Meremeeste ametiühing taunib Laidvee asumist Eesti Raudtee etteotsa

Eesti,
- Updated

Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) kritiseeris Transiidikeskuse AS-i endise juhatuse liikme Erik Laidvee nimetamist Eesti Raudtee uueks juhiks.

“Paneb hämmastama, kuidas Eesti Vabariigis sünnivad otsused riigiettevõtete juhtide määramisel. Täna loeme pressist, et riigiettevõtte Eesti Raudtee etteotsa on kinnitatud endine Transiidikeskuse AS-i juhatuse liige, kes on viimastel aastatel saanud avalikult kuulsaks seoses kohtumenetlustega oma töötajate esindusorganisatsiooni ja Eesti Vabariiki esindava Tööinspektsiooni vastu,” ütles EMSA esimees Jüri Lember majandus- ja taristuminister Kadri Simsonile adresseeritud kirjas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Jõustunud kohtulahenditega on seejuures leidnud tuvastamist, et 2015. aasta oktoobris vallandas Erik Laidvee allkirjaga dokumendiga Transiidikeskuse AS ebaseaduslikult ametiühingu usaldusisiku ja et Erik Laidvee sai hakkama ka väärtegudega kolme erineva seadusepügala vastu eksides,” kirjutas Lember.

“Viimaste osas määras Tööinspektsioon talle karistused, mille Erik Laidvee kohtus vaidlustas ehk siis käis riigiga kohut ning ka kaotas. Ka see vaidlus on lõppenud Erik Laidvee süüdimõistmise jõusse jätnud kohtuotsuse jõustumisega,” lisas EMSA esimees.

“Vähem kui kuu eest tegi Harju Maakohus aga kohtuotsuse, millega kohus tuvastas, et Laidvee avaldas Transiidikeskuse AS-i esimehena ametiühingu kohta ebaõigeid faktiväiteid. 2016. aasya kevadel kutsus riiklik lepitaja Henn Pärn härra Laidveed Transiidikeskuse AS-i juhina läbirääkimiste laua taha, kuid viimane saatis sinna vaid ettevõtet esindava advokaadi, kellel ka, nagu kohapel selgus, puudus üldse igasugune volitus antud vaidluses ettevõtet esindada. Kes on vastutav sellise isiku määramise eest riigiettevõtte juhiks?” küsis Lember oma kirjas minister Simsonile.

AS Eesti Raudtee nõukogu valis esmaspäeval ettevõtte peadirektoriks Laidvee, kellel on EMSA-ga olnud aastaid pingelised suhted.

BNS-UU

FOTO: PM/Scanpix – vasakul Erik Laidvee ja paremal Jüri Lember

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused