“Mees, kes nüpeldas Tarandit” Meelis Osa: EKRE on toonud päevavalgele kogu saasta, mis inimestel s…a keema ajab

Eesti,
©UU
Meeleavaldus ÜRO rändepaktiga liitumise vastu Riigikogu ees oli ühest provokatsioonist hoolimata rahumeelne.

Viimases “Kuuuurija” saates käis Meelis Osa ehk mees, kes nüpeldas Tarandit, nagu väitis saate pealkiri.

Vestluses “Kuuuurija” saatejuhi Katrin Lustiga nentis Meelis Osa, et temalt küsitakse üldse esimest korda kommentaari. Ta lisas, et toetab EKRE-t, sest praegu pole ühtegi teist parteid, kes seisaks Eesti eest – kõik teised ajavad tema sõnutsi multikultipoliitikat. Toompeale aga tuli ta rändepakti vastu protesteerima.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meelis Osa jutustas sellest, kuidas ta konflikti eel vaatas ringi, püüdes ära näha, kui palju rahvast platsil on. “Peavoolumeedia püüab alati seda arvu vähendada, väites, et kohal oli paarkümmend inimest,” selgitas ta. Vastuseks Katrin Lusti küsimusele inimeste hulga kohta pakkus ta, et tuhat kindlasti, sest lisaks platsile oli täis ka kiriku ümbrus.

“Mingil hetkel algas kisa, et kui tahate migrantidest pääseda, valige sotse – pöördusin poodiumi poole, seal oli keegi seljaga minu poole, vehkis mikrofoniga, ja seda püüti talt ära võtta,” seletas Meelis Osa. “Mingil hetkel oli ta all ja kuna mikrofon on tööriist, püüdsin seda tema käest kätte saada ja tõmbasin teda enda poole – võib-olla pani keegi talle jala ette või ta libises ise, sest kivisillutisel oli kinnitrambitud jäide maas, aga ta kukkus. Ma ei teinud ühtegi lööki, aga kui ta oli maas, tõmbasin teda edasi, et vaadata, kas mikrofon on mehe kõhu all, aga ei olnud.”

Edasi tõsteti Tarand tema sõnul püsti ja talutati minema. Väidetavat jalalööki peab Meelis Osa pigem põlgust väljendavaks tõukeks. Igal juhul leiab ta, et kui laval oleks olnud mõni artist, kelle käest oleks mikrofon ära rebitud, oleks fännid samamoodi käitunud.

Meelis Osa ütleb, et Tarand oli kogu aeg kuklaga tema poole ja ta ei teadnud, kellega on tegu. “Eurosaadikutest tean Gräzinit, kes on sümpaatne mees, ja Yana Toomi, kelle suhtes ma sümpaatiat ei jaga,” ütles ta. “Kui peavoolumeedia jaoks on Tarand autoriteet, siis minu jaoks on ta mitte keegi. Eurosaadikuna oleks ta pidanud ise viisakam olema – tavalise sotside toetaja puhul oleks selline käitumine arusaadavam.”

Saatekülaline kirjeldas sotside juhtkonda, keda ta nägi enne intsidenti ja kellest tundis ära Ossinovski ja Mikseri, kelle ümber oli vihane rahvas. “Nende (sotside – toim.) näos polnud hirmu, pigem oli seal ebameeldiv irve,” kirjeldas ta. “Rahvas oli verbaalselt vaenulik ja ma mõtlesin inimeste meelsust nähes, et kas nad terve nahaga pääsevad!”

Rahva vaenulikkust seletab Meelis Osa sellega, et sotsid on avalikult meedias teatanud, et pooldavad migratsiooni, see toovat nende arvates ainult kasu ja isegi rändepakti tõlge oli täis vigu, kusjuures need olid veetlevas vormis eksimused.

Edasi läks jutt vastukajadele ja Meelis Osa rääkis sellest, kuidas üks turismitalu on lugupidamisest andnud talle võimaluse koos kaaslasega kolm päeva Vana-Vigalas veeta. “Kui meedia räägib EKRE toetajatest kui harimatutest inimestest, siis tegelikult on nad head inimesed ja ka ettevõtjad suhtuvad rahvuskonservatiividesse positiivselt,” arvas ta. Katrin Lust nentis, et külalise tegu on inimestele hinge läinud ja nad austavad seda, kuidas ta püüdis üritusel korda luua.

Meelis Osa rääkis, et kuigi lood tema kohta on negatiivsed, on enamik kommentaare samuti kiitvad. Mis aga puutub presidendi hukkamõistu, siis oli tal väga kriitilisi sõnu öelda.

“Pean jääma ausaks – Kaljulaidi on raske presidendiks nimetada, teda pole rahvas valinud,” nentis Meelis Osa. “Ta on ametnik, kes saab Brüsselist igakuist tasu summas, mis võrdub miinimumpalga saaja kahe aasta sissetulekuga. Mida peavad tundma inimesed, kes saavad miinimumpalka või 140-eurose toimetulekumiinimumi saajad, kui Brüsseli ametnik kuulutab püünelt, et Eesti rahvas polevat kunagi nii jõukalt elanud kui praegu?”

Meelis Osa täpsustas, et põhiseaduses 12. paragrahv keelab õhutada vihkamist ühiskonna kihtide vahel, kuid president seda just teebki, rääkides vaestele inimestele, et nad polevat kunagi nii hästi elanud.

Lõpetuseks küsis Katrin Lust, kas saatekülaline kavatseb poliitikasse minna. “Aastaid tagasi öeldi mulle, et sa oled aktiivne inimene, mine poliitikasse. Ütlesin siis, et las sellega tegelevad need, kes muud ei oska,” rääkis Meelis Osa. “Praegu ongi nemad võimul ja sellepärast ongi riik sellises seisus, kus ta on.”

“EKRE on toonud päevavalgele kogu saasta, mis inimestel – andke andeks – s…a keema ajab,” võttis Meelis Osa kokku.

Allikas: TV3, “Kuuuurija”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused