aastaks?

Delfi korraldas nn „Prigožini“ infooperatsiooni EKRE vastu, vahendades seega väga aktiivselt Kremli sekkumist Eesti parlamendivalimistesse. Ja siis selgus, et Delfi tegi Venemaa eriteenistuste mõjuagendist, kes teeskles ukraina põgenikku, lausa siinse arvamusliidri ja ukraina naise etaloni. Kui asi tuli ilmsiks, süüdistas vene Delfi juht sisserännanu Šumakov Postimeest, Mirotvoretsit ja isegi Anne Bõkova meest, et kiusatakse taga jne. Pesueht Tšeljabinskist pärit Ivan Dulini nürimeelsus ja jultumus.

Hans, me kohtusime põgusalt veel Sinu karjääri alguses Alenderi uberikus Odra tänaval, siis sada aastat hiljem autasustamisel välisministri Urmas Reinsalu valges majas. Sa astusid ligi ja rääkisid pika sõbraliku jutu, me nõustusime paljus. Sa oled üks silmapaistvamaid eestlasi, ehitasid täiesti uue meedia Eestis, oled üliedukas ärimees ja tark inimene. Mäletad – kirjastaja, kes ei tahtnud Lesta üsna süütut raamatut avaldada, viskas kirjaniku välja ja ütles, et peab lugu oma majast ja pärast tema surma avagu seal või lõbumaja, aga seni kuni ta elab, ei hakka ta avaldama neid, kes ausat tööd teha ei taha. No umbes nii.

Vaata, mis su ausas, edukas ja legendaarses meediamajas toimub. Üks asi on, kui need väljaanded on vasakliberaalsed ja globalistlikud, OK, see on teie valik. Kuid miks on seal „vene poolel“ selline bardakk? Tšeljabinski kogukond on ju täiesti uskumatu anekdoot. Nad võiksid siis meil eksiilis kirjutada Tšeljabinski oblasti ja linna probleemidest ning edastada oma kirjutisi sinna, avada portaali Delfi.Tšeljabinsk. Mis neil Pihlakale asja? Nad ei mõista siin toimuvat, ei oska keelt, siin toimuvaid protsesse, ja neid eesti asjad ei kotigi. Neid huvitavad rohkem kodumaal toimuvad asjad. Kui neid seal kiusati taga – OK, las tegelevad siin kunsti või tootva tööga. Miks nad peavad vabas Eestis oma orjaliku propagandaga tegelema?

Mõtle sellele. Sa lõid ju välja separatist Kornõševa, keda kohe võttis endale tööle Yana Toom, lõid välja ka Lagašina. Ja ka kui Su pere tahab elada Eestis, ära lase meie Eestit kontvõõrastel päris ära solkida.

+ + + + + + +

Nagu teatab DW, jooksis Kölni politsei erirühm eile ehk 21. augusti hommikul tormi „vene maailma“ aktivisti Jelena Kolbasnikova ja tema kaaselaja Max Schlundi korterile. Mõlemad kuuluvad Saksamaa venemeelsete aktivistide võrgustikku ja just eelmisel päeval korraldasid nad linnas autokolonni sõidu terroristliku Venemaa lippudega.

Korteris otsiti Kalašnikovi automaati, mingi relv leiti, see on antud ekspertiisi.

Kolbasnikova ja Schlundi korterit on ka varem läbi otsitud Euroopa Liidu sanktsioonide rikkumise asjus. Reutersi andmeil kogusid nad Saksamaal ja kandsid edasi raha Venemaa sõduritele raadioseadmete ostmiseks. Juurdlus tuvastas, et eelmise aasta sügisel käis Kolbasnikova koos Schlundiga vene vägede poolt hõivatud Donbassi territooriumil ja andis Venemaa röövvallutajatele edasi soojustatud telgid ning tõenäoliselt ka sidevahendid. Selle eest võib neid oodata kuni 5 aastat vabadusekaotust. Hiljuti trahvis kohus Kolbasnikovat ka Venemaa vallutussõja kiitmise eest.

Nagu pildilt näha, on Saksamaal „vene maailma“ aktivistid ikka täiesti jultunuks muutunud ja, ütleme nüüd otse, kõvasti rasva läinud. Sööda vene hunti saksa liha ja delikatessidega kui palju tahes, jooda teda mahlade ja hea šnapsiga, ta jääb ikka verejanuliseks ja alatuks tõpraks.

See Kolbasnikova nii vaimselt kui väliselt vastab täiesti oma perekonnanimele. Sisuliselt on tegemist Saksamaa oma Paljamariga, nii et varsti võib Kölni oma õele appi tõtata Venemaa huve Eestis ja Europarlamendis esindav Yana Toom.

Ivan Makarov

Немецкая полиция взяла штурмом квартиру местной Палямар