Meelis Pai esitas Tallinna linnapea Taavi Aasa vastu kuriteoteate

Eesti,
- Updated

Tallinna Linnahalli AS-i nõukogu juhi kohalt tagandatud Meelis Pai süüdistab Tallinna tegevlinnapead Taavi Aasa ning Tallinna Linnahalli AS-i juhatuse endist liiget Väino Sarnetit seaduserikkumistes ja esitas Põhja ringkonnaprokuratuurile nende vastu kuriteoteate.

Pai kinnitas, et ole ole sõlminud iseendaga töölepingut nagu Taavi Aas on avalikkusele väitnud. “Minu kohene tööleasumine linnahalli kunstilise juhina otsustati 10. märtsil Aasa juures toimunud nõupidamisel tunnistaja juuresolekul. Tööleping sõlmiti minu ja Linnahalli AS-i juhatuse esimehe Tõnu Pröömi vahel 14. märtsil,” ütles Pai, lisades, et tööleping läbis Tallinna ettevõtlusameti kooskõlastuse ja sisaldas eranditult Tallinna Linnahalli äriplaanis kirjeldatud  palgaastmestikku.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Taavi Aasa poolt 20. märtsil esitatud väide, et tema jaoks oli töölepingu sõlmimine ja selle sisu täielikuks üllatuseks, on sulaselge valetamine,” märkis Pai.

Tema sõnul alustati tema vastast meediakampaaniat koheselt pärast 14. märtsil toimunud Tallina Linnahalli nõukogu koosolekut, kus nõukogu nõudis  Väino Sarneti ja Allianss Arhitektide OÜ vahel sõlmitud projekteerimise hankelepingu tühistamist. “Nimetatud leping sõlmiti ilma avaliku konkursita ning selle kehtimine oleks tähendanud seaduserikkumise aktsepteerimist ning Tallinna linnale üle kolme miljoni euro suuruse võimaliku kahju tekitamist. Tallinna Linnahalli nõukogu oli ja on alates jaanuarist  korduvalt juhtinud Taavi Aasa ja Väino Sarneti tähelepanu ülalnimetatud kuriteotunnustega käitumisele. Tallinna Linnahalli nõukogu tellitud juriidiline ekspertiis kinnitas kõiki nõukogu kahtlusi,” märkis Pai.

“Vaatamata asjaolule, et mitmed ajakirjanduslikud väljaanded ja telesaated on igakülgselt teemat käsitlenud ja kahtlustused esile toonud ning rõhutanud, et olemasolevad dokumendid  kinnitavad kõikide väidete õigsust ei ole  õiguskaitse organite poolt järgnenud mingisugust reaktsiooni. Seoses sellega esitasin neljapäeval kuriteoteate Taavi Aasa ja Väino Sarneti vastu Tallinna Linnahall AS-is  toimepandud suuremahulises kuriteo sooritamise katses Põhja ringkonnaprokuratuurile,” märkis Pai.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – Jüri Ratas Linnahalli külastamas

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused