Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Metsküla kooli saatus on muutunud üldriiklikuks valuküsimuseks, sest see peegeldab maakoolide muret laialdasemalt

14.11.2023
Nii arvavad lapsed.
© Metsküla kool.

Metsküla kool näib sattuvat ajalukku, sest temast on saanud maakoolide püsimajäämise eest võitlemise sümbol.

Postimehe gallupis oli teisipäeva lõuna paiku 73% vastanutest vastu sellele, et väike ja vapper kool suletaks. Seega ei saa kogu konflikti ammu enam pidada ühe valla probleemiks – muuhulgas on nüüd kõneks ääremaastumine, maakoolide tulevik üldse, haridussüsteemi kitsaskohad, kohaliku ja riigivõimu suhtumine maakoolidesse ning nende eest seisvatesse lastevanematesse.

Üleriigiliselt on negatiivseks sümboliks saanud Lääneranna vallavalitsus, kes on oma rahvaga kohtuteed käimas, kulutades oma inimestega võitlemiseks rohkem raha, kui kulunuks kooli aastase eksisteerimise peale, ning kes lükkas tagasi isegi ühe ettevõtja abi, et tülis ise peale jääda saaks.

Haridusminister Kristina Kallas on küll Metskülas käinud ja igal moel sõna võtnud, kuid pole ette võtnud mitte midagi, et kool alles jääks. Ilmselt ei soovi ta, et eesti maakoolile jääks isegi pastlad ja kannel.

Metsküla kool aga on tuntud kohaliku kultuurikandjana. ETV saates “Matsalu rahvuspargi peidetud väärtused” räägitakse ja näidatakse, et: “Rahvuspargis asub Metsküla algkool. Koos mängitakse, musitseeritakse, lauldakse ja tantsitakse imeilusates kohalikes rahvariietes.” Ja selle kooli tahab Eesti riik rahva tahte vastaselt olematusesse saata.

Uued Uudised