Meresõitja Mart Saarso kandideerib EKRE nimekirjas Saaremaal

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE liige ja meresõitja Mart Saarso on tuntud otsekoheste väljaütlemiste poolest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna nimekirjaga (EKRE) liitus meresõitja ja okeanoloog Mart Saarso, kes kandideerib kohalike omavalitsuste valimistel Saaremaal.

Saarso põhjendas, et rahvuskonservatiivina ei saanud ta öelda „ei, see pole minu asi“. „On minu asi, sest Eesti Vabariik on ka minu oma ja ma tahan, et mu lapselapsed oleksid õnnelikud selle riigi kodanikena,“ ütles Saarso.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Tahan, et Eestis valitseks eesti keel ja eesti meel. Kes seda võõrsilt tulles austavad, on minu hinges teretulnud, sõltumata nahavärvist või usutunnistusest. Kellele meie põhiseaduse esimesed laused ei sobi, keeraku ots ringi. Neil on valik, meil pole.“

Saarso tahab, et eesti mees hariks põldu ja püüaks kala nii, et ei pea nuruma toetusi. „Ma tahan, et aus eesti töömees saaks pimeda novembrikuu ajal oma kallikese soojale maale puhkama viia oma ausa tööga teenitud raha eest ja et tal poleks kunagi sant tunne öelda: I am Estonian and we have a good country, our own!,“ sõnas Saarso.

Mart Saarso algatusel ja juhtimisel purjetas Eesti lipp jahtlaevaga “Lennuk” esmakordselt looduslikke mereteid kasutades ümber maailma. Saarso on avaldanud mitmeid teaduslikke artikleid meregeoloogia valdkonnas ja leiutanud sedimentoloogilistes uuringutes ülemaailmselt kasutatava settepüüdja.

Saarsost sai juba 15-aastaselt Eesti kõigi aegade noorim jahtlaeva kapten. 1999. aastal omandas Saarso Eesti Merehariduskeskuses kipper-mehaaniku (STCW) kutse. Ta on õppinud Tallinna Riiklikus Merekoolis laevajuhtimist ja Leningradi Hüdrometeoroloogia Instituudis okeanoloogiat.

Aastatel 2001 kuni 2005 töötas ta välisministeeriumis nõunikuna juhtides Eesti Vabariigi integreerumist Antarktika lepingu süsteemi. Mart Saarso on tuntust kogunud ka telesarja “Meretelevisioon” saatejuhina.

President Lennart Meri andis 2001. aastal Mart Saarsole Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi. Saarso on kolme lapse isa ja usutunnistuselt õigeusklik.

UU

Foto: Raigo Pajula, Postimees/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused