Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Keskerakond määgib. P.resident on meil täitsa olemas! Delfi tiražeeris juudivastast lendlehte internetis

09.11.2023

Kui arutada küsimust, kes sobiks reformierakonna puudliks kõige paremini pärast lehtmelaste väljaviskamist koalitsioonist, ja seda puht eksterjöörsetel kaalutlustel, siis esimesena tuleb vaimusilma ette Tanel Kiige juhitud fraktsioon ehk keskerakonna oma. Härra Kiik sobiks puudliks kõige paremini.

Esiteks on ta juba sellise olemusega – pehme ja karvane liberaalikene, kes ministrina jagas LGBT-le raha, mis pidanuks minema lastega perede toetuseks. Ta mõjuks rahustava pehmendava elemendina okkalise ja agressiivse sõjaprintsessi süles.

Teiseks peab ju Kiik Mihhail Kõlvarti vene tiivaga pähesaanuna kusagilt nalgesini leidma. Ja pingutab selle nimel kohusetruult.

Eile ütles ta, et keskerakonna fraktsioon ei lähe Riigikogus kaasa EKRE algatatud obstruktsiooniga, kuna tema erakond ei toeta „sisult mõistlike ja vajalike seaduseelnõude pidurdamist“ riigikogus. Keskerakonna fraktsioon ei osalenud ka riigikogu ööistungil, kus arutati riigieelarvet.

See on huvitav loogika, sest miks siis ei tuldud toetama tema enda väitel „sisult mõistlikke ja vajalikke seaduseelnõusid“? Kindlasti ei tuldud ka laiskusest ja lodevusest, joogid autosse toodud, aga kuna keskerakonna fraktsioonis on mitu silmapaistvalt puukeelset venemaameelset sovetti, siis eks ka see orjalik jedinorossitamine jätkub. Ja lokipea on siin parim (karv)kate kiilaspeale. Sest Kiik olles keskerakonna büroo juht taotles, et venekeelseid vabastataks nendele kodakondsuse andmisel eesti keele ja põhiseaduse tundmisest, kuna selline vabastamine aidanuks venelastel eestlastest paremini aru saada ja integreeruda. Kiik siis alles õppis keskerakonnas „kahe näoga Januse“ demagoogiat ja pea peale pööratud loogikat, et mida kõõrdsilmsem või pimedam on autojuht, seda paremini saab ta aru, kuhu teised kaasliiklejad järsult keeravad.

Ivan Makarov: mis piipu Ratase büroos suitsetatakse? (postimees.ee)

Tanel Kiik jätkab „venekeelse tiiva“ parteis sellepärast, et keegi teine teda enda ridadesse ei tahaks, isegi kui ka peale makstaks. Oleneb muidugi summast, aga kes see Kiige eest nüüd maksma hakkaks. Pruunsilla raha oli ju tagasi saadetud.

Reformierakonda ei sobiks Kiik sellepärast, et võitles ministrina vaktsineerimise vastu niivõrd jõhkrate meetoditega, et hävitas mitme miljoni eest vaktsiine. Keskisamaa on niigi keskerakondlikku ja isegi sotsilikku kraami täis, seal on juba mitu räuskavat homoaktivisti, milleks nendele veel üks linnahull. Eesti 200 surrogaaterakonnana ehk sobikski Kiigele, aga see poliitilise prügi sorteerimisjaam hetkel uppub, nii et ükski rott sinna üle ei jookseks. Sotsid? Seal rõõmustaks Kiige liitumise üle kindlasti Odinets, aga nii hull see Tanel Kiik nüüd ka ei ole.

Mõned aastad saab Kiik veel Riigikogus kindlat palka, aga siis tuleks tal võtta ennast kätte ja otsustada, mis orientatsioon tal ikkagi on. Ärge nüüd leili minge, mõtlen ikka poliitilist orientatsiooni.

Ja veel: Kiik ja kogu keskerakond kardavad riigieelarve vastuvõtmise venimist – eraldagu seal kasvõi pool riigieelarvet Nigeeriale, kesikud ei hakkaks vastu. Sest erakorralised valimised paneksid keskerakonna praegu käpuli valimiskünnise ette ja kuluhüvitis lõppeks paljude jaoks ennetähtaegselt.

Nii et tühja sellest Eestist ja eesti rahvast, kui oma isiklik roosade paeltega rahakotike ohus.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme selgitab, et obstruktsiooni eesmärk on takistada Eesti inimeste ja ettevõtjate toimetulekut kahjustava eelarve vastuvõtmist. Kiik aga arvab, et elanike ja ettevõtjate toimetuleku kahjustamine on „sisult mõistlik ja vajalik“.

Sama mõistlik ja vajalik oli Tanel Kiige valimine Riigikokku.

+ + + + + + +

Paradoksaalne, aga vahel võib inimese haigestumine olla rõõmustav uudis: ma arvasin pikemat aega, et Kadrioru resident ei ole enam meiega, kuna niivõrd äreval ajal ei tulnud sealtpoolt piiksugi, nagu hea heliisolatsiooniga surnukuurist. Võib-olla ei makstud lisapiiksude eest eelarvelist lisa, kes teabki selle mutiaugu isu tegelikku suurust, aga fakt on see, et eesti riik vappub, sõjad käivad, peaminister nähvab, et tema pere äri Venemaaga pole kellegi asi – ei Riigikogu ega Eurokomisjoni, liitlaste ega kogu maailma asi, v.a. endisest pankurist ja Rahva Hääle toimetajast isa – aga p.resident on nähtamatu ja olematu. Ei löö selga sirgu ja ei plahvata: „See on minu asi, see on iga EV kodanku asi, see on iga mõrvatud ukrainlase pere asi, see on Zelenski asi! Kaja Kallas, ma kutsun teid korrale!“

Ei, Russalka poolt ei tule isegi „mõmm-mõmm-mõmm, lapsed, ma loen teile praegu presidendiraamatu“ mitte.

Ja nüüd rõõmusõnum: p.resident on siiski olemas, ta organismina täitsa funktsioneerib, nii et eesti rahvas, puhka rahus! P.resident on lihtsalt nohu saanud ja hanerasva kasutada ei mõista.

„Miski nakkus sai ka minu kätte. Pean täna ja lähipäevil tervise tõttu püsima kodus ja tööd tegema koduses kontoris,“ teatas president Karis sotsiaalmeedias.

Ah et tööd… Nii et uue p.residendi erakorralist määramist õnneks ei tule. „P.residendi puhul pole teada, milline haigus teda tabas,“ vahendab Maaleht.

Omaette küsimus on, mis riik see Eesti üldse on ja mis tervishoiu süsteem meil on, kui isegi väidetav riigipea ehk esiisik ei saa täpset diagnoosi ja teatab oma haigusest sotsiaalmeedias. Ega ometi ei ole tegemist millegi piinlikuga?

Kas meil on EL-i liikmesriik või mingi Pihkva oblasti linnake?

https://www.youtube.com/watch?v=DsNoM9LK-wI

+ + + + + + +

Delfi armastab tiražeerida vaenlaste lendlehti: kord avaldati seal täies mahus Venemaa löökrühmade üleskutse Eesti elanikele, et nad jälgiksid eesti kaitsevägede objekte, patrullide marsruute, ohvitseride perede elamiskohti ja edastaksid informatsiooni Venemaale terrorirühmituse staapi. Olid antud ka kontaktandmed. Millegipärast ei puistanud KAPO pärast seda rus.delfi tšeljabinsklaste kolooniat.

Nüüd aga osales juba ka eestikeelne Delfi juudivastases ähvarduskampaanias. Kui teised väljaanded lihtsalt teatasid, et Tallinna südalinnas pisteti autode esiklaasidele palju juudivastast viha tekitavaid lendlehti, siis Delfi avaldas sellise lendlehe foto hästi loetava tekstiga.

Kui antisemiitlikud kaabakad trükkisid salaja paberkandjale mingi piiratud hulga lendlehti – mõnikümmend, mõnisada – ja kinnitasid autodele, siis Delfi paljundas seda lendlehte ja avaldas sajatuhandelise tiraažiga (nende väidetav lugejaskond) internetis.

Kas juute ja teisi Eesti elanikke peetakse Soonvaldi kontoris päris idiootideks?

Ivan Makarov