Meediatšekist Vilja Kiislerile ei meeldi, et kaks vastandlikku väitlejat ühe laua taha jõudsid

Eesti,
- Updated
©Kuvatõmmis
Vilja Kiisleri arvamus.

Skandaalne “ajakirjanik” Vilja Kiisler tõestas taas, et tema demokraatliku ühiskonna meediasse ei sobi, vaid võiks olla stalinliku väljaande poliittöötaja.

Vilja  Kiisler ütleb, et Ahto Lobjaka ja Varro Vooglaiu väitluse kohta Postimehes: “Varro Vooglaiu legitimeerimine olulises meediaväljaandes on väga halb mõte” ja selgitab lisaks: “Mõne asjaga siin ilmas on nii, et siis ei aita ka seletamine /…/ inimvaenulikkuse ja kurjusega ei pea dialoogi astuma.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väga paljude inimeste jaoks esindab just Kiisler inimvaenulikkust ja selget kurjust ajakirjanduses, kui ta otsib inimeste mahategemiseks nende jutust kõige ebaõnnestunumaid ütlusi ja ehitab selle peale loo üles, või siis kasutab selleks kontekstist väljakistud ütlusi.

Kiisler tahab, et ühiskond ei otsiks mingit ühisosa, leppimist ja kompromisse. Mida talle siis vaja oleks? Massirepressioonide algatamist nende vastu, kes raevutsevale meediahüäänile ei meeldi?

“Kurjus” Varro Vooglaid on teisel arvamusel ja näha on, et neist kahest sisaldab just Kiisler võrratult rohkem ehedat kurjust. SAPTK juht arvab nii:

“Vilja Kiisleri tänane turtsatus on tegelikult väga kõnekas ja räägib meile just nimelt sellest tõsisest probleemist, millest ka tänases saates juttu tuli.

Ikka ja jälle räägivad liberaalid meile avatuse ja dialoogi vajadusest, aga siis, kui reaaselt eriarvamused kokku tuuakse ning avatult dialoogi astutakse, siis kostavad need samad avatuse ja dialoogi nõudjad, et seda poleks kunagi pidanud juhtuma ning sildistavad neile ebameeldiva positsiooni esindajad inimvaenulikkuse ja kurjuse kehastuseks.

Olgem ausad, see ei ole ju normaalne!

Ühtlasi tasub siinkohal meenutada, kuidas Postimehe omanik, keda ma absoluutselt ei tunne ja kellega ma ei ole elus sõnagi vahetanud, kirjeldas hiljuti visiooni, mida ta tahaks näha Postimehes teostumas:

“Üks normaalne vestlus ainult nii saabki toimida, et kuulatakse ja püütakse mõista vestluspartneri seisukohti ning proovitakse leida ühisosa erimeelsustele vaatamata. Just ühisosa otsimine ja selle kaudu ühiskonna sidususe hoidmine peaks olema üks Postimehe kesksetest rollidest. See ei tähenda tingimata kõigis küsimustes ühisele seisukohale jõudmist – ka eri arvamusele jäädes on meil kõigil vaja toimiva ühiskonnana edasi minna ning selleks on elav ja vastastikku austav vestlus parim võimalik viis.”

Ma saan aru, et Vilja Kiislerile on see visioon vastuvõetamatu. Minule on see aga vägagi sümpaatne ja ma loodan, et saade “Lobjakas vs Vooglaid” aitab selle teostumisele kaasa, andes teistelegi head eeskuju ja aidates hirmust eriarvamuste arutamise ees üle saada.

Reaalsete eriarvamuste arutamist ei peaks kartma ega põlgama, sest ainult kaevikutes istumine, oma mõttekaaslastele takka kiitmine ning oponentide hurjutamine ei vii ühiskonda edasi.”

Meediaväljaanded peaks tõsiselt mõtlema, kas Kiisler üldse sobib ajakirjandusse – nii leppimatu suhtumine teistsugusesse arvamusse näitab hoiatavalt, et see “ajakirjanik” ei suuda kajastustes sõltumatuks ja erapooletuks jääda. Ehk vajab Sputnik tööjõudu?

Või kardab Kiisler hoopis, et tema hingekaaslane Lobjakas jääb Varro Vooglaiule väitlustes alla? Oli ju kord Tallinna TV saates “Ajurünnak” juhus, kus selline häbiasi juhtus sots Marianne Mikkoga, kes viimases hädas nõudis saatejuhilt “katoliikliku propaganda keelamist sekulaarses riigis.”

Kommentaatorid tuletavad samas meelde järgmist:

Kommentaarid

5 commentsOn Meediatšekist Vilja Kiislerile ei meeldi, et kaks vastandlikku väitlejat ühe laua taha jõudsid

 • Avatar

  Päris otse ei julge uhhuu seda väitlust kommenteerida? Lobjakas esindab seda eestile iseloomilikku nähtust: nö eliit ilma rahvakultuurita. See juhtubki siis, kui käiakse “10 aastat ära” kusagil mujal tarkust kogumas. Pole siis ime, kui tagasi tulles ei näha muud võimalust, kui rahvast jõuga vastavusse viima hakata. Varro on ka siin, nagu varasemaltki, ebakindel: “juristina” tahaks ta viidata põhi- vms seadusele, Zorrona aga anda otsustusõigus ikkagi rahvale. Mugavam on ka vastata, et ma toetun “sellele raamatule” (ja mu jutt seega objektiivne), selle asemel et püüda rääkida ideaalidest ja südametunnistusest ja distsipliinist ja – mis kõige tähtsam – paremaks muutmise võimaluse olulisusest. Näis, kaugele nad oma aluste eksplitseerimisega lähevad. Lobjakal ei paista esialgu seda huvi olema, et oma “euroopalike väärtuste” pinnalt sügavamale minna.

 • Avatar

  Selles on isegi tõetera sees, Lobjakase ja Kiisaselliga poleks pidanud dialoogi alustama, need ei vääri Varro küünemustagi. Kaks kõige ebameeldivamat isehakanud maailmanaba, kes ei saa ise ka aru, millest räägivad.Kiisler- tõsi, kõige inimvaenulikum ja pahatahtlikum olevus, kes kohe homme ajaks vagunid ette.

 • Avatar
  mõtlenkaasa

  Varro vestlussaateid on alati intellektuaalselt väga meeldiv kuulata, no selle koha peal on ajakirjanduses tõsine vaakum olnud juba pikemat aega.
  AGA, naeratusega kingid sa vastasele nii mõndagi, ole tõsine, terav, see, et kuskil keegi ütleb, et miks Varro Vooglaid üldse ei naerata, no mida on sõjas naeratada. Ja ka see saade on sõda…tegelikult.

 • Avatar

  Kiisleri koht nüüd küll pole avalikus meedias. Teisi laimata ja valetada, seda ta oskab.

 • Avatar

  Varro ei peaks selle kommunistiga ühes stuudios itsitamas käima. On väga lahja, et ta sellest ise aru ei saa.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused