Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Merel on orkaanihoiatus, Pärnus algab Kaitseliidu õppus “Orkaan”

04.12.2015
torm

Ilmateenistuse teatel toob reede hommik toob endaga kaasa tugeva tuule kogu Eestis, saartel ja rannikualadel on oodata suurt tormi. Tuul puhub Hiiu- ja Saaremaal kuni 25 m/s, õhtul puhanguti 30 m/s. Läänemere põhjaosas võib tuul olla puhanguti suisa 33 m/s.b Samal ajal algab Pärnus algab reedel Kaitseliidu suurõppus “Orkaan”, mis toob eeloleval nädalavahetusel kokku ligi 1300 kaitseliitlast, kaitseväelast ja Läti vabatahtlikku, vahendab BNS.

“Kui varasemalt oleme me “Orkaane” korraldanud valdavalt mitte hoonestatud aladel, siis tänavu otsustasime õppuse linna tuua,” ütles Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Tõnu Miil Kaitseliidu teatel. “Võttes arvesse tänasel päeval maailmas toimuvat, on väga oluline, et kaitseliitlased oskaksid tegutseda ka linnatingimustes ning inimesed harjuksid sellega ka ära,” lisas Miil.

Kolme päeva jooksul harjutavad kaitseliitlased Pärnus põhiliselt tegutsemist hoonestatud alal, mis hõlmab endas kontrollpunktide rajamist, patrullimist linnatänavatel ning ka mõningaid linnalahingu elemente.

Maleva pealiku sõnade kohaselt õppus pärnakatele erilisi ebamugavusi põhjustada ei tohiks. Kaitseliitlased tegutsevad põhiliselt kaubasadama ümbruses Vana-Pärnus, vanade kasarmute juures Tammsaare puiesteel ning Pärnu lennuväljal. Õppekohtadel kasutatakse päevasel ajal ka imitatsioonivahendeid.

Lisaks võib Eesti ja Läti vabatahtlikke sõjamehi harjutamas näha ka Häädemeeste ja Kabli lähistel, Eeametsas ning Vaskrääma kandis. Liiklus otseselt väljaõppega seotud alade vahetus läheduses piiratud ei ole, välja arvatud juhtudel, kui toimuvad suuremad üksuste liikumised.

Transpordivahenditele jääb avatuks ka teatri esine väljak, kus pühapäeval kell 14 toimub õppuse “Orkaan” lõpurivistus ning pakutakse nii riigikaitsjatele kui linnakodanikele sõdurisuppi.

“Kindlasti pakub “Orkaan” harukordset võimalust heita pilk Kaitseliidu väljaõppele, mistõttu on kõik huvilised igati oodatud sellest osa saama,” lausus kolonelleitnant Miil. Samas pani ta inimestele südamele, et nad seda tehes jälgiksid julgestajate juhiseid ning püsiksid väljaspool lintidega tähistatud õppuseala. “Samuti on kõik linnakodanikud kutsutud ka õppuse lõpurivistusele,” lisas maleva pealik.

Reedest pühapäevani toimuv kümnes Kaitseliidu suurõppus “Orkaan” toob tänavu Pärnu linna ja maakonda üle tuhande kolmesaja võitleja põhiliselt Saaremaa, Pärnumaa ja Lääne malevast, keda toetavad väiksemate üksustega ka teised Kaitseliidu malevad. Lisaks on õppusele kaasatud ka Scoutspataljoni ja Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze kompaniid ning Eesti Õhuväe lennuvahendid.