Meedialiidu juht osutab kriisis tekkinud sõjale erinevate ajakirjandusväljannete vahel

Eesti, Uudised,
©UU
Ekspress Grupi meediamaja

Eesti Meediaettevõtete Liidu juhatuse liige Merle Viirmaa kirjutab ERR-is avaldatud arvamusloos, et kui meedialiit pöördus seoses reklaamitulude vähenemisega oma liikmete nimel valitsuse poole abipalvega otsetoetuste saamiseks, ei mõeldud, et liikmed on valmis tegema väikseimatki kompromissi oma rollis ühiskonna valvekoerana ega kaalutud kordagi ajakirjandusvabadusest loobumist. Samas taunib ta konkurentsis tekkinud lahkehelisid erinevate väljaannete vahel.

Ta lisass, et kuigi lugejate arv on kriisiajal tõusnud, on reklaamitulud kukkunud drastiliselt. Meediajuhtide hinnangul jääb sel aastal Eesti turult saamata mitukümmend miljonit eurot, mida kasvavad tellimistulud ei kompenseeri kuidagi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samas lisas ta, et nõrgad, vaid iseenda ellujäämisele keskenduvad meediaettevõtted ei jõua täita oma kohustusi ühiskonna ees ning siis tekib oht, et kontroll meedia üle läheb kahetiste eesmärkidega ärimeestele..

Viirmaa viitab, et, selles kriisis tuleb rääkida ka ajakirjanduse maine nõrgestamisest omade hulgas. „Pingelistel aegadel tehakse samme, mis on kui lahinguvõidud, aga viivad paraku hoopis sõja kaotamiseni. Meediamajade omavaheline jagelemine lõhub mainet ja kahju kannatavad kõik,“ märkis ta. „Kindlasti on eriarvamusi ja neid peabki olema, aga nende üle saab arutada omavahel. Jagelemise toomine leheveergudele, vastandumine ja ebatolerantsus nõrgestavad kogu meediat ning vähendavad ka ajakirjanike eneseusku.“

UU

2 commentsOn Meedialiidu juht osutab kriisis tekkinud sõjale erinevate ajakirjandusväljannete vahel

  • Avatar

    “..siis tekib oht, et kontroll meedia üle läheb kahetiste eesmärkidega ärimeestele.” Et siis H. H. Luikesid tekib juurde?

  • Avatar
    Sallivad vihkajad

    Kõige selle segaduse põhjustajateks on liberaalse meedia esindajad. Nende maailmavaade peab meeldima kõigile, kes otsustab ise mõelda ja julgeb teistsugust seisukohta väljendada, kuulub automaatselt ‘hävitamisele’.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused