Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: kommertskanalite riismetest kokkutraageldatud riigitelevisiooni pidulik telepogromm

-
31.12.2023

Riigitelevisioon on nii allakäinud, et „Kinoteatri“ mahavõtmine oli kuigi õige, aga ikkagi silmakirjalik. Sest võtta tuleks maha kõik – kõigepealt juhtkond, siis aga terve programm. Desinfitseerida stuudiod ära ja võtta tööle väärikad inimesed.

Täna õhtul poolteist tundi kestnud ETV „Suur aastalõpuviktoriin 2023“ oli mehitatud erakanalites kõige rohkem äraleierdatud enamasti nürimeelsete sotsimeelsete koomikutega Peeter Ojaga eesotsas. Eetrisse lendasid sõnad „kurat“, „tissid“, „sitt“ jne. No ei olnud pidulik.

Saatejuht Marko Reikop, ennast paraku käest lasknud andekas saatejuht, tundis ennast nagu kala vees, sest see oli tema stiihia, täielik Ringvaade.

Kahju oli ilusast, naiselikust ja andekast lauljast Birgit Sarrapist, kes pandi pantomiimi läbi vihjama tahkele väljaheitele ja kohale, kust see väljutatakse. Teemaks muidugi „Kaka ja kevad“.

Miks peaks kunagi auväärse ETV lugupeetud vaatajaid huvitama see, et Brigitte Susanne Hunt suudles kellegi Andrei Zevakiniga? Miks peaks see olema eesti riikliku rahvustelevisiooni piduliku programmi küsimus?

See oli ikka täielik haltuura, mingi kommertstelekanalite nadi firmajoogi sete. Nii labast juttu ja lamedaid nalju soliidsed telekanalid eetrisse ei lase.

Aga eks see iseloomusta ka ETV sagedusel terve aasta kestel näidatud maitsevääratuste jada.

Vahetult enne jõule, teisipäeval, 19. detsembril solvas ETV paljusid Eesti perekondi, umbes 14 000 metsa- ja puidutööstuse sektori töötajat, keda kujutati „Kinoteatri“ saates ühiskonnale kahjuliku elemendina. Henrik Kalmet sidus oma „monoloogis“ nii sektori töötajaid kui ka

maainimesi tervikuna koduvägivallaga:

“Mis loob maainimesest muidugi huvitava pildi. Et kui paneks veel naisepeksu juurde, siis saaks siukse täiusliku EKRE valija. Alkohoolikust saekaatrivenna, keda, tuleb välja, et meil on siis kuskil 14 000,” üritas Kalmet olla vaimukas.

ETV-s töötab ka professionaale, haritud ja andekaid inimesi, kuid nende tehtu mattub aina sügavamale maksumaksjate raha eest toodetud kollase läga alla.

Ivan Makarov