Menetluses oleva seadusemuudatuse järgi saab edaspidi riigivastase kuriteo eest kodakondsuse ära võtta

Eesti,
- Updated
©UU
Riigikogu saal

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas esmaspäeval üksmeelselt saata esimesele lugemisele kodakondsuse seaduse täienduse, mis võimaldab Eesti kodakondsuse äravõtmist isikult, kelle kohta on jõustunud süüdimõistev otsus riigireetmise, luuretegevuse või terrorikuriteo eest.

Põhiseaduskomisjoni esimehe Paul Puustusmaa sõnul on tegemist olulise kaalutlusküsimusega, mis lisab meie õigusruumi paindlikkust. „Oluline on seejuures see, et valitsus saab kodakondsust ära võtta üksnes kõige raskemate riigivastaste kuritegude puhul,“ rääkis Puustusmaa. Ta täpsustas ka, et sünniga Eesti kodakondsuse omandanud kodanikelt Eesti riik kodakondsust ära ei võta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjonile selgitas seadusemuudatust siseminister Mart Helme, kelle sõnul on tegemist  valitsuse kaalutlusotsusega ning seeläbi on uus regulatsioon kooskõlas riigi laiemate huvide ja rahvusvaheliste kohustustega.

Põhiseaduskomisjon otsustas saata valitsuse algatatud kodakondsuse seaduse täiendamise seaduse eelnõu riigikogu täiskogu istungile esimeseks lugemiseks 30. septembril. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused