Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: kas ETV diskrimineerib Paide aafriklasi?

11.11.2023

Laupäevane sügistaevas tõmbas tumedaks ja hakkas tibutama. Läksin tuppa ja lülitasin sisse televiisori.

Hakkasin vahetama kanaleid ja järsku kostus kõrva rõõmuröögatus: mingid aafriklased lõid valgetele värava! Kuna kisa oli eestikeelne, sain ma aru, et mäng toimub Eestis ja vihastasin: kuidas nii võib, et toimub mingi rahvusvaheline, kogunisti kontinentidevaheline jalgpallikohtumine, aga seda ei ole laiemalt reklaamitud?

Mööda väljakut jooksid valge kasesalu taustal virgad Aafrika pojad ja peatselt löödi eesti kahvanägudele veel üks värav. Siis aga selgus, et tegemist on Paide Linnameeskonna ja Levadia mänguga. Ja nagu males, Paide mängis mustade ja Levadia valgete figuuridega.

Ilmselt on Paidel mingi koloonia Aafrikas, kust tuuakse aina sisse mängijaid, samas kui kohalikud aeglase taibuga valget verd järvalastest Mardid ja Tõnised istuvad kodus. Kodumaine jalgpall peab ju arenema!

Edasi ma ei vaadanud. Selgus aga, et riigitelevisioon diskrimineeris neegreid, sest nende osalusega mängu näidati Putini alama juhitud venekeelses kanalis ETV+, mida eestlased ei vaata, ja isegi venelased pole seda yanatoomlaste TV-d enne Venemaa kanalite eemaldamist vaadanud.

Aga „valgete“ meeskondade Flora ja Nõmme Kalju samal ajal toimunud mängu kandis üle kordades vaadatavam eestlastele mõeldud ETV2. Paberil teleprogrammis TeRa oli see mäng ETV2-s välja reklaamitud, ETV+ kava seal aga üldse ei ole. Nii et eestlastel ja minusugustel polnud meie aafrika sõprade mängust halli aimugi.

Kuidagi rassistlik kukkus välja: „vene maailma“ aktivistid muudkui väidavad, et nad on siin nagu neegrid (negraždane), nii et ka riigitelevisioon näitab päris neegrite mängu meie kohalikele negr(aždan)itele. Et vaadake teineteist terviseks.

On värskelt meeles, kuidas vahepeal päevitunud ilmapoiss sai oma tumenenud naha tõttu ETV-st kinga.

Olge sallivamad. Eestlaste suhtes te seda niikuinii ei suuda, olge siis vähemalt sallivad meie poolt rõhutud rahvaste vastu.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: Juudid, inimesed meie seast. Vahur Kersna uus saade: lohakalt elatud elu