Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Metsafirma rüüstas Tartumaal hiiepaika

28.05.2015
Metsafirma rüüstas Tartumaal hiiepaika

Tartumaal Unipiha külas asuvas ajaloolises hiiepaigas on toimunud arutu lageraie ja pinnakate on laial alal hävitatud, teatas Maavalla Koda Facebookis.

Muinsuskaitse all olevas Unipiha hiies on lageraiet teostanud Elva firma OÜ Tava Mets, keda oli varem teavitatud, et tegu on pühapaigaga ja pakutud võimalust hiis turuhinnaga kogukonnale maha müüa.

Pühapäeval avastas hiiepaiga külastaja aga, et umbes 10 000 ruutmeetri suurusel alal oli seal teostatud lageraie. Lisaks sellele oli kogu ala traktoriga üles küntud ja sealne taimkate hävitatud, mis paraku on Eesti metsatööstuses küllaltki sagedane praktika.

“Hiiemetsas on tõeline jõhkrus toime pandud,” kirjutas Facebookis Liisa Kaasik. “Mitte ainult ei ole seal suuri vanu ehk mitmesaja aastaseid hiiepuid maha raiutud, maapind on poole meetri paksuseid jämedaid poriseid roopaid täis, pole kõrt enam kõrre kõrval, alles vaid rängalt songitud must maa.”

“Ja mina seletan ikka oma poegadele – kallis laps, ära murra siit oksagi, me oleme hiies…”

Unipiha Kivisaare hiis asub Nõo vallas Reola–Unipiha tee põhjaküljel. Seal asuvad muistne Unipiha ohvrikivi ja kivikalme.