Merkel ja Macron nõuavad rahvusriikidelt suveräänsusest loobumist – Eesti peab omakorda neile selja keerama

Eesti,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Ühendatud vihkamises rahvusriikide vastu. Angela Merkel ja Emmanuel Macron.

Rändeleppega seoses on üha enam jutuks Eesti välispoliitika muutmine, sest see on ajale jalgu jäänud – ja eemalduma peaks multikultuursusele ja globalismile rõhuvatest maadest.

Rahvuskonservatiivide arvates ei saa Eesti välispoliitika enam kuidagi toetada EL-i föderaliseerimist läbi viivat Euroopa Komisjoni ning Saksamaa ja Prantsusmaa kurssi hegemooniale ning ühtlasi ka rahvusriikide hävitamisele. Eesti uueks kursiks peavad olema liitlassuhted USA, Visegradi riikide ja teiste immigratsioonivastaste EL-i riikide ja sisemiste ühendustega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt on globalismiliidrid Angela Merkel ja Emmanuel Macron, kes ise on rahvusriikide eesotsas, kutsunud kõiki suveräänsust loovutama.

“Rahvusriigid peavad valmis olema suveräänsuse loovutamiseks,” ütles Merkel Konrad Adenaueri fondi üritusel teemal „Parlamentarism globaliseerumise ja rahvusliku suveräänsuse vahel” Berliinis, vahendab Delfi väljaannet Die Welt.

Merkel vastandas natsionalismi, mille all peab ta silmas rahvuslust, ja patriotismi. Ka Bundestagis esinenud Macron nõudis rohkem Euroopat ja rahvusliku suveräänsuse loovutamist. Nii on mõlema Euroopa suurriigid juhid ühinenud rahvusriikide hävitajate leeri, mida siiani juhtisid Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker, föderalist Guy Verhofstadt ja teised Euroopa Liidu liidrid.

Ilmselt rõhuvad mõlema riigi juhid sellele, et on suurriikide eesotsas ning suudavad oma keelt ja kultuuri mingil moel ka föderatiivses Euroopas hoida. Sakslased on natsismisüüdistustega endisel Lääne-Saksamaal rahvusena maadligi tambitud, idaosas on see tuntavam, tugeva rahvustunnetusega prantslased aga astuvad üha enam Macroni hukatusliku poliitika vastu välja.

Uus lähenemine võib tulla siis, kui nende riikide valitsustesse pääsevad Alternative für Deutcshland (AfD) ja Marine Le Peni Rahvusrinne, või teised parempoolsed jõud.

Laiemas pildis peab Eesti toetuma Euroopa konservatiivsetele jõududele, saavutamaks vasakliberaalide ja marksistide esindatuse ja mõju minimaliseerimist järgmises Euroopa parlamendis ja Euroopa Komisjonis, viimaks EL-i tagasi rahvusriikide liidu tasandile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused