Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Kas Kaja Kallas on tehisorganism? Sa vaene, vaene Mustonen… Lehtmism-19 kui jokkismi mutatsioon. ETV-s on ropp isegi tehisintellekt

16.11.2023
Tänasel pressikonverentsil

Tänane valitsuse pressikonverents algas peaministri monoloogiga, kus Kaja Kallas pani erilist rõhku Venemaa vastastele sanktsioonidele – kui tähtsad nad on, et agressorriiki kurnata, kui hädavajalik on mitte lubada Venemaal sanktsioonidest mööda hiilida. Ta kordas seda ja kordas, nagu tahaks iseennast veenda.

Kogu selle pika tiraadi esitas Kaja Kallas rahuliku näoga. Mitte ükski muskel ei liikunud tema ilusal näol. Maailma parimaid näitlejaid Robert de Niro komöödias „Ganster on ikka veel inimene“, etendades ebanormaalset patsienti, talus äraoleva näoga kõiki doktorite katseid teda naerma ajada ja ei hakanud naerma.

Filmi lõpus näidatud filmimise protsessi kaadritel on de Niro mitu korda hakanud laginal naerma. Nii et läks vaja kümmekond duublit.

Kaja Kallas, ajades täna täielikku pada sellest, kui lubamatu on Venemaa vastaste sanktsioonide rikkumine, ei hakanud ise kordagi hirnuma. Võib olla tema pereäri ajav mees hirnus kodus, me seda ei tea, Kuigi ta ei paista meeldiva huumorimeelse inimesena.

Kahtlemata oli too de Niro gangster inimene. Aga Kaja Kallas käitus täna küll kui mingi elektrimolekulidest toitev kiretu tehisorganism.

+ + + + + + +

Tuntud liberaalide leeri ühiskonnategelase kiri „Meediavalvurile“:

„Jah, mu kallis sõber, sellised on Eesti ja Vene riigid aastal 2023: tuleb välja, et me polegi teineteisest nii kaugele eri suundades eemaldunud viimased 30 aastat, nagu me arvasime. Venemaal on meedia võimulolijate teenistuses ja sama on Eestis. Venemaal lasti ebasoovitavate vaadete ja seisukohtade eest lahti ja sama tehakse Eestis. Tõsi, Venemaal saadetakse ka nüüd kolooniasse, aga ka meie oleme oma vihakõneseadusega sinna poole teel. Venemaal pärandatakse riigivõimu oma lastele ja Eestis tehakse seda sama. Venemaal oli Naši ja Molodoja Gvardija, Eestis nimetatakse seda sama värki 134 ühiskonnategelaseks. Venemaal on 70% elanikkonnast p***i, mis nende riigist ja ühiskonnast saab ning ka Eestis on sama.“

+ + + + + + +

See, et Andres Mustonen esines terroristlikus riigis, on minu arvates äärmiselt kahetsusväärne. Ta sai selle eest meie ühiskonna poolt ka täie rauaga, sest mängis muusikat ukrainlaste tapmist heakskiitvatele või sellega vaikselt päri olevatele Putini alamatele.

Kuid kõik on suhteline, ja eile ETV „Esimeses stuudios“ väitis Helir-Valdor Seeder, et peaministri vene äri, millest Kaja Kallas midagi ei tea, aga raha selleks on andnud, ei olegi lõpetatud, vaid käib täistuuridel edasi. Vaatamata sanktsioonidele, mille eest Kallas seisab vankumatult ja valjuhäälselt.

Nüüd mõtlesingi, kes siis tekitas ukrainlastele suuremaid kaotusi – kas poolteist sõja-aastat Venemaale metalli tarniv eesti firma või kontserdil Siberis oma viiulit poognaga natuke saaginud vanake eesti muusik. Keda ma selle eest ka kritiseerisin.

Öösel veerevad minu kodust mööda rasked tsisternide ešelonid, nii et eestiaegne majakene vappub. Mida nad toovad Eestisse? Põlevkiviõli küll mitte, sest meie kliimaksiministeerium pidurdab tehase avamist nii kuis jaksab. Kuna eesti põlevkiviõli hävitab liustikuid, vene nafta aga neid taastab ja juurde kasvatab. Põlevkivi Utah osariigi kõrbes on ka tuhat korda rohelisem, kui meie kurikuulus kodumaine ülimürgine põlevkivi. Kümned miljonid eestlaste raha, kümme aastat tööd – kõik koioti saba alla. Ja mitte ükski Eesti vastutav madalalaubaline aferist ei vastuta. Mitte ühegi sendiga oma deklareeritud ja deklareerimata arvetelt.

See vaene, vaene Mustonen… Anne Veski hoiab maniakk Medvedevi käest saadud verist ordenit alles, nagu püha reliikviat – ei ole küll kuulnud, et ta oleks läinud vene saatkonna ette ja lööks selle ordeni naelaga pidevalt Eestit sajatavate putiblade ukse külge. Aga laulab Eestis nagu solovei, eriti keskerakonna linnaüritustel.

Vaene patuoinas Mustonen… 25. novembril Moskvas VTB Arenal ja 26. novembril Sankt-Peterburgis Jääpalees toimub suur rahvusvaheline muusikafestival „Retro FM legendid“. Jah, Eestis on samanimeline raadiojaam, sest meile kõlbavad küll kuritegeliku Venemaa tuntud logod. Meil ilmub juba aastakümneid näiteks MK Estonija nimeline leht, kus avaldatakse regulaarselt ka keskerakonna sovettrašiste. Baasväljaanne on ultraputinistlik „Moskovski Komsomolets“.

„Ultrakaasaegsed valgus ja heli, eriefektid, originaalne lavastus, kolossaalsed dekoratsioonid ja teised maailmatasemel show-elemendid, kõigi aegade ja kõikide põlvkondade kuldsed hitid!“ – nii esitletakse traditsioonilist suursündmust.

Loomulikult osalevad Venemaa enda staarid – muidugi ainult need, kes on sõja poolt. Ja nendega koos maailmakuulsad Pupo, Gazebo, Arabesque, Joy, Fancy, Lian Ross jpt. Esinejad riikidest, mis on kehtestanud Venemaa vastu sanktsioone. Tunnevad mõrvatud ukrainlastele kaasa ja lõõritavad mõrtsukate meeleheaks.

Need Pupogazebod hakkavad laulma ja kargama Moskvas ajal, kui vene raketid purustavad elumaju Ukrainas ja tapavad ukrainlasi. Kogu kontserti näidatakse Kremli kanalites uusaastaööl.

Vaene, vaene Andres Mustonen! Neid teisi me ju karistada ei saa, me isegi Kaja Kallast tagandada ei saa ega korrale kutsuda need 600 Eesti firmat, mis ajavad verise režiimiga tulusat äri.

Aga Mustonen sai ikka nii enda kui nende kõigi eest.

Paras, aga kindlasti ebaproportsionaalne.

+ + + + + + +

Eesti Ekspress vahendab:

„Suur osa Eesti rahvast ei pannud ilmselt tähelegi, kuidas  suurima opositsioonipartei EKRE esimees, endine rahandusminister Martin Helme tõstis hiljuti Riigikogu saalis üles kahtluse, et mittetulundusühing Slava Ukrainile annetatud miljonid eurod võisid jõuda kohalikku poliitikasse. „6,5 miljonit eurot nad korjasid Eesti inimestelt kokku, läksid Ukrainasse, võtsid sularahas kottidega välja, sõitsid tont teab kuhu,“ kuulutas Helme tolle hästituntud MTÜ mulluse tegevuse kohta. „Mina ei oleks üldse üllatunud, kui pool sellest rahast ei oleks jõudnud tagasi Eestis valimiskampaaniasse.“ Slava Ukraini endine liider Johanna-Maria Lehtme kandideeris nimelt kevadel väga edukalt Eesti 200 ridades Riigikogusse. Ta loobus aga nii MTÜ juhtimisest kui parlamendiliikme kohast pärast seda, kui avalikkus sai teada kahtlustest MTÜ-le annetatud raha väärkasutamise kohta. Juhtunut asusid uurima nii Eesti kui Ukraina politseinikud.“

Esimest korda ei tekki soovi kuidagi kommenteerida EE poolt avaldatut. Aitäh selle toimetusele, et viis „suure osani Eesti rahvast“ Martin Helme arukaid sõnu, mida paljud „ei pannud ilmselt tähelegi“.

Nüüd siis panid kõik tähele. Huvitav, kus see Lehtme on, miks teda pole isegi üle kuulatud mitte, mis sai heausksete eestlaste poolt ukrainlastele annetatud rahast. Äkki on ka see valitseva jõugu p…k juba salastatud 75-ks aastaks?

Te ei ela nii kaua.

+ + + + + + +

Nüüd ka Õhtuleht pööras oma püsilugeja pöördumise abil tähelepanu sellele, kuidas ETV silmnähtavalt degradeerub.

„Tulihingeline „Õnne 13“ sarja fänn Hillar Kohv avaldas pahameelt, et sarjale lisatud automaatsubtiitrites on palju vigu ja esineb ka roppusi. Hillar Kohv vaatas sarja 893. episoodi järele ERRi kodulehelt, kuhu on lisatud ka subtiitrid. Kohaliku kirjasaatja sõnul kuvati varasemalt subtiitrites teksti, mille oli kirja pannud sarja stsenarist Andra Teede. Nüüd aga on töö üle võtnud tehisintellekt,“ kirjutab Õhtuleht.

No näete, kui hädavajalik on maksumaksjate miljonite eraldamine riigieelarvest uue ETV hoone ehitamiseks katku ajal! Sest nii kui uus maja on valmis, lõppeb ka diktorite krooniline kokutamine uudistesaadetes, hapuks läinud uudiste edastamine, vasakäärmusluse pealesurumine, sadistlike mõrtsukate kutsumine stuudiosse, pidev ebaesteetiline õgimine kaamera ees, homopropaganda ja pidevad eetriapsud – kord salvestus ei käivitu, kord käivitub vale ülesvõte.

Raadioinimestel oli mägra maja nii, nagu vaja, kuni tulid tele poolt kährikkoerad troppis.

Ivan Makarov