Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: rahvas, tõmba paremasse jalga turvasaabas ja viruta

-
05.06.2024

Meie aleviku poes suletakse Omniva postipunkt. Juhtub see vähem kui kuu aja pärast ja siis peavad kohalikud jalutud pensionärid sõitma ei tea millega tosina kilomeetri kaugusel asuvasse vallakeskusesse.

Postipunkt on muidugi palju öeldud – lihtsalt paar-kolm tööst kurnatud ja miinimumi saavat naismüüjat peavad lisaks kõigile oma ülesannetele (müük, kauba vastuvõtt, transa, turvamine, põranda pesemine, taaraautomaadi tühjendamine jne jne) võtma vastu ja väljastama igasuguseid postisaadetisi. Nüüd on sellega lõpp ja loomulikult hoitakse nende niruse palga arvelt veelgi kokku.

Samas saab ettevõtte juhtkond priisata nii, nagu tegemist oleks mingite sinivereliste patriitsidega. Eesti Ekspress avaldas täna loo „Omniva rahvusvahelist äri juhib mees, kelle tervis lubab Ameerikasse lennata vaid äriklassis“.

EE informeerib:

„Omniva rahvusvahelise äri juht Sven Kukemelk on riigiettevõtte raha eest lennanud alates 2023. aasta algusest 149 lendu, neist 52 äriklassis. Ta on tiiru peale teinud peaaegu tervele maakerale. Alustades Singapurist ja lõpetades San Franciscoga. Hoolimata sellest, et Omniva avalike suhete juht Reelika Lepp ütleb Eesti Ekspressile esiti, et „äriklassis [Omnivas] keegi ei lenda ja lennupiletite osas on sisemine suunis ja soovitus võimalikult palju ette planeerida, et ei peaks vahetult enne minekut kõige kallimaid pileteid soetama,“ teab Ekspress, et Kukemelgi puhul ei vasta see tõele. Riigiettevõte ei soostu avaldama, kui palju rahvusvahelise äri juhi Sven Kukemelgi äriklassi lennud maksid.“

Esiteks ei ole riigiettevõtte mõttetu priiskamine mingi strateegiline informatsioon, mida tuleks samuti 75-ks aastaks salastada. See, et keeldutakse ütlemast, kui palju maksumaksjate raha pistetakse pintslisse oma kallihinnaliste tuharate mugavuse nimel, peab olema avalik teave. Teiseks ei ole see Kukemelk vist e-konverentsidest ja Skype’st midagi kuulnud. Ja arvab, et kui ta oma keret ülimalt mugavalt ja teiste kulul igasse maailmanurka füüsiliselt ei toimeta, sureb Eesti postiteenus välja.

Aga sureb ju niikuinii, kui pannakse kinni järjest rohkem postkontoreid ja postipunkte.

See kukemelklus on saanud Eesti uueks normaalsuseks. Kui sul on nõnda priske õitsva noore näo juures tervis nii läbi, et jääd ellu ainult äriklassis reisides, siis istu kodus patjadel ja vaheta elukutset.

Ja praktiliselt üle päeva kuhugi lennata ei ole normaalne, inimene ei ole lind, nahkhiir ega porikärbes. Ka Kersti Kaljulaid põdes kohutavat dromomaaniat ja lendas muudkui rahva kulul planeedi kohal, eristades tonnide viisi süsihappegaasi, nii et kala mädaneb peast.

Meie usaldusväärseim ministrist eurokandidaat Tiit Riisalo on ka dromomaan, kes lendab ainult äriklassis koos inimestega, kes on erinevalt temast piletiraha ise teeninud. Majandusminister muudkui lendab, majandus muudkui vajub.

Austatud Eesti Vabariigi kodanikud, praegu käivad eurovalimised ja te võiksite tuua need koiliblikad taevast maa peale alla. Mitte ühtegi häält raiskajatele, valetajatele, Eesti kurnajatele ja mahaparseldajatele.

Pange paremasse jalga korralik raudninaga turvasaabas ja virutage juba ükskord nende lemmikkohta, et nendel ka äriklassis ei oleks pehme istuda.

Ivan Makarov